סחיטה מינית ברשת - 0404
סחיטה מינית ברשת "סחיטה מינית ברשת" יח"צ שאול-רן ושות'

סחיטה מינית ברשת

דיווחים רבים על ניסיונות סחיטה מינית ברשת מתקבלים מדי חודשים בשנים האחרונות. קבוצות פשיעה מאורגנת ברחבי העולם שמות לעצמן למטרה גברים בודדים בשעות הלילה ומפתים אותם לשיחות אינטימיות ברשת.

איך להתמודד עם סחיטה מינית ברשת? האם כדאי לשלם? ומה יקרה אם פשוט אתעלם? עו"ד אלעד שאול, מומחה לתיקי סחיטה מינית מסביר מה כדאי לעשות

כיצד פועל אקט הסחיטה?

ברוב המקרים, יתקל הקורבן בפרופיל ברשת החברתית של בחורה יפה שתפנה אליו ותנהל שיחת חולין. לאחר מספר דקות, תציע הבחורה לקיים שיחה אינטימית יותר.

מה שהקורבן לא יודע, הוא שהוא נבחר בקפידה על ידי ארגון פשיעה בינלאומי וכעת מבצעים מחקר ברשת האינטרנט אחר מידע רלוונטי על הקורבן כגון שמות קרובי משפחה, מקמות עבודה, מצב משפחתי וכדומה.

במהלך השיחה האינטימית מקליטים הסוחטים את הקורבן בעודו נוגע בעצמו ובונים עליו תיק סחיטה של ממש. לאחר שקיבלו את כל הנתונים שהם צריכים, יתחילו הסוחטים לאיים ולהפעיל לחצים על הקורבן דוגמת "תשלם 5,000$ או שאנחנו מפיצים את הסרטון שלך לאישתך".

האם כדאי לשלם במסגרת סחיטה מינית ברשת?

עו"ד אלעד שאול נחשב לעורך הדין המנוסה בישראל בטיפול בתיקי סחיטה מינית ברשת. המלצתו היא חד משמעית לא לשלם לסוחטים מהסיבה הפשוטה, תשלום דמי הסחיטה לא עוצר את הסחיטה אלא להיפך, הוא רק יגביר את הלחץ על הקורבן.

נפלת קורבן לסחיטה מינית? חשוב שתדע, אתה מתמודד עם ארגונים מסודרים שמנהלים את אקט הסחיטה בצורה מקצועית ומסודרת ביותר. על מנת להפסיק את הסחיטה ולהימנע במידת האפשר מהפצת סרטונים, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לא לדרבן את הסוחטים.

הדבר מתבצע באמצעות סירוב עיקש לשלם והשבת מלחמה מול הסוחטים כך שישתלם להם להמשיך לקורבן הבא.

אם אסרב לשלם יפיצו את הסרטון?

בהחלט יתכן שזה יקרה. מצד שני, גם אם תשלם את דמי הסחיטה לבסוף יפיצו את הסרטון. מדוע? מכיוון שתשלום הכופר לא עוצר את הסחיטה. מיד לאחר התשלום הראשון, יידרשו הסוחטים עוד ועוד תשלומים.

בסופו של דבר, תצטרך לסרב לסוחטים ולא לשלם יותר. ומה אז? הם עלולים להשתמש ב"נשק יום הדין" ולהתחיל בהפצה נקודתית של הסרטון על מנת ללחוץ ולוודא שתמשיך לשלם את דמי הסחיטה.

לכן, עדיף לסרב לשלם בשלב מוקדם יותר ובכך לא להצטייר בפני הסוחטים כקורבן נוח וכיס עמוק לסחיטה כספית מתמשכת.

אז איך עוצרים את הסחיטה?

ישנם מספר מצומצם של בעלי מקצוע במדינת ישראל בתחום זה, חלקם בעלי ניסיון מועט וחלקם בעלי ניסיון רב. עו"ד אלעד שאול נחשב לוותיק והמנוסה מבין אנשי המקצוע ומטפל בתיקי סחיטה מינית מזה שנים ארוכות.

בין היתר, עו"ד שאול רואיין כמומחה בתחקירי עומק שנעשו בתחום על ידי חדשות 12 ואדווה דדון וחדשות כאן 11 במסגרת תוכנית "שטח ההפקר".

ניהול משבר סחיטה ברשת צריך להיעשות במקצועיות, בקור רוח, מתוך ניסיון של מאות תיקים ולאחר מחקר מעמיק של שיטות הפעולה ודרכי הביצוע של העבריינים.

אם פרטיותך חשובה לך והפצת הסרטון היא בלתי נסבלת עבורך, פנה לעורך דין מומחה עבירות מחשב אלעד שאול, מייסד משרד שאול-רן ושות' בהקדם האפשרי. צוות המשרד זמין מסביב לשעון, 24/7 ומטפל במקצועיות ובמסירות בקורבנות עבירות סייבר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]