עורך דין פלילי – קווים לדמותו - 0404
עורך דין פלילי – קווים לדמותו FREEPIK

עורך דין פלילי – קווים לדמותו

עבירות פליליות, נקבעו בחוק ונועדו להורות לאזרחי המדינה כיצד יש לנהוג ואילו פעולות אסורות על פי החוק. לצד כל עבירה פלילית קיים עונש, אם כספי או אם בצורת מאסר וכן מוטלות על נאשמים סנקציות נוספות כמו רישום פלילי שהוא אות קלון למבצעי העבירות הפליליות. למעשה קיימים 3 סוגים של עבירות פליליות ואילו הן:

  • עבירות חטא – כאשר על כל עבירה מסוג זה, העונש הקבוע לה אינו עולה על 3 חודשי מאסר.
  • עבירות עוון – כל עבירה פלילית שהעונש בגינה, נע בין 3 חודשי מאסר ועד 3 שנות מאסר
  • עבירות פשע – כל עבירה פלילית, אשר העונש עליה גבוה מ-3 שנות מאסר.

רוב עבירות הפשע מועברות לפרקליטות המחוז השונות ועבירות מסוג עוון, מטופלות ע"י התביעה המשטרתית. ישנן עבירות שנחשבות כחריגות כגון עבירות עוון מיוחד אשר מטופלות ע"י הפרקליטות, כמו למשלן: עבירות של סימני מסחר, עבירות מסוג הקניין הרוחני, עבירות התעללות בבעלי חיים וכדומה. ישנן עוד סוגי עבירות שמטופלות ע"י התביעה המשטרתית כמו למשל תקיפת סתם ועוד. הטלת עונש על אזרחים שביצעו עבירות פליליות, נועדה להרתיע את הציבור ולהרתיע כמובן את העבריין עצמו ואם מדובר בעבריין מסוכן, יש להרחיקו מהציבור ובכך להגן על הציבור באמצעות עונש מאסר בפועל.

מדוע חשוב לקבל ייעוץ מעו"ד פלילי?

כאשר אדם נעצר בחשד לביצוע עבירה פלילית או בחשד לביצוע עבירה פלילית, כל דבר שהוא יגיד ללא יעוץ של עורך דין פלילי, יכול לשמש כנגדו. זו הסיבה שיש לבקש מגורמי החקירה להתייעץ עם עורך דין כפי שמוקנה לחשוד על פי החוק. אם לא מומשו זכויותיכם עוד בתחילת ההליך הפלילי, יש לכך השלכות במישור הראייתי בניהול ההליך הפלילי כנגדכם. אפילו אם לא התייעצתם עם עו"ד פלילי לפני החקירה המשטרתית בגלל שטעיתם בהחלטתכם ולא מימשתם את זכות הייעוץ עם עוה"ד, עדיין, ניתן יהיה, להתייעץ עם עורך דין פלילי לאחר החקירה ובכך לנסות למזער את הנזקים.

במידה ויוגש כנגדכם כתב אישום, עורך הדין ילווה אתכם ויכין אתכם היטב לקראת המשפט ויפגש עם גורמי התביעה, הפרקליטות או התביעה המשטרתית, לשם ניהול משא ומתן לביטול כתב האישום, או להגעה להסדר טיעון מקל. לצורך כך, עוה"ד רשאי לאסוף ראיות באופן עצמאי, מבלי ליצור קשר עם עדי התביעה, ראיות אלו נקראות "ראיות הגנה" והן משמשות להפרכת התיזה שבבסיס כתב האישום. עורך דין פלילי עם וותק של שנים, יכול להיות זה שיהווה את הגורם המכריע בדבר ההחלטה להגיש כנגדכם כתב אישום או לסגור את התיק הפלילי נגדכם, כאשר עילות הסגירה הן: חוסר אשמה, חוסר ראיות וחוסר עניין לציבור.

עורך דין פלילי עשה ככל שביכולתו לזכות את מרשו או להפחית בעונשו

עורך דין פלילי, יכול לבנות קו הגנה נכון ומדויק המתאים בדיוק למקרה הספציפי בגינו נאשם הלקוח. ניהול ההליך המשפטי עצמו מכונה אומנות הליטיגציה והוא חשוב מאין כמותו. ניהול נכון ומקצועי של ההליך המשפטי, הופעה מכובדת ומרשימה בבית המשפט וטיעונים משפטיים יצירתיים ופורצי דרך – הם אלו שביכולתם להוביל לביטול התיק הפלילי ואף לזיכוי מוחלט מכל אשמה. עו"ד פלילי עם ניסיון עשיר בתחום, יעשה ככל שביכולתו על מנת להביא לזיכוי בדין ולא להרשעה. בבחירת עורך דין פלילי, מומלץ לוודא זמינות גבוהה, מקצועיות, ואף מומלץ לבחור עו"ד שבעברו היה תובע פלילי מטעם מדינת ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]