מוסיפים מרפסת לבית - 0404
מוסיפים מרפסת לבית

מוסיפים מרפסת לבית

המרפסת היא מבנה מדהים. היא מאפשרת לנו להתחבר אל הטבע ואל העולם שבחוץ מבלי לצאת מהבית. אנשים מבוגרים אוהבים להציב בה כורסאות ולהתחמם לאורה של השמש, הילדים אוהבים לשחק בצעצועים או להרכיב פאזלים והמבוגרים נהנים מארוחת בוקר שלווה. לא כל אחד מאתנו יכול ליהנות מהימצאותה של המרפסת הביתית, ויש אנשים המזמינים קבלן שיפוצים במיוחד כדי לבנות את מרפסת חלומותיהם.

זהירות, כאן בונים מרפסת

מעוניינים להרחיב מעט את הבית ולהוסיף מרפסת? בניית מרפסות היא מלאכה מורכבת הדורשת השגת אישורים ופנייה לקבלת שירותים מאנשי מקצוע. כך עושים זאת נכון:

להשיג אישור תחילה – לפני שאתם מזמינים קבלן שיפוצים , עליכם לקבל אישור בנייה לכך. אם אתם גרים בבניין דירות משותף, על כל הדיירים להסכים לבניית המרפסת, ולאחר מכן לפנות לעירייה. זהו השלב שבו תצטרכו להתאזר בסבלנות, מכיוון שהוא אורך כמה חודשים טובים. עם זאת, אם תצליחו להוכיח שהוספת המרפסת נועדה לחזק את המבנה במסגרת תמ"א 38 (התכנית לחיזוק מבנים), ייתכן שתצליחו להשיג את האישור בשלב מוקדם יותר.

סקר שוק – מומלץ להשוות מחירים ולבדוק מי מבין הקבלנים מציע את המחיר ההוגן ביותר. בדקו את המחירים הממוצעים באמצעות אתרי האינטרנט, שאלו חברים טובים ופנו לאנשי מקצוע המבינים בתחום. כך תוכלו לחסוך בכסף בחכמה מבלי לקחת הלוואות מיותרות.

להיות בחברה טובה – כדי לבנות מרפסת בטיחותית וחזקה חשוב לבחור בחברת קבלנות מקצועית. זכרו כי חברה בלתי מקצועית עלולה לסכן את דיירי הבית, בייחוד אם הבנייה לא תכלול מעקה מאובטח. משום כך, כאשר אתם פוגשים את הקבלן אל תהססו לבקש ממנו את אישור העבודה שלו.

 

בונים מרפסת תלויה

מרפסות תלויות הן מבין המרפסות הנפוצות יותר בקרב רבים. אופן בנייתן מתבצע באופן נקי ומסודר, והן למעשה מוסיפות שטח חיוני וגדול לבית. בניית המרפסת התלויה כוללת כמה שלבים. לאחר שאתם מקבלים את אישור הבנייה המיוחל, האדריכל והמהנדס באים אליכם לביקור. אנשי מקצוע אלה בודקים את המבנה ואת החוזק שלו, ולפי הנתונים האלה הם מכינים את תכנית הבנייה. תכנית זו מוגשת גם לדיירי הבית לאישור סופי. בשלב הבא יוצרים העובדים שלד ממתכת ומתקינים אותו במקום שבו תיבנה המרפסת, ולאחר מכן מתחילה הבנייה עצמה. בסיום הבנייה מוסיפים הבנאים מעקות בטיחות למרפסת, מניחים את קווי החשמל ומרצפים את המבנה להענקת מראה אסתטי יוקרתי.

ליהנות ממרפסת שמש

בזכות האקלים החמים השורר בארץ במשך רוב עונות השנה, ישראלים רבים מתעניינים בנושא הוספת מרפסות שמש. מרפסת השמש דומה לחצר הביתית. זוהי מרפסת פתוחה המכניסה בריזה קלה של בוקר אל סלון ביתכם. הליך בניית מרפסת שמש דומה להליך בנייתה של מרפסת תלויה, וכל האישורים והרעש בעקבות הבנייה משתלמים בסופו של דבר. זאת משום שכאשר יש לכם מרפסת בבית, השמים הם הגבול. תוכלו להזמין חברים למסיבות קוקטייל, לאפשר לילדים לשחק באוויר הצח גם בשעות המאוחרות בלילה ואף לשמח את לבו של הכלב שלכם ולספק לו אוויר צח ונקי בכל עת.

למצוא את קבלן השיפוצים הנכון

קבלן שיפוצים בתל אביב הוא איש מקצוע מבוקש בעיר הגדולה. קיימים קבלנים רבים המציעים לכם שירותים מקצועיים, ועליכם מוטלת האחריות למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר. לפיכך, יש צורך לבצע כמה בדיקות. ראשית, תוכלו לבדוק אם הקבלן אכן רשום בפנקס הקבלנים. כמו כן, זכרו כי יש לכם את כל הזכות לברר אן הקבלן דואג להבטיח את עובדיו.

קבוצת עידן היא חברה מקצועית המספקת שירותי קבלנות מקצועיים. אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת לביתכם, הצוות המקצועי ישמח לעמוד לשירותכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com