עינב כהן: "הקורונה הוכיחה- לימודי שוק ההון זה חובה" - 0404
עינב כהן: freepik

עינב כהן: "הקורונה הוכיחה- לימודי שוק ההון זה חובה"

מנכ"ל "ישראל בורסה" ,והמורה ללימודי שוק ההון עינב כהן, רואה במשבר הקורונה הזדמנות של אנשים רבים להיכנס לתחום לימודי שוק ההון. בראיון מיוחד לאתר הוא מסביר, במה הוא מרוכז בימים אלה, מי מגיע אליו ללמוד, ולמה אין פשוט אפשרות אחרת.

"מטלפנים אליי אנשים שרוצים לבוא ללימודי שוק ההון ובוכים לי בטלפון שאין להם עבודה והם מבינים רק עכשיו שהם חייבים למצוא משהו חדש לעבודה מהבית, אני שואל אותם –למה רק עכשיו נזכרתם להגיע ל-לימודי שוק ההון?, הם עונים כי חשבנו שהעבודה שלנו יציבה".

כך מספר עינב כהן, מהמורים הוותיקים לשוק ההון והיציבים ביותר בענף, שמתמקד ב-לימודי שוק ההון באחד על אחד ולימד לא מעט פוליטיקאים ובכירי המשק.

איך אתה מרגיש בימים אלה?

"אני באופן אישי מנסה לעזור כמה שניתן, לאנשים שנפל להם האסימון בקורונה שמשהו השתנה לנצח בתפיסת חייהם.

אנשים היו בטוחים במאה אחוז במקום העבודה שלהם. הם לא תיארו לעצמם, שיכול לבוא יום אחד, והם ישבו באבטלה בבית, בלי יכולת למצוא פרנסה בתחום שלהם.

אדם צריך שיהיו לו כמה רגליים עסקיות, שאחד מהם זה שוק ההון. חד משמעי. זה משהו שאסור לוותר עליו".

אבל אפשר גם להפסיד כסף בשוק ההון.

"לא שמעתי על מישהו, שעוסק במשהו באופן בלתי מקצועי ומרוויח בו, זה דבר שצריך להתמקצע בו כמו בכל דבר אחר.

ללמוד שוק ההון זה לא ממש בחירה. החסכונות של כל אחד נמצאים שם, דרך קופות הגמל וקרנות הפנסיה, קורס שוק ההון הוא הדבר המינימלי, שאדם יכול לעשות, על מנת להבין בכלל היכן הכסף שלו מושקע דרך הקרנות, ואיך כדאי לו להזיז אותו".

מי פונה אליך במיוחד בימים אלה?

"את תופתעי, אבל נשים רבות.

הן רואות את הגברים שלהן בבית אובדי עצות, ומחליטות לקחת יוזמה ולהביא כסף. והן עושות חכם-הן מגיעות אליי ללמוד וכך עושות כסף מישיבה בבית. בלי לעזוב את הילדים, בלי להפסיק לתמוך מוראלית במשפחה.

בנוסף,אמנים מהשורה הראשונה בארץ, מגיעים אליי גם כן לאחרונה. הם צריכים כסף ומבינים שזה לא ייקרה בקרוב דרך הופעות. הם לומדים אצלי באופן אישי, בדיסקרטיות, והדבר נותן להם ביטחון קדימה.

אני יכול לספר לך,שהגיעו אליי אמנים עם ביטחון ברצפה, ויצאו ממני מאושרים, החיים שלהם השתנו לא רק לזמן הקרוב, אלא לכל החיים".

הקורונה פה כדי להישאר. גם הבורסה יכולה לרדת.

"הקורונה הוכיחה-לימודי שוק ההון זה חובה נקודה. בן אדם חייב לדעת גם להתפרנס שהוא מנותק ממשלח ידו השגרתי, הידע בשוק ההון ייתן לבן אדם כוח וביטחון כלכלי שקשה להשיג אותו בכל תחום אחר. שם הכסף הגדול, וצריך לדעת לאסוף אותו.

זה שהבורסה גם יודעת לרדת-אין לנו בעיה עם זה, אנחנו לומדים גם איך להרוויח מירידות בשוק. מהכל אפשר להרוויח. רק צריך לדעת איך".

מה היתרון שלך מול מקומות אחרים?

אני מלמד אסטרטגיות בשוק ההון, ולא רק את שוק ההון, שוק ההון זה המסגרת,התמונה עצמה זה האסטרטגיות וזה מה שבאמת חשוב בשביל לעשות כסף. אני לא מבזבז זמן לתלמיד,הפרקטיקה היא בראש מעייניי. אני מלמד אותו לבנות יחס סיכון סיכוי לטובתו, אוטומציה כמה שניתן ושייצא לדרך עם הכלים המשוכללים ביותר שאני יודע לתת.מי שמגיע אליי- החיים שלו משתנים מהקצה אל הקצה".

עינב כן הנו מורה לשוק ההון ומנכ"ל פורטל "ישראל בורסה"

www.israelbursa.co.il

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]