הדברה בראשון לציון והסביבה - 0404
הדברה בראשון לציון והסביבה FREEPIK

הדברה בראשון לציון והסביבה

אם אתם גרים באזור ראשון לציון, ואתם סובלים ממכת מזיקים שונים בבית או במקום העבודה, כגון: מכת נמלים רגילות או נמלי אש, יונים שבנו לכם קן במרפסת, עכברים ועכברושים או מקקים שמטיילים לכם בבית, פרעושים על חיות המחמד ומשם לכל הבית, או פשפשים על המיטות ומשם לכל הגוף שלכם, קן צרעות, ושאר מיני מזיקים מיוחדים – תוכלו לנסות לפתור את זה בכוחות עצמכם על ידי ריסוס או בצורה אחרת, אך תוכלו גם להזמין שירותי הדברה בראשון לציון, שיגיעו אליכם במהירות, יעשו עבודה מצוינת ובטיחותית, וישאירו אתכם להמשך חיים רגועים ושלוויים ללא כל מזיקים בע"ה.

את מי להזמין? את המקצוען המורשה

אז כבר הבנתם שאתם צריכים לעשות הדברה בבית שלכם, ועכשיו רוצים להזמין מדביר. את מי תזמינו? דבר ראשון צריך להזמין אדם מקצועי ומהימן, כי הבריאות שלכם היא מעל הכל. בשנת 2005 נפטרו שתי ילדות בירושלים בגלל שהמדביר שהם הזמינו שם חומרים מסוכנים במיוחד ולא נתן הוראות נכונות איך להתמודד עם חומר רעיל זה. מאז נעשה מהפך של ממש בתחום, עם רגולציה רצינית מצד המדינה, באופן שאסור על פי חוק לאדם להדביר אלא אם כן הוא קיבל רישיון ממשרד הבריאות על כך.

לפני תחילת ההדברה, מדביר מקצועי צריך לבצע 3 פעולות:

  1. לבדוק אם יש אפשרות להתמודד אחרת עם החרקים או המזיקים, שלא על ידי הדברת חומר (כגון, לשים מלכודות, רשת מרחיקה וכן הלאה).
  2. לזהות מהם סוגי המזיקים שיש להדביר (לא דומה הדברה של מקקים להדברה של יתוש ים תיכוני)
  3. לתת הנחיות לבעלי הבית איך להתנהג לאחר ההדברה: לסגור חלונות ודלתות, לאוורר לאחר כמה שעות, מספר שעות שאין לשהות בבית, התנהלות עם ילדים ו(להבדיל) חיות מחמד לאחר ההדברה, מתי מומלץ לשטוף או לכבס בגדים וכו'

המדביר המורשה, ישאיר לכם בסוף הביצוע יומן ביצוע

כלומר העתק של פנקס רשום בו הוא מתעד: את סוג המזיק, שם תכשיר ההדברה, שם החומר הפעיל בו ומה הריכוז שלו, שם המבצע בפועל את ההדברה וחתימה שלו.

מה צריך לעשות המדביר כדי לקבל רישיון הדברה ממשרד הבריאות?

בכדי להשיג רישיון ממשרד הבריאות, צריך לעמוד בקריטריונים בסיסיים של נאמנות וישרות, לעשות מבחנים תיאורטיים, ולאחר מכן מבחן מעשי, ואז ניתן רישיון לתקופה של 5 שנים בלבד, עד לחידוש הרשיון הבא. כך שהדבר הראשון שאתם מחפשים מדביר הוא לשאול אותו האם יש לו רישיון בתוקף, לבקש ממנו את מספר הרשיון שלו, ולבדוק במערכת המדבירים המורשים של משרד הבריאות (דרך האינטרנט, בקלות ממש) שהוא אכן בתוקף.

אז אם החלטתם שאתם רוצים לעשות ריסוס נגד מזיקים בבית שלכם, תפנו לחברה מקצועית ומוסמכת, שיודעים את העבודה שלהם, יוכלו לזהות איזה באיזה סוג מזיק מדובר, מהו התכשיר המתאים לעונה זו של השנה, ומהי החומר הפעיל במינון המדויק לבית שלכם, והכל מתוך שמירה על כללי הבטיחות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com