בג"צ בצו ארעי: "אין לפנות את דיירי בית המכפלה בחברון עד קבלת החלטה אחרת בעניין" - 0404
+
בג"צ בצו ארעי: "אין לפנות את דיירי בית המכפלה בחברון עד קבלת החלטה אחרת בעניין" 0404

בג"צ בצו ארעי: "אין לפנות את דיירי בית המכפלה בחברון עד קבלת החלטה אחרת בעניין"

שופט בית המשפט העליון ניל הנדל השיב הלילה לעתירת דיירי בית המכפלה בחברון וציין כי "המשיבים יגיבו לעתירה למתן צו על תנאי וצו ביניים עד ליום ה- 10 בספטמבר 2017. בשלב זה, ניתן צו ארעי המורה למשיבים להימנע מפינוי בכוח של העותרת ואנשיה מן המבנה העומד במוקד ההליכים עד קבלת החלטה אחרת".

החלטת השופט התקבלה בעקבות עתירה שהוגשה אתמול (ראשון) באמצעות עו"ד יצחק מירון ועו"ד אבי סגל בה ביקשו הרוכשים להשאירם בבית המכפלה וכן ניהול תקין, ראוי ולא מוטה מצדו של המנהל האזרחי בכל הנוגע להמשך רישום הבית. ההחלטה קובעת, כאמור, שיש להימנע מפינוי בכוח של דיירי המקום עד קבלת החלטה אחרת בנושא.

מעמותת 'הרחיבי מקום אהלך' הגיבו להחלטה וציינו כי "אנו שבים ודורשים לשים קץ להתנהלות הבריונית של המנהל האזרחי כלפי רוכשי הבית היהודים אך ורק בגלל היותם יהודים. התעלמותו העקבית של המנהל ממסמכי הרכישה פעם אחר פעם היה חמורה ובזויה. היענות בג"ץ לעתירה והשארת המשפחות לצמיתות בבית אותו רכשו, תהווה החלטה הנאמנה לדרכה של הציונות".

כזכור, בית המכפלה הוא בית מגורים שאוכלס על ידי משפחות יהודיות בשנת 2012 וכעבור שבוע בלבד פונה ונאטם בהוראת שר הביטחון דאז. בחודש יולי האחרון נכנסו לבניין 15 משפחות יהודיות ובתגובה הכריז מח"ט חברון על המקום כשטח צבאי סגור.