ביונדווקס נמחקת מהמסחר בבורסה של תל אביב מרצון - 0404
+
ביונדווקס נמחקת מהמסחר בבורסה של תל אביב מרצון

ביונדווקס נמחקת מהמסחר בבורסה של תל אביב מרצון

חברת ביונדווקס פרמצבטיקה בע"מ המתמקדת בפיתוח ומסחור של -M-001 חיסון שפעת אוניברסלי שנמצא בשלב קליני, הודיעה היום כי מועצת המנהלים שלה החליטה להמחק מרצון מהבורסה לניירות ערך בתל-אביב ולהמשיך להסחר בנאסד"ק.

בעקבות הסכם המימון המשמעותי של קרן ההשקעות האירופאית (EIB) בהיקף של 20 מיליון יורו, וכאשר ביונדווקס מתקדמת לקראת ניסוי קליני בפאזה 3 באלפי משתתפים ובניית מתקן יצור מסחרי בגודל בינוני בירושלים, החליט הדירקטוריון להתמקד בזירה הבינלאומית. בהקשר זה הוחלט על (1) ריכוז המסחר בנאסד"ק ומחיקה מרצון מהבורסה לניירות ערך בתל-אביב וחיפוש יו"ר חדש של הדירקטוריון עם ניסיון גלובלי רלוונטי, שינחה את החברה לקראת האתגרים הצפויים בעתיד ובכלל זה ניסוי קליני בפאזה 3 והסכמי מסחורבינלאומיים.

תהליך מחיקת המניות של ביונדווקס ממסחר בבורסה יתרחש בסוף שנת 2017, במהלך תקופת הביניים, מניות החברה ימשיכו להיסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. כל בעלי המניות ישמרו על החזקותיהם כאשר המסחר יעבור לנאסד"ק.

ד"ר רון בבקוב מנכ"ל ביונדווקס, ציין כי "ביונדווקס גאה להיות חברה ישראלית, הטכנולוגיה שלנו הומצאה ופותחה בישראל ואנחנו בונים את מתקן הייצור החדש שלנו בישראל. עם זאת, חיסון שפעת אוניברסלי הוא מוצר גלובלי הדורש נוכחות גלובלית. ההחלטות לרכז את המסחר בנאסד"ק ולאתר יו"ר חדש מתאים לשלב הבינלאומי הן צעד חשוב לקראת השגת המטרות שלנו".

החברה הקימה ועדה לאיתור יו"ר חדש למועצת המנהלים אשר ימלא תפקיד חשוב בקידום הפרופיל הבינלאומי שלה, פרופ' אבנר רוטמן ימשיך לכהן כיו"ר עד שיימצא מחליף הולם. ביונדווקס ומועצת המנהלים מודים לפרופ' רוטמן על שנותיו בשרות החברה ועל תרומתו להישגיה ומאחלים לו המשך ההצלחה בכל דרכיו.

"אני רוצה להודות באופן אישי לאבנר על הידידות והליווי לאורך השנים הרבות בהן עבדנו יחד", הוסיף בבקוב.