קורסי פסיכומטרי - 0404
קורסי פסיכומטרי https://depositphotos.com/

קורסי פסיכומטרי

כיום כדי להתקבל ללימודים אקדמיים באחת מהאוניברסיטאות בארץ, צריך ציון פסיכומטרי גבוה. איך כדאי לבחור קורס פסיכומטרי מבין מגוון קורסי הפסיכומטרי הקיימים בשוק? איך למצוא קורס פסיכומטרי מוביל עם מורים מעולים, כיתה קטנה וציונים גבוהים הרבה מעל הממוצע? נשמע כמו פנטזיה, שכן לכל תלמיד מתאים קורס אחר. איך נדע איזה קורס הכי מוצלח? עשינו סקר מקיף, תחקרנו תלמידים שלמדו לפסיכומטרי וכתבנו כמה כללים שיעזרו לכם לבחור קורס פסיכומטרי.

גודל כיתה – כדאי להחליט, כיתה גדולה או קטנה? כל תלמיד מעדיף סגנון שונה של גודל כיתה. יש כאלה שצריכים את הדרייב ואת הפוש של כיתה גדולה עם כ-30 תלמידים, ויש תלמידים רבים שדווקא ילכו בה לאיבוד. אין עוררין על כך שללימוד בכיתה קטנה יש המון יתרונות: יחס אישי במהלך הקורס, הספק גדול יותר של תרגול חומרי הלימוד, אווירה לימודית וקצב לימוד טוב יותר. החיסרון הגדול בכיתה גדולה הוא קצב הלימוד. חלק קטן מהחומר מתרגלים בכיתה ואת רוב התרגול עושים לבד בבית. בנוסף, המורה לא יכול לתת יחס אישי לכל תלמיד במהלך הקורס, בשונה מקורס קטן ואיכותי שיוכל להתאים את עצמו לצורכי התלמיד.

 איך אתה זוכר טוב יותר? יש כמה דרכים לזכור – זיכרון חזותי, זיכרון שמיעתי וזיכרון שרירים. יש כאלה שזוכרים טוב יותר מה שהם רואים וכאלה שזוכרים טוב יותר מה ששמעו. אחרים זוכרים טוב יותר אם תרגלו בעצמם! האמת היא שהדרך הטובה ביותר היא לשלב בין כולם, כי הם מחזקים אחד את השני. קורס שיעזור לכם לזכור את החומר הנלמד הוא קורס שמשלב בין השלושה – מורה שמראה את מה שהוא עושה על הלוח, מסביר בצורה פשוטה וקצרה את החומר ודורש מכם לפתור תרגילים בעצמכם כבר בכיתה. מומלץ לפתור עם מדריך צמוד כ-18 תרגילים מכל נושא שמופיע בבחינה.

 האם יש לך בכלל ראש לזה עכשיו? הפסיכומטרי הוא מבחן מכריע בקבלה לאקדמיה. אם אתה לא פנוי להשקיע את רוב הזמן שלך במשך שלושה חודשים – כדאי שתשקול אולי להירשם לקורס במועד מאוחר יותר. אפשר להיכנס לקצב הלימוד לאט יותר, להירשם לקורס ולהתחיל לתרגל "בקטנה", כחצי שנה מראש. לכן כדאי לבחור קורס שיאפשר לך לקבל את חומרי הלימוד כבר במעמד ההרשמה וינחה אותך כיצד להכין את עצמך בצורה הטובה ביותר לקורס הפסיכומטרי.

 רמה ועדכניות של חומרי הלימוד – חלק גדול מההצלחה שלך בבחינה תלוי בחומרי הלימוד של המכון. חומר לימוד עדכני, שכולל שאלות דומות לשאלות בבחינה, יאפשר לך להתמודד טוב יותר עם השאלות בבחינה ברגע האמת. לא מומלץ לראות את חומרי הלימוד של הקורס רק אחרי תחילת הקורס. בנוסף כדאי ללמוד מספרים שקושי השאלות בהם מעט גבוה יותר מרמת הקושי שאותה תפגוש במבחן. קשה באימונים – קל בקרב!

 תרגול בקורס – חשוב להבין, הרעיון המרכזי בבחינה הוא לפתור תרגילים בתוך פחות מדקה בממוצע לכל שאלה. ברוב מכוני הפסיכומטרי שנבדקו מלמדים בכיתה כ-6 תרגילים בכל נושא שמופיע בבחינה. תלמיד שעברו איתו רק על מספר קטן של תרגילים, אין לו מספיק כלים לפתור תרגיל בדקה. הופתענו לטובה כשמצאנו שבספרי הלימוד של מור קורן מלמדים כ-18 תרגילים בכל נושא. תלמיד שיעברו איתו על מגוון רחב של שאלות ויראו לו את הדרך הקצרה לפתרון השאלה יוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם השאלות בבחינה הסופית.

רמת הוראה – חשוב מאוד שהמורה יֵדע להסביר איך לפתור כל תרגיל בבחינה בדרך הקצרה והיעילה בתוך פחות מדקה. בנוסף, כדאי לפגוש את המדריך לפני תחילת הקורס, להגיע לשיעור ניסיון במכון הפסיכומטרי שאתה רוצה ללמוד בו ולבדוק שאתה מתחבר לשיטת הלימוד ולמדריך בקורס.

 ציון – כדאי לבדוק מהו ממוצע הציון הפסיכומטרי של המכון. המלצות בגוגל חוות דעת? כולנו רוצים להיות במועדון ה-700, מועדון אקסקלוסיבי ויוקרתי מאוד. אם הממוצע של המכון הפסיכומטרי גבוה, הסבירות לקבל 700 כתוצאה מההכנה בקורס שלו גבוהה יותר. ברוב המכונים שנבדקו לא מצאנו חוות דעת בדף הביקורות בגוגל. שוב הופתענו לטובה כשקראנו עשרות חוות דעת מחמיאות על קורס פסיכומטרי של מור קורן. ממוצע הציונים של תלמידים שלמדו במכון הוא כ-100 נקודות מעל הממוצע.

מחיר – כדאי לבדוק האם הקורס מצדיק את המחיר. עלות קורס פסיכומטרי נעה בין 4,780 שקל ל-8,850 שקל. פער המחירים נובע לרוב מאיכות המורים, גודל הכיתה, רמת חומרי הלימוד ופרסום. לא מומלץ להתפשר על העתיד ולבחור בקורס זול רק בגלל המחיר. ללמוד שלושה חודשים, להשקיע זמן יקר ולקבל ציון נמוך – לא מומלץ! אל תתפשר על העתיד שלך. השווה בין קורסי פסיכומטרי ובחר בקורס הטוב ביותר.

לסיכום – לפני שאתה בוחר קורס פסיכומטרי, שאל את עצמך מה מתאים לך. כיתה גדולה או קטנה, זיכרון חזותי או שמיעתי, להתחיל קורס מחר או בעוד חצי שנה. בדוק את הפרמטרים החשובים בבחירת הקורס. איכות חומרי הלימוד, מקצועיות המורים ומידת ההצלחה של התלמידים הלומדים בקורס הן המתכון שיעזור לך להצליח!

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]