שתלים דנטאליים או תותבות? - 0404
שתלים דנטאליים או תותבות? shutterstock

שתלים דנטאליים או תותבות?

אנשים רבים מתלבטים בין שתלים דנטאליים ותותבות, איזו שיטה עדיפה יותר ונושאת עימה יתרונות רבים יותר. זו בהחלט שאלה משמעותית, בכל זאת, טיפולי שיניים בהם בהחלט לא משהו שעושים על הדרך. על מנת לענות עליה כראוי, כדאי להבין מה ההבדלים בין תותבות לשתלים דנטאליים ומה היתרון של כל שיטה.

מהם שתלים דנטאליים?

שתלים דנטאליים מחליפים את השורש של השן, עשויים בדרך כלל מטיטניום, יוצרים בסיס לשן קבועה, במקום שיניים שנעקרו או נשרו. הליך ההשתלה נעשה באופן כירורגי, במקום שורש השן החסרה, מושתלים השתלים אל תוך העצם, ומסייעים לתאי העצב במקום להמשיך להתפתח. בסיום התהליך, השתל הדנטאלי מתפקד כשן לכל דבר.

כמה מילים על שיניים תותבות

שיטת השיניים התותבות היא השיטה הראשונה והוותיקה אשר מאפשרת תפקוד מלא של השן. את השיניים התותבות ניתן לשלוף, להסיר, באמצעות מתקן גמיש המכיל את כל השיניים התותבות יחדיו, בדרך כלל.

לא כולם אוהבים פרוצדורה כירורגית

אחד היתרונות המשמעותיים של שיטת השיניים התותבות, מתייחס לעובדה כי התהליך אינו דורש פרוצדורה כירורגית, ומאפשר הכנה פשוטה ומהירה של פיתרון לשיניים. גם תיקון תותבות אגב, כך מסביר רופא שיניים בראשון לציון, הינו הליך פשוט ומהיר יותר, מאשר תיקון שתלים, אשר נחשב להליך מורכב יותר, אשר אורך זמן רב יותר.

חשיבות הפעלת כוח בעת הלעיסה

אם תשאלו רופא שיניים בראשון לציון, הוא בוודאי יציין כי אחד היתרונות המשמעותיים של שתלים דנטאליים על פני שיניים תותבות הוא היכולת להפעיל כוח בעת הלעיסה עם שתלים דנטאליים. עם שיניים תותבות, מידת הפעלת הכוח בזמן הלעיסה עומדת על 20%, כאשר בלעיסה עם שתלים דנטאליים, מידת הפעלת הכוח עומדת על 80%, זהו הבדל משמעותי אשר מקנה יתרון רב לשיטת השתלים.

מה לגבי האסתטיקה?

במקרה הזה השתלים ללא ספק מעניקים יתרון משמעותי על פני השיניים התותבות. השתלים בעלי מראה טבעי יותר מהשיניים התותבות, הן מותאמות באופן אישי למטופל,ויתרון האסתטיקה במקרה הזה בהחלט משמעותי.

האם יש הבדל משמעותי במחיר?

במקרה הזה, השיניים התותבות בהחלט מהווים הוצאה כספית נמוכה יותר מהשתלים, וזהו בהחלט שיקול עבור חלק מהאנשים, למרות שמבחינה מקצועית רופא שיניים בראשון לציון סבור כי השיקול הבריאותי צריך להיות במקום הראשון, ולאחריו שיקולים נוספים.

שיניים תותבות או שתלים דנטאליים?

כפי שאפשר לראות, לשתי השיטות יתרונות וחסרונות, וזהו הליך מורכב שיש לשקול בכובד ראש. אם אתם מתלבטים בין השתלה דנטאלית לבין שיניים תותבות, רופא שיניים בראשון לציון ממליץ לכם להתייעץ עם רופא שיניים מקצועי ומנוסה, אשר מכיר בבקיאות את שני ההליכים, ולאחר בחינה מקצועית של חלל הפה שלכם, יוכל לפרוש בפניכם את הנתונים הרלוונטיים ולהמליץ לכם על ההליך המתאים לכם. התהליך הינו תהליך אישי אשר מותאם לכל מטופל באופן אישי.

במידה ולא מצאתם רופאי שיניים בראשון לציון שיכולים לסייע לכם נסו למצוא רופא שיניים בחולון, בת ים והסביבה של ראשון לציון.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]