חוזרים למגרש עם הלוואות בערבות מדינה להרחבת העסק ופתיחת עסק חדש - 0404
חוזרים למגרש עם הלוואות בערבות מדינה להרחבת העסק ופתיחת עסק חדש freepik

חוזרים למגרש עם הלוואות בערבות מדינה להרחבת העסק ופתיחת עסק חדש

בעלי העסקים בישראל שנפגעו מהמשבר האחרון יכולים לחזור למגרש המשחקים של העסקים בסיוע של הלוואות בערבות מדינה למימון הרחבת הפעילות העסקית שלהם מחדש,  או שכירים רבים שנפלטו ממעגל העבודה וזקוקים להלוואות לפתיחת עסק חדש בכדי להחזיר למשפחתם את היציבות הכלכלית שהם זקוקים לה.

קורונה כן, קורונה לא החיים צריכים וחייבים להימשך, והעסקים הקטנים במדינת ישראל שהם המנוע של הכלכלה הישראלית לתעסוקה וצמיחה כלכלית של כל המדינה מתחילים להתאושש מהמכה הגדולה שניתכה עליהם, וכך  העסקים הטובים חוזרים לפעול בצורה יפה, ההזמנות של הלקוחות מתחילות להיכנס מחדש, החוזים החדשים נרקמים ונכנסים לעסקים ולחברות, המחזורים של העסקים חוזרים למחזורים החודשיים של השנה הקודמת, וכך הפעילות שהיא בין בעלי העסקים הטובים חוזרת לפעול והיא אינה יכולה לעצור.

וכך, פתאום בעל העסקים מבינים שתזרים המזמנים שלהם לא מאפשר להם לבצע את הגידול שמגיע אליהם בגדול. המהלך הטבעי ביותר שבעל העסק עושה הוא פנייה לבנקים המסחריים בישראל, שמבחינתם זו בקשה מוזרה של הלוואה בנקאית להרחבת העסק או לפתיחת עסק חדש, ולכן בקשה כזו היא נדונה מראש לכישלון, הבנקים זכו בשנה הזו לסיוע מהמדינה והם נותנים הלוואות בערבות מדינה קורונה, כיף להם ונעים להם שם, הבנקים בעצם ברחו לכלכלה הישראלית בין האצבעות, הממשלה והסוכנות לעסקים קטנים של משרד הכלכלה עסוקים בהלוואות בערבות מדינה קורונה שהם מכסות רק את הנזק שהצטבר לבעלי העסקים.

קחו לדוגמא את אחד הבנקים הגדולים בישראל שמציע לעסקים קטנים הלוואות של עשרת אלפים שקלים בריבית של הלוואות בערבות מדינה, זה יפה, אבל איך העסק הקטן יכול לגדול עם עשרת אלפים שקלים? או לדוגמא חברות כרטיסי האשראי שכותבות באינטרנט שהן נותנות הלוואות לעסקים – סליחה! הלוואות של 20 אלף שקלים בריבית של מעל עשרה אחוזים למי הן עוזרות? לא לבעלי העסקים!! אולי הן תורמות במעט לבעלי העסקים לשרוד את החודש הכלכלי המשפחתי שלהם, אבל הן בשום פנים ואופן לא הלוואות לעסקים. וכאן מדינת ישראל עשתה פשע נוסף היא הכינס למאגר נותני הלוואות בערבות מדינה קורונה גם את חברות כרטיסי האשראי שגם הם קיבלו כסף במתנה מהמדינה לחלק לבעלי העסקים שנפגעו. יופי למדינה שיש לה כיסוי תחת שהיא עוזרת לעסקים, אבל הבנקים וחברות כרטסי האשראי שהיו לפני הקורונה חלק ממנוע הצמיחה של העסקים בישראל סגרו את הקרנות של הלוואות לצורך פיתוח העסק, וכך בעלי העסקים נותרו יתומים עם הלוואות בערבות מדינה האמיתיות של המדינה, וללא תחרות אמיתית למתן הלוואות כפי שהיה לפני המשבר. 

מי שנמצא עמוק בנבכי העסקים יודע שהלוואות מינימליות לפיתוח העסק או לפתיחת עסק חדש  צריכות לעמוד על מאה אלף שקלים במקרה הכי נמוך, אבל אם נסתכל באמת על הצורך האמיתי הממוצע של בעלי העסקים הקטנים אנחנו יודעים ומבינים שנדרש לעסק סכום של מאתיים אלף שקלים ועד שלוש מאות אלף שקלים, הלוואות קטנות עם סכומים נמוכים מהסכומים לעיל מהווים עבור בעלי העסקים כוסות רוח למת, ואינם מאפשרים לעסק להתקיים.

