שקד על חוק התשתיות: "לא הגיוני שראשי ערים אחראים לתשתית לאומית - האינטרס של כלל אזרחי ישראל לא יכול להיפגע בגלל אינטרס מקומי" - 0404
+
שקד על חוק התשתיות: "לא הגיוני שראשי ערים אחראים לתשתית לאומית – האינטרס של כלל אזרחי ישראל לא יכול להיפגע בגלל אינטרס מקומי" דוברות עיריית קריית מוצקין

שקד על חוק התשתיות: "לא הגיוני שראשי ערים אחראים לתשתית לאומית – האינטרס של כלל אזרחי ישראל לא יכול להיפגע בגלל אינטרס מקומי"

שרת המשפטים, איילת שקד, דיברה בשיחה אחד על אחד עם העיתונאי משה גורלי בועידה הכלכלית הלאומית של עיתון "כלכליסט" ובנק לאומי במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

בתשובה לשאלה על חוק תשתיות לאומיות אמרה השרה: "לא הגיוני שראשי ערים אחראים לתשתית לאומית. אנחנו עובדים על תזכיר חוק שיאפשר להפקיע במקרים מסוימים תשתיות לאומיות שעד כה היו בסמכות העיריות. כמו שהיום יש גוף במשרד הפנים שאחראי על מתן רישוי לתשתיות בטחוניות כך נעשה במקרים מסויימים בתשתיות לאומיות כדוגמאת תחנת כח, מתקן קליטה לגז. האינטרס של כלל אזרחי ישראל לא יכול להיפגע בגלל אינטרס מקומי".

בהמשך הראיון נשאלה השרה על הנאום שנשאה בשבוע שעבר ואמרה: "יש היום בעיית משילות שבאה לידי ביטוי ברגולציה בירוקרטיה ומשפטיזציה.
הממשלה היא כמו גוליבר בתמונה המפורסמת, צריך לנתק לפעמים את החבלים בשביל לתת לה לעבוד. משנה לשנה הבעיה הזו רק מחריפה".

בהתייחסה לבג"ץ וחוק המסתננים אמרה השרה: "הבעיה נעוצה בשאלה האם האדם עולה מרצונו החופשי למטוס. לא חשבנו שבג"ץ צריך להתערב בהסכם הבילטרלי עם מדינה השלישית. המדינה השלישית יודעת היטב מה התנאים ואילו מנופי לחץ אנחנו מפעילים ונתנה לכך את הסכמתה. נפעל לתקן את ההסכם כך שיעמוד במבחן בית המשפט".

השרה נשאלה אודות המתח הקיים בין הזכות להפגין אל מול הזכות לפרטיות ובדרך בה בג"ץ פסק בעניין זה ואמרה כי,  "לא צריך להפגין מול בתי אנשי הציבור אלא מול משרדם. אני מזמינה את המפגינים להפגין מול משרדי. צריך לשקול לעגן את זה בחקיקה".

השרה סיימה את דבריה באיחול הצלחה לשופטים אסתר חיות וחנן מלצר לקראת התכנסות הועדה לבחירת השופטים מחר בה יבחרו לנשיאה ולמשנה לנשיאה.