ההצתה בדומא | בימ"ש דחה עדות אחמד דוואבשה הסותרת הרשעת בן אוליאל והשאיר את ההרשעה על כנה - 0404
ההצתה בדומא | בימ Zakaria Sadah RHR, ויקיפדיה

ההצתה בדומא | בימ"ש דחה עדות אחמד דוואבשה הסותרת הרשעת בן אוליאל והשאיר את ההרשעה על כנה

בימ"ש המחוזי מרכז דחה היום (שני) את הראייה החדשה במשפט דומא – עדותו של אחמד דוואבשה, עד הראייה היחיד מתוך הבית שנשרף, אשר תיאר אירוע אחר מהעובדות בהן הורשע עמירם בן אוליאל.

בימ"ש קבע כי עדותו של אחמד לא מהימנה מספיק בכדי לזכות את בן אוליאל והותיר את הרשעתו של בן אוליאל על כנה.

נזכיר כי לאחרונה נחשף כי אחמד זוכר את האירוע וכי הוא ראה את המציתים. אחמד לא נחקר לאחר האירוע. החוקרים לא בדקו מעולם את גרסתו. ע"פ גרסתו, את בית משפחתו הציתו לפחות שלושה מציתים, אשר נכנסו לתוך הבית – גירסה אשר סותרת את עובדות כתב האישום אשר על פיהן הורשע בן אוליאל. לפי הרשעתו של בן אוליאל הוא המצית היחיד וההצתה התבצעה מחוץ לבית ולא מתוכו.

את בן אוליאל יצגו עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם. בשבוע הבא יתן בימ"ש את גזר הדין בתיק.

מארגון חוננו נמסר: "בית המשפט הכניס היום לכלא אדם חף מפשע עד סוף ימיו. לבית המשפט לא היה את האומץ להודות בטעויות העבר, כי אם בית המשפט היה אומר את האמת – סוללה של בעלי תפקידים ישלמו על זה מחיר. אלה שעינו את עמירם. אלה שאפשרו את העינויים. בית המשפט בחר להשאר באיזור הנוחות שלו, להרשיע את המתנחל. את האחר.

הוא בחר להתעלם מעדות האדם הכי אוביקטיבי. הוא הנפגע עצמו. עדות שהיתה אמורה בהכרח להוליך לזיכוי. בית המשפט בחר לקבל את גירסת העינויים. זהו רשע שלא ייסלח".

עו"ד יצחק בם המייצג את עמירם בן אוליאל יחד עם עו"ד אשר אוחיון: "גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראיה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם. בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראיה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

אוריין בן אוחיאל אשתו של עמירם: "בית המשפט החליט להרשיע את בעלי בכל מחיר. בית המשפט שוב עוצם עניים מעוד ראייה, של ילד שחווה טראומה וזוכר את הלילה וסיפר מעצמו, וכל מה שהוא זוכר סותר את ההודאות השיקריות שהוצאו מבעלי. בעלי הורשע בשנית במשהו שהוא לא עשה. הלב שלנו נשבר, האמון שלנו במערכת ירד לגמרי. הבת שלי בוכה בלילות. בעלי יושב בכלא כבר שני ואני יודעת שהוא לא עשה את זה, אני העדתי בנושא ומהעדות שלי הם מתעלמים. הם מתעלמים גם מהעדויות שלו שהעיד על מה שקרה, הם מתעלמים מכל העדויות ומכל הסתירות – שזה לא הכתב יד של בעלי, שזה לא הטביעות נעלים, שהיו שם כמה אנשים, שהיה שם רכב, הם מתעלמים מהכל. ובעלי משלם את המחיר של הפשע שהם לא מוכנים להודות באמת, בשביל שהאשמים בעוול שנעשה לבעלי לא ישלמו את הדין בעלי יושב על לא עוול בכפו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]