כתבי אישום הוגשו בפרשת רצח יאשיהו בלום בראשל"צ: "שלף סכין ודקר שש דקירות בגב המנוח" - 0404
כתבי אישום הוגשו בפרשת רצח יאשיהו בלום בראשל דוברות המשטרה

כתבי אישום הוגשו בפרשת רצח יאשיהו בלום בראשל"צ: "שלף סכין ודקר שש דקירות בגב המנוח"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד אסף ברגיג, בן 18, בגין רצח יאשיהו בלום ז"ל בחוף הים בראשון לציון, תקיפה בנסיבות מחמירות של חבריו של המנוח ושיבוש מהלכי משפט.

כמו כן הוגשו כתבי אישום נגד יובל ברהה (21) בגין עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, שידול לחבלה חמורה בנסיבות מחמירות ומסייע לאחר מעשה. כמו כן, הוגש כתב אישום לבימ"ש השלום בראשל"צ נגד חן דסה (19), ווסאם בדר (21), מור צרפתי (25) וקטין בן 17 בגין תקיפה בנסיבות מחמירות בצוותא, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, ב- 8.8.20, בסמוך לשעה 00:30 נהגה אליאון אדמס ברכב שברולט קרוז בלוד ואספה את ברגיג, ברהה והקטין, לצורך בילוי משותף עם חברים נוספים. ברגיג פנה לקטין, בנוכחות אליאון וברהה ואמר לו כי הביא סכין. באותה עת נשא ברגיג בבגדיו סכין מטבח. ברגיג וברהה בילו בסמוך לחוף ירושלים בטיילת בתל אביב עם דסה, בדר, צרפתי והקטין וכן עם אליאון, לינוי פראג'ס ופריאל מזרחי.

בסביבות השעה 02:30 הגיעו הנאשמים והבנות לחוף הים "ארבע על ארבע" בראשון לציון בשברולט וברכב מזדה 3 של לינוי. הנאשמים והבנות החנו את כלי הרכב בחניון הצמוד לחוף, כאשר השברולט והמזדה חונות קרוב, ויצאו לבלות בחוף. בהמשך, חזרו הנאשמים והבנות לחניון, לאחר הבילוי. באותה עת, חנה בסמוך למזדה רכב טויוטה, בו ישב המנוח. בסמוך לטויוטה עמדו חבריו של המנוח- ירדן גמליאל, פרץ בן אליהו ואנדריי סחוטה ועישנו סיגריות. דסה, בדר, לינוי ופריאל נכנסו למזדה.
בסמוך לכך, כאשר דסה כבר ישב במזדה, הוא שאל את ירדן, חברו של המנוח, אם הם מעוניינים לרכוש סמים, ובין השניים התפתחו חילופי דברים שבסופם יצא דסה מהמזדה והיכה את אנדריי בראשו. לאחר מכן הצטרפו לדסה שאר הנאשמים ותקפו את ירדן, פרץ ואנדריי במכות ובעיטות. כעבור שניות ספורות נמלטו ירדן ופרץ מהמקום. בשלב זה, יצא המנוח מהטויוטה. לאחר שניות ספורות נוספות, נמלט אנדריי מהמקום.

בשלב זה, קרב ברגיג אל עבר המנוח. באותה עת, עודד ברהה את ברגיג בקריאות: "תדקור אותו, תדקור אותו". ברגיג שלף את הסכין ודקר את המנוח שש פעמים בגבו. לאחר הדקירות נמלט המנוח על נפשו למרחק של כ-35 מטר ואז קרס והתמוטט. כוחות הצלה אשר הגיעו למקום פינו את המנוח לבית חולים, שם נקבע מותו.
לאחר האירוע, נכנסו הנאשמים לכלי הרכב ונמלטו מהמקום יחד עם הבנות. ברהה רץ אל המחסום האלקטרוני ביציאה מהחניון והרים את המחסום בידיו בכח ובכך אפשר לכלי רכב, לרבות השברולט והמזדה, להימלט מהחניון בלא כל עיכוב.

במהלך הנסיעה מהחוף לביתם, הורה הקטין לברגיג לזרוק את הסכין וברגיג עשה כן.

בבקשת המעצר נכתב כי"נסיבות ביצוע העבירות מלמדות על מסוכנות יתרה של המשיבים, אשר ששו אלי קרב בעקבות חילופי דברים סתמיים, חלקם בהומור, בין חברו של המנוח ודסה…. המשיבים אינם נרתעים משימוש בחפץ חד, וזאת בשלב בו שניים מחבריו של המנוח כבר נמלטו והשלישי שרוע על הרצפה, וכל זאת כאשר המשיבים וחבריהם הם שישה במספר לעומת המנוח". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]