אשתו של בן אוליאל לשופטים: "הרוצחים מדומא מסתובבים חופשי" - 0404
אשתו של בן אוליאל לשופטים: Zakaria Sadah RHR, ויקיפדיה

אשתו של בן אוליאל לשופטים: "הרוצחים מדומא מסתובבים חופשי"

אוריין בן אוליאל, אשתו של עמירם בן אוליאל שהורשע לבדו ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, שלחה מכתב לשופטים הדנים בתיק בבקשה לזכות את בעלה לאור הראיה החדשה בתיק. במכתבה ציינה בן אוליאל מספר מהקשיים בתיק, בניהם העינויים שעבר בעלה, מחדלי החקירה, הלחצים על המשטרה ועוד.

בתחילת המכתב מתארת בן אוליאל את פנייתה כ"לא שגרתית", ומונה מספר מהקשיים העולים מהתיק "בתיק הזה שום דבר לא שגרתי. העינויים הקשים שבעלי עבר לא שגרתיים, מחדלי החקירה – עד הראיה שהכי רלוונטי לאירוע לא נחקר – זה לא שגרתי, העובדה שמפקד החקירה מטעם המשטרה אומר בראיון ל'עובדה' שהוא לא מאמין לגרסת כתב האישום, ובעצם מחזק את טענות ההגנה שבזירה היו כמה אנשים – גם זה לא שגרתי".

עוד הוסיפה בן אוליאל כי "שר ביטחון, נשיא, רה"מ וח"כים שלוחצים את השב"כ והמשטרה להביא אשם בכל מחיר, גם על חשבון הצדק, האמת וההליך ההוגן – גם זה לא שגרה".

בהמשך כתבה כי היא יודעת שבעלה חף מפשע והתייחסה להתפתחויות החדשות בתיק "אני זוכרת אותו איתי באותו הלילה, אבל אין ספק שההליך שהתקיים בחודשים האחרונים בבית המשפט לא משאיר מקום לספק גם לכל אדם מן השורה. ברור לכל שלגרסה שנסחטה מעמירם בחקירות העינויים אין שום קשר למציאות והרוצחים מדומא מסתובבים חופשי עד עצם היום הזה".

בסוף מכתבה פנתה בן אוליאל לשופטים "צאו מהקונספציה שנכנסתם אליה. נפתחה בפניכם הזדמנות פז לעשות תשובה בימי התשובה של עם ישראל, ולזכות את בעלי עמירם כפי שמחייבים הצדק, הדין והשכל הישר. נצלו את ההזדמנות ומנעו ממשפחתנו סבל נורא וממושך, על לא עוול בכפנו. מנעו מעצמכם להיזכר לדיראון עולם בהיסטוריה המשפטית של עם ישראל כאלה שהכניסו לכלא אדם חף מפשע".

נזכיר כי לאחרונה נחשפה ראיה חדשה בתיק דומא, והיום יכריע ביהמ"ש המחוזי האם היא תזכה את בן אוליאל, אותו מייצגים עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם. הראיה היא עדותו של הילד אחמד דוואבשה, אשר נפגע קשה בהצתה, ואשר לאחרונה נחשף כי הוא ראה את האירוע ואף זוכר אותו לפרטים.

אחמד מספר בראיונות לכלי תקשורת בשפה הערבית, אשר הוגשו לבימ"ש בהסכמת הצדדים, כי היו שותפים באירוע מספר מציתים – יותר משלושה, אשר אף נכנסו לתוך בית המשפחה והתעמתו עם בני המשפחה. עדותו של אחמד סותרת באופן מוחלט את מסכת העובדות שעל בסיסה הורשע בן אוליאל ברצח, אשר על פיה היה רק מצית אחד בזירה והוא אינו נכנס כלל לבית המשפחה. כאמור, עורכי דינו ביקשו לזכותו על סמך הראיה החדשה, והחלטת ביהמ"ש תינתן היום.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]