מקדמים את העסק בראש שקט - 0404
+
מקדמים את העסק בראש שקט

מקדמים את העסק בראש שקט

מעוניינים להקים חברת קייטרינג למאכלים בריאים אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? הקמת לפני כשנה עסק עצמאי כרואה חשבון , אך הוא לא צלח? הקמת עסק היא עניין בלתי פשוט המצריכה טיפול בעניינים ביורוקרטיים שונים כמו גם השקעות כלכליות גדולות. במצב עדין זה, חשוב שיהיה איש מקצוע אשר ילווה אתכם בכל התהליך. יועץ עסקי מקצועי יעבור אתכם את ההליך הבלתי פשוט של הקמת העסק, וביחד עמו תוכלו לסלול את הדרך להצלחה.

מיהו יועץ עסקי

היועץ העסקי הוא האדם המייעץ לבעלי העסקים לגבי ההתנהלות הנכונה של העסק שלהם. מכיוון שניהול של עסק מורכב מתחומים רבים ומגוונים, על יועץ עסקי מיומן ומקצועי לשלוט בכולם. כך למשל, עליו להבין בתחום הכספים והניהול הפיננסי כדי להנחות את הלקוח שלו לגבי ההשקעות המשתלמות ביותר עבורו, תוך התחשבות במצבו הכלכלי הנתון. מעבר לכך, על היועץ להבין היטב בתחום המכירות, השיווק והפרסום, מכיוון שמדובר בתחומים העיקריים שיכולים למשוך אל בעל העסק כמה שיותר לקוחות, ולהביא בסופו של דבר לתהילה המיוחלת.

לפני שפועלים – מתכננים

ישנם בעלי עסקים אשר אינם מתייחסים ברצינות לתוכנית העסקית שלהם ואינם פועלים לפי הסעיפים שנקבעו בה מראש. הם ממהרים להסכים להצעה "משתלמת" של איש עסקים ממולח, ולאחר מכן מגלים באיחור מה כי ההצעה מנוגדת לתוכנית העסקית שלהם שפוגעת בסופו של דבר בעסק. לפיכך, אחד הדברים בראשונים והעיקריים שמבצע היועץ העסקי עם הלקוח שלו הוא הכנת תוכנית עסקית מקצועית. חשיבותה של התוכנית לא תסולא בפז. זו התוכנית שתלווה את בעל העסק לאורך כל הדרך. על פיה תיקבע ההתנהלות התקציבית, והיא זו שתסייע לבעל העסק לבצע את ההחלטה הנכונה עבור העסק שלו.

בונים תוכנית עסקית

כתיבת תוכנית עסקית מותאמת לעסק ולמטרותיו, אך קיימים מאפיינים שונים המשותפים לכל התכניות העסקיות:

היכן אתם רואים את עצמכם בעוד איקס שנים – חזון החברה הוא אחד הסעיפים החשובים הכלולים בתוכנית. אם הכול הולך כשורה, העסק שלכם ישגשג ויתפתח. אם כך הדבר, עליכם לתכנן את העתיד שלו: כיצד ייראה העסק בעוד 15 שנה? באיזו דרך תרחיבו את הפעילויות שלו?

המשאבים העומדים לרשותכם – במהלך הקמת עסק חדש, כסף הוא המכשול העיקרי שלכם. ייתכן שאתם חותרים כבר עכשיו אל מטרות גדולות, אבל בשלב ההתחלתי הזה אין לכם את המשאבים הדרושים לכך. גדולתו של יועץ עסקי מקצועי הוא להנחות אתכם כיצד להשיג את מטרותיכם הקרובות בזכות האמצעים הכלכליים העומדים לרשותכם ברגע נתון.

הכירו את המתחרים – השוק העסקי הוא שוק תחרותי, ולכן עליכם לאסוף כמה שיותר מידע על המתחרים: אילו שירותים הם מציעים? באיזה אופן השירותים שלכם נבדלים משלהם? לאיזה קהל יעד הם מציעים את שירותיהם?

מידע על השירותים והמוצר – התכנית שלכם צריכה לכלול מידע מפורט על השירותים שאתם מציעים ללקוחות או על המוצרים שאתם משווקים: למי מיועדים השירותים שלכם? באיזו דרך אתם פועלים לשיפור איכותם של המוצרים?

תכנית שיווק כדי להגדיל את מאגר הלקוחות שלכם ולהגדיל בעקבות זאת את הרווחים, עליכם לתכנן את דרכי השיווק והפרסום שלכם: לאילו גורמים אתם מתכוונים לפנות כדי להפיץ ברבים את העסק שלכם – מקדם אתרים? בונה אתרים? מעצב גרפי?

לבחור את האדם הנכון

כשהעסק שלכם מוטל על כף המאזניים בתחילת הדרך, חשוב לבקש עזרה מיועץ מקצועי. בררו היטב לגבי הניסיון של האדם, בקשו תעודות מקצועיות בעת הצורך ודעו לקבל את ההחלטה הנכונה. אריה כהן הוא יועץ עסקי מנוסה אשר שימש בתפקידים בכירים במגזר הציבורי. כעת, הוא מוכן לעזור לכם להגשים חלום ולפתח את העסק שלכם.