האם חברת ניהול ואחזקת מבנים חיונית לבנייני מגורים? - 0404
האם חברת ניהול ואחזקת מבנים חיונית לבנייני מגורים? freepik

האם חברת ניהול ואחזקת מבנים חיונית לבנייני מגורים?

משקי הבית הישראלים מתגוררים כבר שנים בבניינים רבי קומות. ככל שהזמן עובר הבניינים הופכים ליותר ויותר גדולים. המשמעות של זה לחיי היום יום שלנו היא שהמערכות שאחראיות לאורח החיים התקין והבסיסי שלנו, הופכות גדולות יותר, ומורכבות יותר.

על מנת לענות על השאלה, האם חברת ניהול אחזקת מבנים הינה הכרחית בבנייני מגורים, תחילה נפרט את מגוון השירותים שאנו מקבלים מחברות מהסוג הזה.

ניקיון
חברת ניהול ואחזקת מבנים לרוב מבצעת גם את עבודות הניקיון בבניין. היא מעסיקה עובדים אשר מגיעים בימים ובשעות שהוגדרו מראש, זאת בהתאם לצרכי הבניין, וגודלו. תפקידם לדאוג לניקיון בכל אזורי הבניין השונים. הלובי, קומות המגורים, קומת המחסנים, חדרי האשפה, החניונים, ועוד.
היתרון שחברת ניהול ואחזקת מבנים נותנת לנו בהקשר הזה הוא שהיא מעסיקה את העובד, ועל ידי כך פותרת לנו שתי בעיות. האחת היא שעובד אשר מועסק ישירות על ידינו זכאי לתנאים סוציאליים ותשלומי פיצויים במקרה והוא מפוטר. השנייה היא שעובד שמועסק ישירות על ידינו לעיתים חולה, או לא זמין להגיע. חברת ניהול ואחזקת מבנים פותרת אותנו מהדאגות הללו.

מערכות מים

בבניינים גבוהים ישנן מערכות מורכבות שתפקידן לשנע מים ממקום למקום בהתאם לצרכינו, וביניהן

  1. משאבת לחץ מים

בכל בניין מעל 4 קומות חייבת להיות משאבת מים אשר מזרימה מים לקומות הגבוהות. תפקידה הוא לאפשר לקומות הגבוהות ביותר לקבל זרם מים תקין. במידה ויש בעיה עם משאבת המים, נוצר תסכול רב אצל דיירים כיוון שלא תהינה אפשרות להתקלח, לבשל, וכד'. משאבת מים מחויבת בתחזוקה תקופתית שוטפת על מנת לעבוד בצורה תקינה לאורך זמן, זאת על פי משרד העבודה.

  1. מאגר מים

במרבית בנייני המוגרים בארץ ישנו מאגר מים. תפקידו לספק לנו מים בחירום, אך גם בשגרה מי השתייה והרחצה בביתנו מגיעים משם. את מאגר המים יש לחטא ולנקות פעם בשנה. לא בכל בניין מבצעים פעולה זו, ובכך גורמים לאיכות ירודה של מים בברזים.

  1. מערכות כיבוי אש

מערוכת כיבוי אש מורכבות ממספר מערכות קטנות אשר במקרה של שריפה מדליקות את הספרינקלרים. בין מערכות אלו ישנן חיישנים, תעלות שונות ועוד. מערכות כיבוי האש מחויבות בבדיקה מקיפה ואישור על ידי נציג מוסמך של משרד העבודה, כדי לוודא שבעת הצורך המערכת תציל חיים.

מעליות

כפי שרובנו מכירים, במעלית יש מדבקה אשר מציינת מתי לאחרונה בוצע טיפול. כמו בשאר המערכות, גם מעליות מחויבות בבדיקה על ידי משרד העבודה. אי ביצוע בדיקה וטיפול זו עבירה על החוק.

חשמל

בבניינים גבוהים מערכות החשמל מורכבות במיוחד. אדם אשר אינו מוסמך לטפל בהן, עשוי לגרום לתקלות. ישנם כבלים רבים שעוברים בתעלות, אשר מתחברים לארונות החשמל ולגנרטור. וטיפול לקוי עשוי להיות מסוכן. יש לטפל במערכת החשמל באמצעות אדם אשר הוסמך לכך על ידיד משרד העבודה בלבד.

לסיכום

כאשר אנו בוחנים את בנייני המגורים במבט כללי אנחנו מבחינים בשינויים רבים אשר התרחשו בשנים האחרונות. ומה שבטוח הוא שמערכות הולכות ונהיות מורכבות יותר ויותר. מה שזה אומר מבחינתכם, הדיירים, זה שהטיפול הוא מורכב ומסובך. יש לבצע את הטיפולים בזמנים הנכונים ובצורה מקצועית. חברת ניהול ואחזקת מבנים עובדת עם כלים אשר מתזכרים אותה לביצוע הטיפולים. ובנוסף מעסיקה את אנשי המקצוע הנכונים אשר מוסמכים על ידי משרד העבודה.

זכרו, במידה ותחליטו לנהל את ועד הבית בעצמכם. עליכם להיות אחראיים מספיק על מנת לבצע את הבדיקות והטיפולים, אחרת אתם עוברים על החוק ומסכנים חיי אדם. לכן ההמלצה שלנו היא תמיד לעבוד עם חברת ניהול ואחזקת מבנים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]