כתב אישום הוגש נגד החקלאי מדולב שמנע לינץ': "קורבנות טרור לא אמורים להפוך לנאשמים" - 0404
כתב אישום הוגש נגד החקלאי מדולב שמנע לינץ': חוננו

כתב אישום הוגש נגד החקלאי מדולב שמנע לינץ': "קורבנות טרור לא אמורים להפוך לנאשמים"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד איתן זאב (27), תושב דולב, בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.
החקלאי היהודי ירה בערבי במהלך ניסיון לינץ' של עשרות מחבלים ערבים בשבעה חקלאים יהודים.

המקרה המדובר ארע ב-5.7.20, סמוך לשעה 13:00, כאשר איתן זאב הגיע ביחד עם ששת חבריו לעבוד בחלקה חקלאית סמוך לכפר בידיה, כשהוא נושא על גופו אקדח ברישיון.

בעת שאנשי החבורה אכלו ארוחת צהריים בחלקה, הגיעו למקום עשרות ערבים וחסמו באמצעות כלי רכב את שביל הגישה לחלקה. הנאשם ניגש לערבים שהתקהלו סביב החקלאים היהודים וביקש מהם לפנות את שביל הגישה כדי שאנשי החבורה יוכלו לעזוב את המקום.

בשלב זה, החלו לתקוף הערבים את החקלאים היהודים ואף פצעו את חלקם. הנאשם ניסה להרחיק את התוקפים מהמקום כשאקדחו בידו. במהלך ניסיון להגן על עצמו ועל חבריו ירה החקלאי כדור אחד באחד התוקפים, אשר פונה לבית החולים כשהוא סובל מפציעות חמורות.

חרף העובדה שהחקלאים היהודים היו מצב של סכנת חיים כשמסביבם עשרות מחבלים ערבים התוקפים אותם ולמרות העובדה שחלק מהיהודים שהותקפו אף אושפזו בבית החולים כתוצאה מהתקיפה, החליטה כאמור פרקליטות המדינה להגיש כתב אישום כנגד החקלאי היהודי המותקף.

במכתב ששיגר החקלאי איתן זאב לתומכיו, לפני מספר ימים, כתב איתן: "אחיי ורעיי החקלאים, בתקופה האחרונה אני נמצא במעצר בית, אך מתרגש לראות את הפעילות שלכם.

חשוב לזכור, הפעילות הזו איננה בשבילי, אנחנו רוצים להציל את המדינה מהפרקליטות, שמוזילה את דמם של החקלאים. מישהו שם איבד את הכיוון ובמקום להגן על אנשי האדמה, הם מחפשים לשחרר כתבי אישום כנגד אנשים המגנים על הבית. הטרור החקלאי הוא לא "תופעה" אלא פעילות השחטה, איומים וגניבות מדי יום בכל חלקי הארץ. כעת הפרקליטות, המפקירה אותנו, מתעלמת מההשלכות ונותנת כתף לטרוריסטים.  

ארץ ישראל נקנית בייסורים ואף אחד לא ישבור אותנו, כי אנחנו אוהבים את המדינה ועושים את הדבר הכי נכון בעבורה".

 

ראש מועצת שומרון דגן העניק ביום רביעי האחרון תעודת הוקרה לחקלאים שמנעו לינץ' בחוות דורות עילית בשומרון ובניהם איתן זאב. דגן אמר במעמד הענקת תעודות ההוקרה כי קורבנות טרור לא אמורים להפוך לנאשמים. 

לדבריו: "אנחנו מוקירים תודה לאנשים יקרים שהגנו על חיים של אנשים אחרים וגם של עצמם אל מול פורעים רצחניים ברברים, שניסו לבצע לינץ' ביהודים בשומרון. צריך להוקיר תודה לאנשים שבזכותם נמנע פיגוע, אנשים שמנעו רצח אכזרי ולינץ' ברברי, כאן בשומרון.

אנחנו עומדים מול התנהלות, שבה קורבנות הטרור הופכים לנאשמים. אנחנו מדברים על אזרחים, חקלאים שהותקפו בצורה ברברית עם קריאות ממסגדים לבוא ולפגוע בהם. כל אזרח שמשתמש בנשקו כדי להגן על חייו, ועל חיי אחרים ולמנוע פגיעה בהם ע"י מחבלים צריך לקבל את ההוקרה האזרחית הגבוהה ביותר, בוודאי לא להיות במעצר בית ולא לחשוש מהעמדה לדין, זה דבר שהוא לא מתקבל על הדעת וכל אדם הגון צריך להתקומם נגד זה.

החברה הישראלית היא חברה הגונה, וכך זה צריך להיות. אנחנו מתכבדים כולנו ואני חושב שאני מייצג כאן לא רק את תושבי השומרון אלא את הרוב הגדול של אזרחי מדינת ישראל, באקט ההוקרה הזה. האנשים האלו צריכים לקבל צל"ש ולא עונש חס וחלילה".

רועי חדי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]