מולטי ויטמין מה זה? ולמה זה טוב? - 0404
מולטי ויטמין מה זה? ולמה זה טוב? FREEPIK

מולטי ויטמין מה זה? ולמה זה טוב?

מולטי ויטמינים הם ללא ספק תוספי המזון הנפוצים והפופולריים ביותר הנמצאים בשימוש ברחבי העולם מבין כל מגוון תוספי המזון הקיימים בשוק.

ויטמינים הם אותם כדורים צבעוניים גדולים וקטנים שמוציאים מקופסה ולוקחים עם או אחרי הארוחה מבלי להבין כל כך כמה ולמה…. אך חשיבותם של הוויטמינים לגוף היא עצומה. ויטמינים הם חומר אורגני הנחוץ לגוף האדם לצורך קיומי. לוויטמינים תפקידים רבים וחשובים בגוף, כמו חילוף חומרים, יצירת כדוריות דם, עיכול, מניעת מחלות ועוד. כיוון שהגוף אינו יכול לייצר את הוויטמינים בעצמו, חשוב מאד לצרוך אותם דרך תזונה או באמצעות תוספים. קיימים סוגי ויטמינים שונים, ולכל אחד מהם תפקיד חיוני אחר. 

בחברה המערבית המודרנית קשה לשמור על אורח חיים בריא, כזה שיתבטא בתפריט מאוזן המכיל את כל החומרים החיוניים להתפתחות תקינה של גופנו. תזונתם של רבים מאיתנו לוקה בחסר גם בשל הירידה באיכות התוצרת החקלאית באזורים מסוימים, וכן גידול בהיצע המזון התעשייתי והמזיק. מה שמביא לכך שגופנו לא מקבל את כל הרכיבים לו הוא זקוק, כמו ויטמינים ומינרלים שונים לכן יש צורך בתוספי תזונה כגון מולטי ויטמין.

מהו מולטי ויטמין?

מולטי ויטמין הוא תוסף תזונה המשלב מגוון של ערכים תזונתיים כמו ויטמינים ומינרלים החיוניים לגופנו במינון אופטימלי והוא נלקח במטרה למנוע מחסור תזונתי. מולטי ויטמין יכיל בד"כ מעל 20 רכיבים שונים, במינון מוקפד וייחודי למוצר. הרכיבים החיוניים יכולים להיות ממקור טבעי או מיוצרים באופן סינטטי. המוצרים  מגיעים במגוון צורות  בטבליות, בכמוסות בסוכריות וכו'.

למי מומלץ לצרוך מולטי ויטמין?

קיימות אוכלוסיות הזקוקות לוויטמינים ולמינרלים מסוימים יותר מאשר אוכלוסיות אחרות. כך למשל נשים בגיל המעבר, זקוקות לסידן ולוויטמין B לצורך שמירה על בריאות העצמות. לנשים בהריון חשוב לצרוך חומצה פולית ומינרל יוד, המונעים מומים מולדים, ונשים מיניקות חשוב שיצרכו ויטמין D, המסייע בספיגת הסידן. ספורטאים פעמים רבות זקוקים לתוספת ברזל וויטמינים, למבוגרים, חסרים תזונתיים אופייניים בגיל השלישי וכן אנשים הסובלים ממחלה כזו או אחרת. לכל אלה מומלץ ליטול מולטי ויטמין  באופן קבוע אשר ייתן לגופם את הרכיבים התזונתיים הדרושים לו ויסייע לשמור על איזון וחוזק בריאותי ופיזי.

איזה מולטי ויטמין לבחור?

  • העדיפו מוצר עם בקבוק זכוכית ע"פ בקבוק פלסטיק, המוצר נשמר טוב יותר בבקבוק זכוכית.
  • הימנעו משימוש במוצר עם תוספי טעם/ ריח/ צבע.
  • מולטי ויטמין מומלץ לכולם, גם למבוגרים וגם לילדים, אך חשוב שכל תכשיר יתאים לגילו ומינו של  המשתמש. משני הנתונים האלה נגזרים צרכים ייחודיים.
  • מומלץ להתייעץ עם תזונאי או רופא על מנת להתאים את תוסף התזונה המתאים ביותר ואופן השימוש.
  • קנו תוספי תזונה במקום מסודר שבו ניתן לקבל ייעוץ מקצועי. בדקו שהמוצר נראה חדש, והאריזה אינה פתוחה, ויש על המוצר תוקף.

חשוב לזכור, כי ויטמינים בכלל ומולטי ויטמינים בפרט אינם תרופה. אי אפשר לצפות שיחוללו ניסים וירפאו מחלה כזו או אחרת, ויש לצרוך אותם על פי המינון המתאים שכתוב על האריזה, ובמקרה וצורכים בנוסף תרופות באופן קבוע, כדאי להתייעץ עם הרופא. כמו כן, תפקידם של מולטי ויטמינים אינם למנוע חוסרים תזונתיים, והם אינם יכולים לתקן תזונה לקויה אך הם יכולים להוות השלמה ותוספת כאשר הם נלקחים כחלק מאורח חיים בריא.

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]