ח''כ יוגב במכתב בהול למנכ''ל משרד רה"מ: "מערך התחבורה ביו''ש - סכנת חיים מוחשית" - 0404
ח

ח"כ יוגב במכתב בהול למנכ"ל משרד רה"מ: "מערך התחבורה ביו"ש – סכנת חיים מוחשית"

לקראת פתיחת שנת הלימודים מתריע חבר הכנסת מוטי יוגב: מערך ההסעות ביו״ש קורס ומסוכן, הכסף שמתעכב מסכן חיים.

מחר יפתחו הלימודים במערכת החינוך, אך הכסף שהובטח לצורך שדרוג מערך התחבורה הממוגנת ביו״ש טרם הגיע ליעד, ושנת הלימודים תפתח עם ליקויים חמורים בכל מערך האוטובוסים, בהם אוטובוסים שעברו מעל למליון ומליון וחצי קילומטרים. רק לאחרונה נשרף אוטובוס תלמידים באזור פסגות, ואוטובוס נוסף איבד את בלמיו.

לפני כשנה נשרף אוטובוס תלמידים בנסיעה בעליה בדרום הר חברון. יו״ר ועדת המשנה לענייני יו״ש חבר הכנסת מוטי יוגב: כבר ארבע שנים אנו מקדמים את התקציב לשדרוג צי האוטובוסים. לצערי,45 מליון ש"ח שהוקצו באופן חיוני לנושא, תקועים באופן בלתי ברור בוועדת הכספים. אמרתי בעבר ואני אומר שוב, מדובר בסכנת נפשות של ממש, חבל שהתקציב יאושר במצב מאוחר מידי. אני קורא לכלל הנוגעים בדבר להעביר את הכסף באופן מיידי. הדבר גם פוגע בעבודת פועלים רבים שגוייסו לקוי הייצור, מאחר והכסף הובטח ופרנסתם ויציבות פסי הייצור בסכנה. אם לא יאושר התקציב בוועדת הכספים תוך שבוע ימים, נכון להשבית את הלימודים ואת מערך ההסעות, עד שיעבור הכסף״.

יש לציין, כי גם לאחר שהכסף יעבור ייקח זמן רב עד שישופצו כלל האוטובוסים, כך שהדרך למצב המניח את הדעת עוד ארוכה ומחייבת אישור התקציב בוועדת הכספים.

חבר הכנסת יוגב שלח אתמול מכתב בהול למנכ"ל משרד ראש הממשלה בבקשה לטפל בהקדם בהעברת התקציב. "זו שערורייה שכך דברים מתנהלים", כתב יוגב. "זו סכנת חיים מוחשית. אני מבקש ממך לסיים בהקדם את אישור התקציב בוועדת הכספים, בטרם יהיה מאוחר מידי".

במכתב דרישה שכתב אמש עו"ד אבינעם גואלמן המייצג את התושבים, לח"כ גפני ולשר האוצר כחלון, נכתב כי: "את הוויכוחים וכיפופי הידיים ביניכם, על חשבונם של התלמידים יש להפסיק לאלתר. לא הגיוני ולא סביר כי תקציב מיגון הסעות התלמידים, יעוכב ארבעה חודשים בוועדת הכספים, רק בשל חוסר הסכמות ומשחקי אגו". עו"ד גואלמן קרא לשר האוצר להיות המבוגר האחראי ולהפריד את תקציב המיגון משאר התקציבים בוועדה, על מנת לאפשר את מימושו לצורך מיגון הסעות התלמידים. בסיום מכתבו כותב עו"ד גואלמן: "אני בטוח כי אף אחד מכם, לא יוכל להירדם בלילה, לאחר שיתרחש חס ושלום אסון, בשל שימוש באוטובוס תקול, רק בשל אי ההסכמות ביניכם".

נוסח המכתב:

לכבוד : מנכ"ל רוה"מ מר אלי גרונר.
אלי בוקר טוב
הנושא: אי אישור ה- 45 מליון ש"ח למיגון הניוד.
נושא אי אישור ה- 45 מליון ש"ח למיגון הניוד בועדת הכספים, משך למעלה מחצי שנה, הפך להפקרות ביטחונית ובטיחותית כאחד. בסיועך התקבלה ההחלטה, אך אינה מבוצעת ונתקעה באישור הפלט בועדת הכספים. כ- 185 אוטובוסים מוגנים להסעות התלמידים והתחבורה הציבורית, מעל גיל 15 שנה ומליון וחצי ק"מ ואינם עומדים בשום סטנדרט בטיחותי וביטחוני כאחד.
חלקם איבדו בלמים בנסיעתם, חלקם עלו באש. זו שערוריה שכך הדברים מתנהלים, זו סכנת חיים מוחשית.
לפני כשבועיים וחצי, הורה רוה"מ ליו"ר הקואליצעה ח"כ דוד ביטן להביא את אישור התקציב בוועדת הכספים לידי מימוש, אך לעת הזו, ערב פתיחת שנת הלימודים, עדיין לא הועבר הכסף וקווי הייצור במפעלים עלולים להיסגר והבטיחות לסמוך על הנס.
מבקש ממך לסיים סיפור זה באישור התקציב במיידית בוועדת הכספים, בטרם יהיה מאוחר ח"ו.

מרדכי מוטי יוגב
יו" ר ועמ"ש יו"ש בועדת החוץ והביטחון.

עותקים:
השר נפתלי בנט.
השרה אילת שקד.
השר אורי אריאל.
ראש הסגל במשרד רוה"מ – יואב הורוביץ.
עוזר שהבט- קובי אלירז.
מנכל האוצר- שי באבד.
יור ועדת כספים – ח"כ משה גפני.
יור הקואליציה- ח"כ דוד ביטן.
מל"ל – סגן ראש המל"ל ותא"ל מיל. ווה צוק רם.
קמ"ט תחבורה יו"ש – ישראל אפריאט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com