אז איך בעלי העסקים יחזרו למגרש וישחקו עליו? היכן נמצאים היום כל העסקים בישראל שזקוקים להרחבת העסק לצורך מימון הגידול? מהיכן היזמים יגייסו הלוואות לפתיחת עסק חדש שהם זקוקים להם? נשאר להם המוצא הכמעט אחרון שהוא הלוואות בערבות מדינה. המוצא הזה מתאפר לבעלי עסקים או יזמים שהנתצונים האישיים שלהם ושל העסק שלהם מאפשרים להם לקבל הלוואות בערבות מדינה, וזאת בהתאם לתהליך שהמדינה קבעה באופן אחיד לכלל האזרחים בעלי תעודת זהות ישראלית של כארבעה שבועות של בחינה של גוף מתאם, בנק מלווה וועדה שמאשרת את קבלת ההלוואה בערבות מדינה. מומלץ לצפות בסרטון בלינק בכדי לעמוד על זכאותכם.

אז בואו נבין את המוצא האחרון של הלוואות בערבות מדינה, יזמים רבים מתקשרים לשאול האם הם יכולים לקבל הלוואות בערבות מדינה קורונה, משום שכולם חושבים שאלו הן הלוואות בערבות מדינה היחידות, ובצדק הם חושבים. כי מי חושב על בעלי העסקים שנחשבים "מוצלחים" ויש להם צרות של עשירים: הזמנות גדולות, חוזים גדולים, מכתבי כוונות של לקוחות שמעוניינים שיפתחו עסק חדש ומבקשים מהיזמים שיפתחו עסק חדש, או לדוגמא יזם שרוצה לפתוח קו חלוקה וזקוק לסכום של מאתיים ועשרים אלף שקלים לרכוש משאית חלוקה עם ארגז קירור מאחור, מהיכן יזם שרוצה לרכוש ביובית יוכל לגייס מאתיים ועשר אלף שקלים לרכישת הביובית?, היזם זקוק לסכום הזה בכדי לפתוח את העסק החדש שלו, העירייה המקומית כתבה לו מכתב "אנחנו מכירים אותך את היכולות שלך את ההתנהלות שלך, את המחויבות שלך ואנחנו רוצים לעבוד איתך, והמחסום של פתיחת עסק חדש יכול להתנפץ כמעט אך ורק עם הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש.

התנאים של הלוואות בערבות מדינה, וזה מעבר לכך שהלוואות בערבות מדינה הן הפתרון כמעט אחרון להגשמת חלומות והרצון של בעלי עסקים להגדיל את העסק שלהם, הן הטובים ביותר מכל הבחינות: סכומי ההלוואות יכולים להגיע בעסק חדש עד לסכום של שלוש מאות וחמישים אלף שקלים, זהו סכום מעולה ומתאים לכל יזם לפתוח עסק בניחותא, או להרחיב את העסק בהתאם לצרכים של בעל העסק אם זה למימון תשלומים לספקים, למימון המוצרים המיובאים מהמזרח הרחוק או ממדינות כגון טורקיה ששם עלות רכישת המוצרים הא נמוכה ומאפשרת לבעלי העסק לפעול ברווחיות, שהרי הרווח בעסק הוא הדבר החשוב ביותר שמאפשר את שרידותו, או תשלומים לעובדים, לסולר ודלק ולשאר ההוצאות הקבועות של העסק, כמובן שאין לקחת הלוואה לעסק אם בעל העסק לא רואה את הכסף שהוא צריך לקבל מהלקוחות שלו, שהרי בעל העסק אינו מעוניין להישאר עם מלאי שאין לו שימוש ושיוגדר "מלאי מת".

כמובן שאני תמיד ממליץ תמיד לקחת את הסכום המדויק שבעל העסק צריך אותו, סכום שיכלול "זמן אוויר" ראשוני שיאפשר את הפעלת העסק בצורה נוחה וללא לחצים, אבל בשום אופן לא לקחת הלוואות גדולות מידי שעלולות לפגוע ביזם ביכולת ההחזר של בעל העסק החדש או הקיים. בעלי עסקים קצת יותר גדולים יכולים לקבל הלוואות בסכום גדולים מ שלוש מאות וחמישים אלף שקלים עד חמש מאות אלף שקלים וזה אם המחזור שלהם מאפשר לקבל את התקרה הקבועה בחוק הלוואות בערבות מדינה שך שמונה אחוזים מהמחזור, אם ניקח לדוגמא עסק שהמחזור שלו הוא עשרה מיליון שקלים, הוא יוכל לקבל מהמדינה שמונה אחוזים מהמחזור של השנה הקודמת וזה יוצא שמונה מאות אלף שקלים.

סכום יפה ומכובד שיכול לתת לבעל העסק את האפשרות לקפוץ קדימה עם העסק שלו. נקודה חשובה לא פחות בהלוואות בערבות מדינה להגדלת העסק או לפתיחת עסק חדש היא נקודת הגרייס של חצי שנה, שמאפשר לבעל העסק להתפתח, להגיע לרמת רווחיות גבוהה, ורק אז להתחיל לשלם את תשלומי ההלוואה, וכאן שימו לב,  אל תתבלבלו עם הגרייס של שנה בהלוואות בערבות מדינה של משבר שהן ללא ריבית, אנחנו לא נמצאים שם. זה לא הסיפור שלנו.

 

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]