הלבנת שיניים – איך תשיגו חיוך של מיליון דולר? - 0404
הלבנת שיניים – איך תשיגו חיוך של מיליון דולר? freepik

הלבנת שיניים – איך תשיגו חיוך של מיליון דולר?

באופן טבעי לאורך השנים, השיניים מאבדות מהלובן שלהן, מצהיבות ומתכסות פה ושם בכתמים כהים. עם הפתרונות הרפואיים והאסתטיים שאפשר להשיג היום, ואפילו במחירים שהם לא מרקיעי שחקים – כל אחד יכול לבצע טיפול של הבהרת שיניים, לפעמים אפילו תוך כיסוי העלות על ידי הביטוח הרפואי המשלים.

איך מבוצע הליך הלבנת השיניים ואילו טכניקות הן פופולאריות כיום? באילו חומרים נעשה שימוש, והאם אפשר להלבין את השיניים בבית? וגם – כמה זה עולה במאמר הבא

הלבנת שיניים – השפעה דרמטית בטיפול קל ונוח

מרבית טיפולי הבהרת השיניים מבוססים על חומרים פעילים שמכילים מי חמצן בריכוזים משתנים. טיפול הבהרת שיניים בלייזר משלב מריחת אותו ג'ל שמכיל מי חמצן וחשיפה לקרינת לייזר שמעמיקה, מייעלת ומשפרת את התגובה של השיניים לחמצן.

הג'ל הטיפולי משפיע על שכבת הדנטין של השן, זו שנמצאת מתחת לשכבת האמייל השקופה. עם השנים, שכבת הדנטין מתעבה וצבעה מתכהה. הרגלי חיים משפיעים על צבעי השיניים, כמו למשל עישון, שתיית קפה, צחצוח השיניים, וכדומה.

הלבנת השיניים בדרך כלל מייצרת שינוי ניכר אצל מי ששיניהם שינו צבע או התכהו עם השנים. הטיפול, שמבוצע בבית בדרך כלל לאורך של כשבועיים, מניב תוצאות אסתטיות שתוכלו ליהנות מהם בדרך כלל למשך עד שנה. לאחר מכן, ניתן לחזור על הטיפול.

הלבנת שיניים – איך זה מבוצע והאם ניתן לבצע את הטיפול בבית?

במרפאת שיניים מקצועית, הלבנת שיניים איכותית מתחילה מטיפול שיניים ו"שיננית", שתסיר את שכבת הלכלוך מהשן ותאפשר מגע של הג'ל המלבין ישירות עם שכבות האמייל והדנטין. לאחר טיפולים מקדימים אלה, יוכן עבורכם סד באופן ממוחשב ובדיוק על פי צורת השיניים שלכם. את ההלבנה תבצעו בבית – תמרחו ג'ל מלבין על הסד ותחבשו את הסד מעל השיניים, על פי הנחיית רופא השיניים.

הלבנת שיניים בלייזר מזרזת את ההליך, עם שימוש באותו ג'ל שמכיל מי חמצן וחשיפה לקרני הלייזר לאחר מריחת הג'ל. התוצאות בדרך כלל דומות אולם זמני הטיפול מתקצרים.

חשוב לשים לב, שאם לא כל השיניים שלכם באותו גוון, הגוון לא יהיה זהה גם לאחר הטיפול. כמו כן, אם יש לכם שיניים מלאכותיות או כתרים – ההלבנה לא תשפיע על אזורים כאלה ויתקבלו שינויי גוונים ניכרים. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע ולטפל גם בנושאים אלה במהלך ההלבנה.

במסגרת הטיפולים הביתיים להלבנת שיניים אנחנו מכירים את השימוש בחומרים חומציים או בסיסיים חזקים, כמו לימון וסודה לשתיה. חומרים אלה אינם מומלצים להלבנת שיניים, מפני שהם מורידים את שכבת ההגנה של השן ופוגעים בציפוי האמייל, מומלץ לבצע הלבנת שיניים במרפאת שיניים מקצועית, על ידי איש מקצוע מנוסה ואמין.

איך לבחור מרפאת שיניים לביצוע הלבנת שיניים, וכמה זה צפוי לעלות?

מחיר של הלבנת שיניים באמצעות ג'ל תעלה במסגרת פרטית בין 1,000 ל – 2,500 ₪, כאשר הלבנת שיניים בלייזר עשויה לעלות עד 5,000 ₪. בחלק מהמקרים, כיסוי ביטוחי פרטי יספק שיפוי לעלויות ההלבנה, ואם יש לכם ביטוח כזה, כדאי שתבדקו אילו טיפולים אסתטיים הוא כולל ואם הוא כולל הלבנת שיניים, האם ישנן מרפאות פרטיות בהסדר שתוכלו לבחור מהן.

כשאתם בוחרים מרפאה מקצועית לביצוע הלבנת שיניים, חשוב שתקראו חוות דעת, סקירות מקצועיות וביקורות של לקוחות על השירות ואיכות ההלבנה שהמרפאה מציעה. סקירות מקצועיות באתר MIOK, פורטל הרפואה הגדול בישראל, יספקו את כל המידע הנדרש לבחירת מרפאת שיניים מקצועית, אדיבה ומנוסה להלבנת השיניים שלכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]