ההיבטים המשפטיים של השקעות נדל"ן בארצות הברית - 0404
ההיבטים המשפטיים של השקעות נדל "יובל זיו" צילום יחצ

ההיבטים המשפטיים של השקעות נדל"ן בארצות הברית

חברת פסיפיק הולדינגס, אשר מנוהלת על ידי עורך הדין יובל זיו, הינה אחת מחברות ההשקעות הישראליות המובילה בשוק הנדל"ן בארצות הברית. החברה מלווה אלפי משקיעים ישראליים ברכישה של נכסים ברחבי ארצות הברית, שדרוג ושיפוץ נכסים, אכלוס הנכס וניהול שלו בשוטף. שירותי החברה מאפשרים למשקיעים אשר עד כה חששו מהשקעה מעבר לים בשל המרחק הפיזי, לבצע את ההשקעה הזו ללא כל חשש ולהיות בטוחים כי ההשקעה שלהם מוגנת על ידי מומחים ואנשי המקצוע המובילים בתחום.

אם גם אתם חושבים על השקעה בארצות הברית, ותוהים לגבי ההיבטים המשפטיים של השקעה מהסוג הזה, קראו את המאמר הבא ותמצאו מידע חשוב שיעזור לכם.

החוקים הבסיסיים

בניגוד למדינות רבות אחרות ברחבי העולם, שוק הנדל"ן בארצות הברית עובד בשקיפות מלאה אשר יוצרת הקלה רבה מאוד על המשקיעים. לכל נכס יש מספר זיהוי APN ודרך מספר הזיהוי ניתן לקבל תיעוד היסטורי ונוכחי של כל פרטי הנכס, כולל צדדים שלישיים, משכנתאות, התחייבויות, עיקולים, תביעות, הערות אזהרה ועוד נתונים אשר מקלים מאוד על הבדיקה של הנכס.

הרישום מנוהל על ידי המחוז בו נמצא הנכס, אך כלל המחוזות מחוברים למערכת ממוחשבת המאפשרת לקבל מידע בנוחות ובקלות.

חוזה רכישה אחיד

פסיפיק הולדינגס המנוהלת ע"י יובל זיו מנהלת את נכסיה ממשרדים שבארה"ב ומכירה היטב את החוקים המקומיים,. בארצות הברית קיים חוזה רכישה אחיד המשתנה ממדינה למדינה, ומומלץ על ידי איגוד המתווכים אשר קיים בכל מדינה. רוב העסקאות, במיוחד לנכסים רגילים ולא אחוזות או בתי יוקרה, מבוצעות עם אותם חוזים אחידים שכן הם מכילים את כל מה שחשוב בכל עסקת נדל"ן. לדוגמא, תקופת נאותות בה הרוכש יכול לבחון את הנכס ולהחליט לבטל את העסקה במידה והוא לא מתאים עבורו. בשל העובדה שמדובר בחוזה אחיד, תנאי החוזה מקובלים הן על המוכרים והן על הרוכשים ומקלים מאוד בעת ביצוע העסקה.

שימוש בחברת נאמנות לצורך הרכישה

בערך כ 50% ממדינות ארצות הברית משתמשות בחברות נאמנות בעסקאות נדל"ן ומקרקעין. חברת הנאמנות היא למעשה צד שלישי המקשר בין הקונה והמוכר ואחראי לטפל בכל הנושא של העברת התשלומים והעברת הרישום של הנכס מהמוכר לקונה בצורה תקינה. כמו כן, חברת הנאמנות דואגת גם לתשלומים לצד שלישי כמו מתווך, רשויות המס, הבנקים, תשלומים מחוזיים וכדומה, כך שהן המוכר והן הרוכש יכולים להיות בטוחים כי העסקה תבוצע בצורה תקינה ונקיה.

כיצד מבוצע הרישום והעברת הבעלות?

רישום הבעלות מבוצע בטאבו המחוזי, כאשר ברוב המקרים הרישום מבוצע על ידי חברת רישום אשר דואגת כי הרישום יבוצע בצורה תקינה, וחברה זו עומדת תחת תקנים ממשלתיים ופיקוח מחמיר. כדאי מאוד לבצע את הרישום בליווי של חברה כזו, למרות שניתן לבצע זאת באופן פרטי, על מנת להיות בטוחים כי הרישום בוצע בצורה תקינה וללא בעיות שיתגלו מאוחר יותר.

בנוסף, בכדי להקל על כל הצדדים בעת הרכישה מערבים תאגיד משפטי אשר נקרא LLC והוא מאפשר לכל משקיע לקבל אחריות משפטית ולהיות חבר בגוף המעניק לו הגנה משפטית חשובה.

בשורה התחתונה, גם בהיבט המשפטי תחום הנדל"ן בארה"ב שונה לחלוטין מישראל ולכן חשוב מאוד לקבל ליווי מחברה מקצועית המכירה היטב את התחום ואת החקיקה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]