תלונה במשטרה נגד ליאת בן ארי בגין "מרמה והפרת אמונים" ובגין עבירות הבנייה בראש העין ובמושב חרות - 0404
תלונה במשטרה נגד ליאת בן ארי בגין מארק ישראל סלם, פלאש 90

תלונה במשטרה נגד ליאת בן ארי בגין "מרמה והפרת אמונים" ובגין עבירות הבנייה בראש העין ובמושב חרות

תלונה במשטרה הוגשה ע"י עו"ד מיכאל דבורין בשם ארגון "לביא", כנגד ליאת בן ארי, בגין "מרמה והפרת אמונים" ובגין עבירות הבנייה בראש העין ובמושב חרות. זאת על בסיס מכתב ששלח דבורין ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, תחת הכותרת: "המשנה לפרקליט המדינה עו"ד ליאת בן ארי ונוספים: חשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק התכנון והבניה ועוד".

במכתבו של דבורין נכתב: "המשותף לכלל העבירות המובאות בתלונה זו: השתתפות וזכיה במכרז רמ"י בניגוד מוחלט לתנאי המכרז והחוזה והתקנון; שימוש ויצירת מצג שווא באמצעות מסמכי תאגיד עמותת עתודת אפק; פיצול נכס בניגוד להיתר שניתן על ידי עיריית ראש העין; חריגות בניה רבות מאוד בנכס במושב חרות ועוד, שכולן הן עבירות כלכליות במובהק אשר יתכן שכרוכות בהן גם עבירות מס (היטל השבחה, ארנונה, שכ"ד בהיקף רב ובעל אופי עסקי).

למרבה הצער נראה כי הן נעברו על ידי הגורם הבכיר ביותר בפרקליטות המדינה לאכיפת פשיעה כלכלית, והן מהוות לכאורה עבירות פליליות ומינהליות, לרבות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות רבות על חוקי התכנון והבניה, נסיון להתחמקות מהיטל השבחה וממסי ארנונא, הפרת אמונים ועוד.

נוכח האמור, אבקש לפעול בהתאם לסמכותכם ולהורות על חקירה פלילית של עו"ד ליאת בן ארי ובן זוגה אביב שווקי ושל כלל המעורבים בפרשת המכרז העמותה והנכס בראש העין על ההיבטים הרבים המפורטים בתלונה זו, וכן אבקשכם להורות על העמדה לדין משמעתי של עו"ד ליאת בן ארי בגין כלל ההיבטים המשמעתיים המפורטים בתלונה זו.

כן אבקשכם הנמענים המתאימים, לפעול בהתאם לסמכותכם ולהורות על השעייתה של עו"ד בן ארי מתפקידה כמשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית עד לבירור מלא של החשדות הפליליים לביצוע עבירות כלכליות על ידה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]