צפו בראש העיר לוד שמאס ברעש המואזין המטריד את תושביו, נכנס למסגד ועושה סדר - 0404
+

צפו בראש העיר לוד שמאס ברעש המואזין המטריד את תושביו, נכנס למסגד ועושה סדר

צפו בתותח: לראש העיר לוד, יאיר רביבו, נמאס מרעשי המואזין המטורפים שהטרידו את תושביו במשך שעות רבות בלילה.

ראש העיר דרש מהמשטרה להתלוות אליו היישר לתוך המסגד – שם הבהיר למוסלמים כי נגמרה החגיגה.

בעת שהעיר למואזין, החלו ערבים לתקוף אותו, אך ראש העיר עמד את שלו ודרש מהם להפסיק את המטרד. כך זה נראה…

ראש העיר לוד, יאיר רביבו: ״זו האמת על התקיפה שעברתי הבוקר במסגד: היו סיכומים עם האימאמים, עם חברי המועצה ועם המשטרה. כולם כיבדו את הסיכום חוץ ממסגד דהמש שמנסה לחבל בדו קיום.
הסיכום היה שאני מאפשר תפילה חגיגית בשוק בשעה 06:45 בבוקר, ובמקביל בכל המסגדים קוראים לתפילה במשך 3 דקות אך לא משמיעים את התפילה במשך שעתיים ברמקולים של המסגד.
לפני חודשיים הבטיח אימאם מסגד דהמש בשיחה עם המשטרה שהוא מפסיק עם הדרשות בימי שישי ובחגים. גם אתמול בלילה הוא קיבל שיחה מהמשטרה והבטיח שוב.
 
כאמור כולם כיבדו את ההסכם בפרט שני האימאמים הנוספים בעיר העתיקה שייח' יוסף אלבז ושייח' עאדל אלפר ואני רוצה להודות להם. בהתאם לסיכום, העירייה ניקתה את רחבת השוק ואפשרה למתפללים להגיע בצורה מכובדת.
 
רק מסגד דהמש החליט שהוא מצפצף על כולם ובעיקר מעיר בשעה 05:30 את ילדי העיר לוד ביום הראשון ללימודים. הגעתי למסגד על מנת לדבר עם האימאם והמואד'ן שיפסיקו את התפילה ברמקולים ויתפללו בתוך המסגד כמו שכולם עושים. אין לנו דבר נגד תפילה, גם אני לשם הגעתי מתפילת הסליחות רק שלאף אחד לא עולה בראש להשמיע אותה ברמקולים.
 
באותו רגע הותקפתי במכות ובחבלות, חטפו לי את הטלפון הנייד, קיללו וגידפו, והכל, לאכזבתי, לעיני המשטרה. לא ייתכן שרק מבקשים מראש העיר בקשות (כבישים, מתנ"סים, בתי ספר, תרבות והכל אני עושה בשמחה וברצון מלא), אבל כשראש העיר מבקש בקשה פשוטה לכבד סיכומים ולא להפריע למי שרוצה לישון, מיד הוא מותקף, מיד הוא נגד הערבים, מיד הוא לא בסדר. אנו רוצים עיר שבה חיים ביחד, והאחד מכבד את השני ובעיקר מתחשב בשני.
 
בהלכה המוסלמית יש מצווה לקרוא 5 פעמים ביום לתפילה, אבל להשמיע שעתיים דרשות ברמקולים זה מפריע לכולם גם ליהודים וגם לערבים, וזו לא מצווה שרשומה בשום מקום.
 
אני מבקש מכולם לספר את האמת. אני מצר על כך שזו האווירה. לי בוודאי יש אחריות על העיר הזו ועל תושביה. העיר הזו יקרה לליבנו ולא ניתן לקיצונים לחבל בדו קיום. בהזדמנות זו אאחל חג שמח ובתפילה לימים שקטים וטובים יותר״.
 
בתמונה: ידו של ראש העיר לוד, שהותקף במסגד ע״י מוסלמים
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com