7 דברים שחברת ההובלה שלכם עלולה לא להוביל - 0404
7 דברים שחברת ההובלה שלכם עלולה לא להוביל FREEPIK

7 דברים שחברת ההובלה שלכם עלולה לא להוביל

מעבר למרחק גדול עלול להיות מסובך. פרט לעובדה שאתם צריכים לארוז את כל החפצים שלכם, אתם גם צריכים למצוא דרך להעביר אותם לביתכם החדש. – פתיח

בעוד שחלק מהאנשים בוחרים להעביר את החפצים שלהם ברחבי ישראל  בעצמם, זה אולי לא יהיה אפשרי להעביר תוכן של בית שלם. לכן הובלת דירה , היא לרוב השיטה המועדפת כשרוצים לעבור מרחק גדול במיוחד.

זה פשוט: עיקר החפצים שלכם נארזים ונשלחים לביתכם החדש, ואתם לוקחים אתכם ולא בהובלה את הדברים החשובים (ת"ז, תעודות לידה, תרופות וכד').

הרבה אנשים יבחרו להעסיק חברת הובלה, אבל האם ידעתם שיש הגבלה על מה שרוב החברות יסכימו להוביל? חלק מהחפצים שבריריים מדי, בעלי ערך, או מסוכנים, והמובילים שלכם לא יורשו לקחת עליהם אחריות.

כמובן, לחברות הובלה שונות יהיו חוקים שונים משל עצמם למה שהם לא מוכנים להעביר.

דברו עם חברת ההובלה באופן ישיר ותשאלו אותם מה הם מוכנים ולא מוכנים לעשות, תקשורת טובה עם המובילים שלכם תעזור להפחית את מספר ההפתעות של הרגע האחרון ביום הפינוי.

כשאתם מתכננים את המעבר שלכם, הכלילו את החפצים הבאים, שהרבה מובילים לא יעבירו, והתארגנו בהתאם:

  1. 1. תמונות ואלבומים- תמונות ואלבומים הם שבריריים מאוד ועלולים להיהרס. למרות שאולי אין להם ערך כספי גבוה, לרוב יש להם ערך רגשי. נוסף על כך, ברגע שתמונות נהרסות, לרוב הן אבודות לעד.

אם ישנו מצב שבו הכל נהרס, תוכלו להיות רגועים שהכל בשליטתכם, ולא בשליטת חברת ההובלה שאתם עובדים איתה

  1. מוצרי טיפוח אישי פתוחים– כמה שזה נראה מובן מאליו, קרמים, שמפו, ומוצרי טיפוח העור שהם פתוחים, ככל הנראה יגרמו לחברת ההובלה שלכם לעצור. אם אחד מהם יישפך, זה עלול להרוס את כל המשלוח שלכם, וחברת ההובלה שלכם לא רוצה להיות אחראית לכך.

אתם יכולים לארוז מוצרי טיפוח במזוודה שלכם, לתת אותם לחבר או פשוט לזרוק אותם אם הם כמעט ריקים. יש לכם מקום חדש לגור בו- פשוט תחדשו כמה דברים.

  1. בגדים ואביזרים יקרים- אם אתם בעלי בגדי מעצבים יקרים או ייחודיים, לבוש רשמי, או אביזרים, אז אולי כדאי שתקחו אותם אתכם ולא בהובלה

שניר הובלות  ממליץ ליצור רישום של החפצים היקרים ביותר שלכם.

  1. מסך טלוויזיה- הרבה מובילים מעדיפים שלא להעביר מסכי טלוויזיה, כי הם יקרים וידועים כעדינים במיוחד. מסכי פלזמה הם עדינים במיוחד וצריכים להישמר ישרים כדי לא לגרום נזק ללוחות הזכוכית בפנים. אם יש לכם מסך שטוח שאתם צריכים להעביר, וודאו שאתם מזכירים זאת לחברת ההובלה שלכם.
  2. לק לציפורניים- אם יש לכם אוסף נרחב של לקים לציפורניים, כנראה שתצטרכו להעביר אותו עם המטען שלכם במטוס.
  3. אומנות- רוצים להעביר ציור מיוחד במינו של פיקאסו? בעוד אומנות לא מופיעה אצל כל אחד, אם אתם צריכים להעביר פרטי אומנות בעלי ערך, חברת ההובלה הסטנדרטית כנראה שלא תתאים למשימה.

כדי לוודא שהמטען היקר שלכם יגיע אליכם בבטחה, בדקו שירותי הובלה המוסמכים להובלת אומנות. הרבה מהחברות הללו יציעו ביטוח ושירותי הובלה פרימיום.

  1. אוכל במכלי זכוכית– אתם מכירים את בקבוק שמן הזית היוקרתי שהבאתם מהחקלאי, טעים! חבל שזה עדין מדי להובלה. כך גם בנוגע למכלי זכוכית אחרים המכילים אוכל.

בקבוקי זכוכית הם דקים למדי, ואם הקופסה נופלת בטעות, הבקבוק עלול להיסדק

זכוכית שבורה- ואוכל שנשפך- יהיו הדבר האחרון שתרצו להיתקל בו כשאתם פורקים את הדברים שלכם. יש לכם כבר מספיק דברים לדאוג לגביהם.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]