פונה מביתו בגוש קטיף והיום בפעם השניה נאלץ לחזות בהרס ביתו - 0404
פונה מביתו בגוש קטיף והיום בפעם השניה נאלץ לחזות בהרס ביתו

פונה מביתו בגוש קטיף והיום בפעם השניה נאלץ לחזות בהרס ביתו

גל הפינויים ביהודה ושומרון נמשך, הבוקר (חמישי) הרס המנהל האזרחי את ביתו של אריאל הילר, תושב אשתמוע בהר חברון. הבית שנהרס נבנה לפני כשלוש שנים על קרקעות מדינה בסמוך למצפה אשתמוע ועל אף הבטחה שניתנה לראש המועצה כי הריסתו של המבנה תדחה הגיעו הבוקר נציגי המנהל והרסו את הבית.

בחודש האחרון סיפרו תושבים על היקפי הבניה הלא חוקית, על קרקעות מדינה מצד הערבים, הבניה הלא חוקית נמשכת גם במקומות בהם הוציא המנהל צו הפסקת בניה ואף במקומות בהם כבר ביצעו אכיפה.

סמוך לסוסיא נמצא מאחז נוואעג'ה בו כשישים מבנים לא חוקיים ולמרות הבטחות חוזרות ונשנות של שר הביטחון לפינוי המבנים לא נעשה דבר, כך גם במאחז צ'ומוד ובשטח אש 917, 918 שם הולכת המדינה על הסדר מאות בתים לא חוקיים שהוקמו בשטח c ועל אדמות מדינה.

גם בצומת זיף בהר חברון הסתיימה לאחרונה בנייתו של מסגד באופן לא חוקי ושם קבע בג"צ בתגובתו לעתירת 'רגבים' כי: "רוחנו אינה נוחה כל עיקר מבניה בלתי חוקית, בכל מקום באיזור", כתבו השופטים בפסק הדין. "צר לנו. הדבר אינו תואם גישה של חוק ותורם להפקרות. אך בהינתן לצערנו ריבוי בניה בלתי חוקית, אין ככלל מנוס – בהקשרים מעשיים – מכיבוד סדרי העדיפויות של המשיבים הפועלים באילוצים".

בעתירה אחרת שהגישה המדינה נגד פלישה לטחי אש חיוניים במדבר יהודה אמר השופט גרוניס כי: "מדובר במקרה מיוחד וראוי לחשוב על פתרונות ומסלולים יצירתיים" אמר השופט גרוניס והוסיף. "הגישור נראה לנו רעיון טוב ותלוי בהסכמה של הצדדים".

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון אומר בתגובה כי "בשטח אפליה מצערת וזועקת לשמים, בזמן שממשלת ישראל מדברת על פיתוח וחיזוק ההתיישבות, בשטח נבנים אלפי בתים לא חוקיים בהובלת הרשות וגורמים אירופאים. זאת במקביל להלבנת בתים וייצור תכניות בניה בשטחי c לפלשתינים." ביחס להריסה אמר דמרי כי- "אינני מבין מדוע נגד מבנים בהתיישבות שנבנו לפני שנים מבצע המנהל אכיפה ואיננו חותר לסיים בהסדר כפי שנוהג עם הערבים, אני מצפה וקורא לראש הממשלה ולשר הביטחון לאשר את מאות היחידות שהגישה המועצה לוועדת התכנון העליונה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com