שומרים על דיקציה נכונה לאורך כל הדרך - 0404
+
שומרים על דיקציה נכונה לאורך כל הדרך

שומרים על דיקציה נכונה לאורך כל הדרך

מעוניינים להקליט ספר קולי ולהפיץ אותו בקרב המשפחה והחברים? מפיקים סרטון לימודי ומחפשים אדם מקצועי שיוכל להקריא את הטקסטים הארוכים בדרך מעניינת? הקריין הוא איש מקצוע המקריא בקול טקסטים שונים מתחום התקשורת, הספרות היפה ומגוון רחב של תחומים אחרים. קריין טוב צריך לשלוט בשפה שהוא מקריא בה על בוריה ולשמור על הגייה נכונה של המילים.

מי זקוק לשירותיו של קריין

אנשים רבים משתמשים בשירותי קריינות מקצועית כדי להשיג את מטרותיהם. אלה כמה מבין המקרים הבולטים שבהם נדרשת קריינות מדויקת של מומחה:

לימוד שפה חדשה – כאשר לומדים שפה זרה כדוגמת אנגלית, יש צורך בעזרתו של קריין היודע להגות את המילים בדיוק רב. כך, דובר השפה יכול להנחות את הלומדים ולהראות להם כיצד להגות נכונה גם את המילים המורכבות ביותר.

סרטוני הדרכה – בעידן הדיגיטלי חברות רבות מפיקות סרטוני הדרכה כדי להנחות את לקוחותיהם לגבי אופן השימוש במוצרים. קריינים מיומנים מקריאים את הוראות השימוש בבירור ובדיוק, ובדרך זו מאפשרים לכל לקוח ללמוד כיצד להשתמש נכונה במוצר.

עזרה בכתיבת התסריט – קריין מקצועי יודע לא רק כיצד להקריא נכונה את הטקסט שברשותו, אלא גם יכול להנחות את הלקוח שלו לגבי כתיבת התסריט, ובמקרים מסוימים גם לערוך אותו מבחינה לשונית.

הדרישה לקריינות באנגלית

במדינת ישראל רבים מבין התושבים אינם דוברי אנגלית ברמת שפת אם. גם אלה היודעים לדבר באנגלית די טוב נאלצים להיאבק במבטא הישראלי שלהם. משום כך, כאשר יש צורך בקריינות בשפה האנגלית, חשוב לפנות אל קריינית מיומנת הדוברת את השפה כשפת אם. תוכלו להתרשם מעבודתם של הקריינים באתרי האינטרנט – לקרוא מעט מידע, להאזין לדוגמאות קול ולצפות בסרטוני יוטיוב. מומלץ גם לבחור קריינים מקצועיים הפועלים בתחום במשך שנים רבות. כמו כן, כאשר אתם פונים לקריין, דאגו למסור לו מידע רלוונטי – לאיזו קריינות אתם זקוקים? האם מדובר בקריינות יבשה שנועדה לספק מידע, או בקריינות בעלת אופי מעט דרמתי?

ויקטוריה פיינרמן היא קריינית מקצועית בשפה האנגלית העוסקת בתחומה במשך שנים רבות. היא דוברת אנגלית אמריקנית מלידה ועוסקת בתחום עוד משנת 2001.