בית שאן: 'אזרחות כבוד' לשר האוצר משה כחלון «
+
בית שאן: 'אזרחות כבוד' לשר האוצר משה כחלון דוברות עיריית בית שאן

בית שאן: 'אזרחות כבוד' לשר האוצר משה כחלון

חברי מועצת העיר אישרו את יוזמתו ואת הצעתו של ראש העיר, רפאל בן שטרית, לכבד את שר האוצר, משה כחלון, בתואר אזרח כבוד של בית שאן. העיר בית שאן תעניק לשר כחלון אזרחות כבוד בטקס חגיגי שצפוי להיערך בקרוב.

כחלון נבחר על ידי חברי מועצת העיר לקבל את התואר, כהערכה על פעילותו המבורכת בבית שאן ועל שורה ארוכה של יוזמות ומעשים ההופכים אותו למועמד ראוי ביותר לקבלת התואר. בין השאר מציין בן שטרית בנימוקים לבחירה את היותו השר החברתי ביותר בממשלות ישראל לדורותיהם, את היכרותו הקרובה את הבעיות המטרידות את תושבי הפריפריה כמי שגדל וצמח בה.

ראש העיר ציין תרומתו הרבה ומאמציו הכבירים של השר לקידומה והצלחתה של תכנית ההבראה של בית שאן. "תכנית ההבראה חוללה מפנה דרמטי במצבה הכלכלי והפיננסי של הרשות המקומית", אמר בן שטרית שגם זוקף לזכותו של כחלון את נחישותו העקבית בהובלת תהליך החקיקה לעיגון הטבת המס לתושבי בית שאן בשיעור 12% בחוק.

כמו כן, צוינו בנימוקים לבחירתו שורה של הטבות מפליגות שאישר שר האוצר ליזמים ולתעשיינים בפארק התעשייה צבאים  וכתוצאה מכך חל גידול עצום במספר היזמים ובעלי המפעלים הצובאים על שעריו של הפארק. בעתיד אמורים להיפתח בו עשרות מפעלים המצויים בשלבי קבלת היתרים ואישורים אחרונים. השר כחלון, כך נכתב בנימוקים שהוגשו לחברי מועצת העיר, הוא אביו מולידו של מיזם פרוייקט "מחיר למשתכן" הפותח אופק וסיכוי לצעירים רבים בבית שאן, שבה ישווקו 137 יחידות דיור במסגרתו.

השר, ידידו האישי של ראש העיר, ביקר בבית שאן לפני כחמישה חודשים וחזר על מחויבותו לסייע לה ככל שיידרש. ואכן, במהלך חודשים אלה, השר מסייע לעיר בקידום פרויקטים שיהפכו אותה למקום עוד יותר טוב עבור תושביה. מדובר בהקצאת משאבים ותקציבים ומתן פתרונות דיור, חיזוק התעשייה, התשתיות וכל מה שהעיר זקוקה כדי להמריא. 

ראש העיר בית שאן רפאל בן שטרית אמר כי השר כחלון מייצג את הדאגה לפרט ולחלש, לפריפריה ולאלה ששכחו אותם בדרך. "באזרחות הכבוד העיר בית שאן מביעה הערכה והוקרה לשר האוצר משה כחלון, שמאז כניסתו לתפקידו כבר הטביע חותם משמעותי והצליח לחולל שינויים מהותיים במספר נושאים כלכליים-חברתיים מרכזיים בתחומי חיינו מתוך ראייה חברתית. רשימת ההישגים של השר כחלון ארוכה והמאפיין הבולט בכולם הוא שימת דגש על צמצום פערים וזאת מתוך ראייה חברתית ותפיסת עולם של שוויון הזדמנויות לכל. אין מועמד ראוי ממנו להתכבד בתואר אזרח כבוד של  העיר בית שאן".