מוסך כללי או מוסך יבואן: כך תבצעו את הבחירה הנכונה - 0404
מוסך כללי או מוסך יבואן: כך תבצעו את הבחירה הנכונה shutterstock

מוסך כללי או מוסך יבואן: כך תבצעו את הבחירה הנכונה

מהם היתרונות הגדולים של מוסך יבואן ומתי בכל זאת כדאי לתת עדיפות למוסך כללי (ועל הדרך לחסוך כמה מאות שקלים)? כל התשובות לכל השאלות בנושא

רבים לא יודעים זאת, אך בעל רכב חדש רשאי לבצע טיפולים תקופתיים היכן שרק ירצה, מבלי שהאחריות תבוטל וזאת בניגוד למצב שהיה קיים עד לפני מספר שנים. ריבוי האפשרויות מציף כמובן הרבה שאלות ולא תמיד התשובה ברירה מאליה. אז רגע לפני אתם מקלידים בגוגל את מילות החיפוש "מוסכים ראשון לציון" ומפקידים את הרכב במוסך שניצב בראש רשימת תוצאות החיפוש, בואו ללמוד על ההבדלים בין שני סוגי המוסכים ולהבין מה הם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

מהם היתרונות של מוסכי יבואן?

מוסך שירות הפועל במסגרת של רשת מוסכי יבואן, מטפל במספר מצומצם יחסית של רכבים. כפועל יוצא מכך, ניתן לצאת מנקודת הנחה לפיה רמת המקצועיות של הטיפול, תהיה גבוהה יותר בהתאם. זאת בניגוד למוסך כללי, המטפל במגוון רחב ביותר של דגמים שונים. בנוסף חשוב לדעת שכל אימת שמגיע דגם חדש לישראל, מוסכי היבואן הם הראשונים שיעברו הדרכות מקצועיות וילמדו כיצד לטפל ברכב החדש.

כמו כן מוסכי יבואן מחזיקים בדרך כלל במלאי רציני של חלקי חילוף המתאימים לדגמים שבהם הם מטפלים בשגרה. אי לכך, לרוב ניתן יהיה לקבל שירות מהיר יותר במוסך יבואן במקרה שיהיה צורך בהחלפת רכיב כזה או אחר. אם לא די בכך, נציין כי במוסכי היבואן ישנו ציוד אבחון (דיאגנוסטיקה) ייעודי המאפשר לאבחן במהירות תקלות במערכות הרכב השונות, שלא תמיד ניתן למצוא במוסכים כלליים.

מעבר לכל זה מוסכי היבואן מצוידים בכלים המתאימים באופן ספציפי לדגמים שהם מטפלים בהם, משתמשים בשמנים איכותיים בלבד בהתאם להוראות היצרן ומעניקים אחריות מלאה על חלקי החילוף המקוריים ל-24-12 חודשים.

אז למה לשקול בכלל ללכת למוסך כללי בעצם?

היתרון המרכזי של מוסך כללי בא לידי ביטוי בעלות הנמוכה יחסית של שעת העבודה. שעות העבודה מהוות כ-40-30 אחוזים מהעלות הכוללת ולכן אין להקל ראש בעניין הזה. ניתן גם לראות הבדלים משמעותיים בעלות החלפים שנעשה בהם שימוש במוסכים השונים: אמנם באופן עקרוני בעל הרכב רשאי מבחינה חוקית לבחור אילו חלפים יותקנו ברכב שלו, אך באופן גורף ניתן לראות כי מוסכי יבואן נוטים להתקין חלפים מקוריים ויקרים בתדירות גבוהה יותר ממוסכים כלליים.

בנוסף בדרך כלל כשלוש שנים לאחר שדגם חדש מגיע לישראל, גם מוסכים כלליים מסוגלים לטפל בו ללא קושי וברמה שלא נופלת מזו של מוסך היבואן. זאת כמובן כל עוד מדובר במוסך רציני שמקפיד לשלוח את העובדים שלו להשתלמויות מקצועיות בהתאם לצורך.

אך מעבר למקצועיות, עלות ואחריות, חשוב להדגיש שאחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין מוסך יבואן למוסך כללי, הוא היחס האישי. כבר שנים שאתם מטפלים ברכב שלכם במוסך כללי שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות ורכשתם לאחרונה רכב חדש? יתכן בהחלט שההיכרות רבת השנים והאמון שאתם רוכשים למוסכניק שלכם, הם אלו שיכריעו את הכף לטובת המוסך הכללי.

חשוב לבחון כל מקרה לגופו

כפי שאתם ודאי מבינים, כאשר מתעוררת הדילמה הגדולה, מומלץ לבחון כל מקרה לגופו. אם יש לכם רכב חדש בן שנתיים או שלוש, טוב תעשו אם תתנו עדיפות למוסך היבואן. רכבים ותיקים יותר, לא ינטרו לכם טינה אם תטפלו בהם במוסך כללי. וישנו גם פתרון אחר: יתכן שטיפולים שוטפים תעדיפו לעשות במוסך כללי וטיפולים או תיקונים מורכבים יותר, במוסך היבואן.  

מובן שבמערכת השיקולים חשוב להכניס גם את מסגרת התקציב שלכם שכן אם הפרוטה בכיסכם, יתכן שכלל לא תפזלו לכיוון המוסכים הכלליים. לעומת זאת אם אתם בתקופה לא פשוטה מבחינה פיננסית, יתכן שהאפשרות להפקיד את הרכב במוסך יבואן, אפילו לא תעלה על הפרק.

עוד ניתן לציין כי כל עוד המוסך הכללי שלכם לא רק הצליח לרכוש את אמונכם אלא גם מתמחה בטיפול בדגם הספציפי של הרכב שלכם, מצויד בציוד דיאגנוסטי מתאים ומחזיק בתוכנה ייעודית המאגדת את כל המידע על מערכות הרכב השונות (מטעם היצרן), הרי שאין באמת סיבה שלא תמשיכו לטפל ברכב שלכם במוסך המוכר. זאת כמובן אלא אם כן אתם פשוט אוהבים לשבת בפינת ההמתנה החביבה שממתינה לכם במוסכי היבואן…  

במידה ולא מצאתם מוסכים בראשון לציון שיכולים לסייע לכם עם הבעיה נסו למצוא מוסך בחולון והסביבה של ראשון לציון.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]