בימ"ש הצבאי לערעורים קבע: המחבל ישלם מעל מיליון וחצי שקלים למשפחת הנרצח - 0404
בימ 0404

בימ"ש הצבאי לערעורים קבע: המחבל ישלם מעל מיליון וחצי שקלים למשפחת הנרצח

בית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר החמיר היום (שלישי) את עונשו של המחבל זיאד עווד, שרצח את נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד והטיל עליו תשלומי פיצויים גבוהים למשפחות הנפגעים. 

נצ"מ ברוך מזרחי נרצח בפיגוע לפני למעלה משש שנים, עת נסעה המשפחה בכביש 35 בדרך לקרית ארבע לחגוג את ליל הסדר. המחבל הורשע ונשפט למאסר עולם, וכעת ביקשו בתביעה להגדיל את תשלום הפיצויים אותם הוא נדרש לשלם למשפחות. במהלך הדיונים הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את האלמנה הדס מזרחי ומשפחתה כנפגעי עבירה, תחשיב נזק העומד על סך 10 מיליון ₪.

בימ"ש קבע כי המחבל זיאד עווד ישלם למשפחתו של מזרחי פיצוי של מעל למיליון וחצי ש"ח, וסכומים גבוהים נוספים לנפגעים נוספים בפיגוע הקשה. עונשו של המחבל הוחמר לאחר שהתביעה הצבאית הגישה ערעור כנגד הפיצוי הנמוך שהטיל בימ"ש הצבאי ביהודה על המחבל.

בדיון הקודם שהתרחש בתיק תיארה הדס מזרחי, אלמנתו של נצ"מ מזרחי, את חיי המשפחה לאחר הפיגוע: "זה פשוט חי איתם וילך איתנו עד הסוף.. האירוע היה נוראי, אני עד היום זוכרת את הצעקות, את כל הילדים שצעקו". לדבריה, הם חווים את השפעות הפיגוע עד היום "אין לנו חיים, הכל הלך. היינו משפחה נורמטיבית".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את משפחת מזרחי כנפגעי עבירה מסר: "אנחנו מברכים על קבלת ערעור התביעה בעניין הפיצויים. זהו תקדים חשוב. בית המשפט בעצם מורה על חובה לקביעת פיצוי משמעותי לנפגעי העבירה כראשית נזק. אנו מצפים ממדינת ישראל לפעול על מנת שיהיה ניתן לגבות את הפיצויים הנפסקים באמצעות עיקול משכורות המחבלים שניתנים להם מהרשות". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]