מהפכת הבריאות בבתי הספר בירושלים: כולסטרול וסוכר OUT, ירקות ופירות IN - 0404
+
מהפכת הבריאות בבתי הספר בירושלים: כולסטרול וסוכר OUT, ירקות ופירות IN ג'קי לוי

מהפכת הבריאות בבתי הספר בירושלים: כולסטרול וסוכר OUT, ירקות ופירות IN

שר הבריאות וראש העיר ירושלים יצאו הבוקר (שני) לסיור משותף ברחבי העיר שהתחיל בבית הספר "תל"י רמת מוריה", שם הכריזו על מהפכת הבריאות במערכת החינוך המקומית.

במסגרת התכנית בתי הספר יקבלו סיוע במעבר ל"קפיטריה בריאה" שתציע מגוון של פירות, ירקות, סנדוויצ'ים מזינים ועוד, ותחליף את המאכלים המזיקים שניתן למצוא כיום בבתי הספר. בנוסף, ייערכו הדרכות למנהלי המוסדות לגבי אופן הפעולה, ייפתחו חוגי ריצה למנהלים ומורים, סדנאות למטפלות ולמבשלות במשפחתונים ועוד, מתוך הבנת החשיבות של רתימת הסביבה החינוכית לנושא.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר כי "אני מקווה שמירושלים תצא ותתרחב מהפכת הבריאות לבתי הספר בכל הארץ. כמו ערים חשובות בעולם אנחנו מציבים היום רף בריאותי חדש לתלמידים, ועושים זאת דרך מערכת החינוך. הילדים שלנו שהם סוכני השינוי הטובים ביותר. לצד מערכת החינוך ירושלים מובילה היום בפרויקטים רבים בספורט, בתזונה ובתכניות רבות שמקדמות אורח חיים בריא".

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר כי "מדינת ישראל נמצאת בתהליך בריא וחשוב, לטובת העלאת המודעות למזון בריא ואימוץ לאורח חיים בריא. הגיל הצעיר הוא קריטי לחינוך הדור הבא למניעת השמנה בעתיד. אני רואה במהלך המשותף שלנו יחד עם עיריית ירושלים אבן דרך שמטרתו לייצר שינוי בהיבטי התזונה והפעילות הגופנית, מתוך ראייה אחראית ונכונה למען בריאות תושבי העיר ובמטרה להביא לשינוי באורח החיים ואיכות החיים של תושבי הבירה, ובהמשך גם של תושבי המדינה כולה. אנו רואים בהטמעת ערכי הבריאות ושיפור הרגלי התזונה של האוכלוסייה הירושלמית משימה לאומית חשובה ומרכזית בסדר היום שלנו. אנו מובילים היום מהלך דרמטי להעלאת המודעות הציבורית לסכנות בתזונה מזיקה ולעידוד הרגלי אורח חיים בריא וראויה ירושלים להוביל את התהליך בהצלחה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com