שכונות עם ריכוז מסתננים גבוה יוכרזו כאזורי עדיפות לאומית. מאי גולן: "צדק חברתי וכלכלי עם התושבים המקוריים של השכונות״ - 0404
שכונות עם ריכוז מסתננים גבוה יוכרזו כאזורי עדיפות לאומית. מאי גולן: יצחק הררי, דוברות הכנסת

שכונות עם ריכוז מסתננים גבוה יוכרזו כאזורי עדיפות לאומית. מאי גולן: "צדק חברתי וכלכלי עם התושבים המקוריים של השכונות״

מהלך תקדימי ומשותף של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ״ץ, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן וחברת הכנסת מאי גולן יוביל השבוע להכרה ראשונה בשכונות בהן ריכוז גבוה של מסתננים כאזורי עדיפות לאומית. בנוסף תוקצה מסגרת תקציב מיוחדת ע״ס 30 מליוני שקלים לטיפול וסיוע לאוכלוסיות מוחלשות הגרות בשכונות במגוון תחומים כמו חינוך, חברה ופיתוח תשתיות.

התוכנית הייחודית שתאושר השבוע בדיון מיוחד של ועדת הכספים תכלול שכונות בערים ת״א, ירושלים, פ״ת, בני ברק, אשדוד ונתניה.
יוזמת התוכנית ח״כ מאי גולן: ״מדובר במהלך תקדימי אשר עושה צדק כלכלי וחברתי עם התושבים המקוריים של השכונות שנפגעו מריכוז המסתננים הבלתי חוקיים אצלם. התקציב שהוקצה יאפשר להשקיע ביד רחבה באותן אוכלוסיות מוחלשות אשר כורעות תחל הנטל שנגרם בגלל המסתננים.

לצערי המצב הנתון לא מאפשר את גירושם של המסתננים הבלתי חוקיים. גם בגלל בג״צ אשר פסל מספר פעמים את חוק המסתננים וגם אין כיום מדינה המסוגלת לקלוט אותם, בין היתר בגלל מצב הקורונה. לכן, כל שעלינו לעשות הוא להשקיע ביתר שאת באותן שכונות ובתושבים על מנת לסייע להם להתגבר על המצוקות הכלכליות והחברתיות שהצטברו אצלם במהלך העשור האחרון״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]