עבודות שלד לבתים פרטיים 2020 - 0404
עבודות שלד לבתים פרטיים 2020 freepik

עבודות שלד לבתים פרטיים 2020

עבודות שלד לבתים פרטיים מבוצעות על ידי קבלן שלד רשום, והם למעשה החלק הממושך ביותר בפרויקט. מדובר בשלב המתחיל אחרי שהסתיימו עבודות העפר והנחת הכלונסאות, ובו נבנה למעשה בסיס המבנה והקירות, תוך שילוב של בטון וקורות מתכת. איך בוחרים קבלן עבור עבודות השלד ומה כדאי לדעת? על כך בשורות הבאות.

קבלן רשום בפנקס הקבלנים

כאמור, עבודות שלד לבתים פרטיים חייבות על פי חוק להתבצע על ידי קבלן רשום בפנקס הקבלנים בעל סיווג הולם. הרישום מבטיח כי הקבלן מחזיק בכל הידע והניסיון הנדרש  על מנת לבצע את המלאכה החשובה הזו, שהיא למעשה עיקר הבית, באופן העולה בקנה אחד עם המפרט והתוכניות לרבות מיקומים של מכלולים ברזל, כמויות יציקות הבטון, עובי של בסיס הבית, עובי קורות הפלדה וכן הלאה.

מה כתוב במפרט של קבלן השלד

קבלן השלד עובד כאמור לפי תוכניות האדריכל, המהנדס והקונסטרוקטור, המתבטאות בין היתר במפרט. בין היתר, המפרט כולל את שיטת בניית הקירות ואת סוג הבלוקים, את הבלוקים שימשו למחיצות הפנים, את בניית הטפסנות, את השמירה על קורות הפלדה, מוטות הברזל, הרשתות, וניקיון האתר, וכן את הציוד בו ישתמשו ליצירות, את אשפרת הבטון, את סוג ההחלקה ועוד פרטים רבים.

מדריך לבחירת קבלן שלד

כדאי לחפש ברשת האינטרנט מדריך לבחירת קבלן שלד זול, המפרט את כלל ההיבטים, הבדיקות וההתקשרויות מולו. כך למשל, יש לפנות אל הקבלן לצורך הצעת מחיר לאחר שהתקבל אישור עקרוני להיתר הבניה של תוכניות האדריכל. את התוכנית יש להגיש לכמה קבלני שלד כדי שיעברו עליה ויוכלו לספק הצעת מחיר. כמובן, תנו עדיפות לקבלני שלד שלגביהם קיבלתם המלצות, ו/או שהתרשמתם לטובה מגישתם המקצועית. בחרו בהצעה המשתלמת ביותר והקפידו שייכתב עבורה מפרט טכני. כפי שראיתם לעיל, המפרט מתייחס לציוד, לחומרים ולאופן העבודה שלגביהם מחויב הקבלן, וכמו כן יש בו מחויבויות הקשורות לשביעות הרצון של הלקוח, ללוחות הזמנים לביצוע שלב השלד, ועוד. שימו לב שהתשלומים יהיו במקביל להתקדמות בשלבי הפרויקט ולא מראש.

 קבלן שלד מומלץ https://ay-projects.com/

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]