משרד הביטחון קורא לחיילים משוחררים משנות ה-90 לממש את כספי הפיקדון האישי - 0404
+
משרד הביטחון קורא לחיילים משוחררים משנות ה-90 לממש את כספי הפיקדון האישי חדשות 0404

משרד הביטחון קורא לחיילים משוחררים משנות ה-90 לממש את כספי הפיקדון האישי

משרד הביטחון צפוי להשיק בשבוע הקרוב את "פיקדון 2000" הקורא לחיילים משוחררים שהתגייסו החל משנת 1992 ועד לסוף שנת 2000 ולא מימשו את מלוא הפיקדון האישי, לממש את הכספים ששמורים עדיין בחשבון שנפתח עבורם עם סיום שירותם הצבאי או השירות הלאומי.

מדובר בעשרות אלפי זכאים שככל הנראה לא משכו את יתרת כספי הפיקוד. מנתוני משרד הביטחון עולה שבמרבית המקרים מדובר בסכומים קטנים. לכ-70 אחוז מהזכאים קיימת יתרה של עד 999 ש"ח, לכ-20 אחוז יתרה עד 4,999 ש"ח וליתר עד 10,000 ש"ח.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס למהלך ואמר כי "מיד כשהתברר לי שיש עשרות אלפי חיילים שהשתחררו משירות צבאי ולא משכו את כספי הפיקדון שלהם במלואם, הנחיתי לפעול באופן מיידי ולקרוא לאנשים לבוא ולקבל את כספם, גם כשמדובר במי ששירתו לפני 15 ו-20 שנה. מי ששירת את המדינה באותן שנים ולא משך את מלוא הפיקדון, ראוי שיקבל את הכסף המגיע לו. משרד הביטחון יודע להוקיר את החיילים והחיילות המשוחררים וממשיך לפעול למענם באופן יזום. זו חובתנו".

מידע בנוגע לזכאים למימוש יפורסם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון החל מיום שלישי הקרוב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com