בבני ברק זועמים: "סגר מעניש את התושבים ואינו תורם להורדת התחלואה - הוא אינו הפתרון" - 0404
בבני ברק זועמים: שלמה מור

בבני ברק זועמים: "סגר מעניש את התושבים ואינו תורם להורדת התחלואה – הוא אינו הפתרון"

בעיריית בני ברק הגיבו הערב (חמישי) בזעם על החלטת הממשלה להטיל סגר על העיר, כתוצאה ממגפת הקורונה. מהעירייה נמסר: "כפי שהוכח גם בגל הראשון, סגר אינו הפתרון. במקום להטיל עונש קולקטיבי על כל העיר, אנו מצפים מהממשלה להילחם לצידנו ולא בנו. ההחלטה המסתמנת להטיל סגר על העיר מאכזבת ומגבירה את חוסר האמון של הציבור החרדי בשיקולי פרויקטור הקורונה ומקבלי ההחלטות.

עיריית בני ברק העלתה את רף הבדיקות בעיר בשבוע הבא ל-10,000, אנו דואגים לפינוי מאות חולים למלוניות מחוץ לעיר ולהחמרת האכיפה על החייבים בבידוד. הפעולות שביצענו הוכחו כנכונות – לראייה, שיעור התחלואה בעיר ירד ב-30% בחודש האחרון. מלחמתה הנחושה של העיריה בקורונה, הפכה אותה מודל לחיקוי עבור רשויות אחרות ומשרדי ממשלה, לכן זו סטירת לחי שדווקא היא מאויימת ונענשת שוב ושוב ומשמשת שעיר לעזאזל.

גם במערכת הבריאות מודים בכך: סגר אינו תורם במאומה להורדת התחלואה והאטת קצב ההתפשטות. קבלת ההחלטות והשינוי הדרמטי מאדום לכתום ובחזרה ב-24 שעות, נעשו מתוך היסטריה ורצון לייצר מראית עין של עשייה, שתכסה על כישלון מהדהד הצבוע בצבעי אדום בוהק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]