הר הביטוח: עושים סדר בביטוחים וחוסכים בשנת 2020 - 0404
הר הביטוח: עושים סדר בביטוחים וחוסכים בשנת 2020 PIXABAY

הר הביטוח: עושים סדר בביטוחים וחוסכים בשנת 2020

האם יכול להיות שבעידן המידע אנחנו יודעים פחות? אם הייתם מפנים את אותה השאלה למשרד האוצר בשנת 2017, היו עונים לכם שכן. לפחות כשמדובר בביטוחים. בעולם שבו כולנו מעוניינים לבטח את עצמנו ואת רכושנו, אנו מגדרים סביבנו מערכת של פוליסות ביטוח חשובות שנוגעות לתחומי החיים השונים, כך שתמיד נוכל לגבות מצבים בלתי צפויים ומצערים.

אלא שחלק גדול מהביטוחים שאנחנו יוצרים נזנחים בסופו של דבר, או שאנחנו פשוט שוכחים לבטל אותם. זה יכול להיות ביטוח רכב שיצא משימוש, או ביטוח סיעודי שהיה שייך לאדם שנפטר. אפילו ביטוח על מבנה עסקי שעבר למקום חדש. סיטואציות כאלו ועוד הרבה אחרות, גורמות לכך שציבור המבוטחים בישראל לא רק ממשיך לשלם על כל הפרמיות בעבור מוצרי ביטוח לא רלוונטיים, אלא גם יוצר לעצמו בטעות ובתמימות כפל ביטוחי בעקבות הצורך בפוליסת ביטוח חדשה, מאחר ושכחנו לחלוטין על קיומה של הקודמת.

נתוני כפלי הביטוח בישראל: 6.5 מיליון כפילויות

נתוני הכפלים הביטוחיים בישראל, הם שגרמו לרשות שוק ההון במשרד האוצר לזוז באי נוחות בכיסא. התברר שהציבור כלל לא מודע לכמויות העתק של כפלי הביטוח שהצטברו לו עם השנים (בשיעור של 50% מכלל המבוטחים). חברות הביטוח מצידן המשיכו להתנהל כרגיל ולהציע פוליסות בפערים אדירים בין הפרמיות השונות, תוך ניצול חוסר הידיעה המלא של ציבור המבוטחים ויכולתם לערוך השוואת מחירים רלוונטית ככל מוצר צריכה אחר בשוק. נוסף על כך, שחקניות חדשות נכנסו לתחום, רכיבים נוספו, תנאים השתנו ועל כן רבים מיהרו לחתום על פוליסות ביטוח חדשות, מבלי שהם מודעים לאלו שכבר קיימות להם.

אז על אילו ביטוחים בזבז הציבור הכי הרבה? ישיבה שנערכה בכנסת בשנת 2018, חושפת כי 28% מהכפילויות שאותרו הן כפלי ביטוחי חיים, 22% כפלי ביטוח תאונות אישיות ו-14% כפלי ביטוח ניתוחים. נתונים אלה הוצגו לאחר שנאספו 2.2 מיליון שאילתות של מבוטחים באתר הר הביטוח ואותרו לא פחות מ-6.5 מיליון כפלי ביטוח! התשלום שהתגלגל אצל חברות הביטוח? כ-3.6 מיליארד ₪ בכל שנה. הנתונים הללו אגב, התקבלו כשנה וחצי לאחר תחילת הפעלתה של יוזמת הר הביטוח. הממצאים המדאיגים אפילו גרמו לכך שישנם מאמצים להוזיל עוד ועוד את מחירי הביטוח הקיימים. בימים אלו של מצוקה כלכלית קשה ובלתי יציבה, אין ספק שמדובר במהלך חשוב ומתבקש.

איתור ביטוחים באתר הר הביטוח הפרטי

על פי ההערכות, קרוב ל-70% מכלל המבוטחים אוחזים עדיין בכפל ביטוחים ולכן יש להמשיך לעודד את בדיקת הביטוחים ולהזמין את כלל הציבור לבדוק את הקיים לו, גם אם נדמה לכם שאתם מעודכנים היטב במה שקיים לכם.

אתר הר הביטוח מספק כיום מענה מקיף ומדויק לאיתור מוצרי ביטוח וזיהוי מצבים של כפל ביטוחי. בין היתר, הצפייה בנתונים מספקת תובנות מושכלות לגבי משך קיומה של כל פוליסה, פרטי חברת הביטוח שבה היא מנוהלת ודמי הניהול עליה, שכמובן ניתן להשוות כעת מול חברות נוספות ולעבור לחברת ביטוח שמציעה עלות או תנאים טובים יותר.

הר הביטוח הפרטי מאפשר כעת לכל אדם לבדוק מהם מוצרי הביטוח החדשים והישנים שברשותו, במקביל לבדיקת מוצרי ביטוח של קרובים שנפטרו, שייתכן וניתן לממש או שיהיה צורך להעביר על שמכם/ לבטל.

איתור הביטוחים דרכנו מתבצע בתהליך קצר מאוד, פשוט וידידותי לכל אחד ואחת, ללא צורך במיומנויות טכנולוגיות כלשהן. התאמנו את האתר לקשת הרחבה ביותר באוכלוסייה, תוך שימוש בכמות לחיצות מינימליות על המסך בעת הזנת הפרטים, בתצוגה מוגדלת ובשפה ברורה.

רגע, הר הכסף והר הביטוח הם אותו הדבר?

רבים מתבלבלים בין אתר הר הביטוח לאתר נוסף, בשם הר הכסף. הר הכסף הוא יוזמה ממשלתית נוספת שמקבלת ביטוי פרטי מקצועי ומקיף, לאיתור כספים אבודים, חשבונות של נפטרים, חסכונות, קרנות פנסיה, קופות גמל וכל צבירה כספית אחרת שייתכן שקיימת לכם, או שאתם היורשים שלה. אתר הר הכסף הפרטי מספק נתונים מפורטים וממוקדים במיוחד לגבי הכספים שאותרו, תוך מתן מידע שקוף ואחראי לגבי הדרכים למשוך את הכספים שקיימים, או להעביר מכשירים פיננסיים על שמכם, לבטל חשבונות לא פעילים ועוד. גם כאן, המטרה העיקרית היא סדר במוצרים הקיימים, תוך השבת השליטה לציבור הלקוחות ויכולתם לקבל מחדש את השליטה והכוח להחליט לפי צרכיהם.

מה מעניק לכם הר הביטוח הפרטי?

הזנת הפרטים באתר תאפשר לכם לקבל דו"ח עדכני ומקיף של כל ביטוחי החובה, ביטוחי הבריאות, ביטוחי החיים, ביטוח דירה וביטוח עסק הקיימים לכם ומכל סוג. הנתונים המסופקים על ידינו הם רחבים ומפורטים בהרבה מאלו שניתן לקבל דרך האתר הממשלתי ומכילים גם יידוע לגבי מוצרי ביטוח כפולים שנמצאו, תקופת הביטוח, החרגות הקיימות בתוך כל פוליסה, המחיר שלה וכמובן – האם היא מתאימה לכם ברמת המענה לכל הצרכים האישיים, האם ישנם רכיבים שאתם משלמים עליהם שאינם רלוונטיים לאור מאפייניכם האישיים והאם אתם נהנים מהמחיר הטוב ביותר בשוק. השירות של אתר הר הביטוח הפרטי כולל גם המלצות מעשיות ודרכי פעולה ספציפיות לשיפור תיק הביטוח שלכם, שיביא אתכם להתאמה מדויקת של הביטוחים שלהם אתם זקוקים ולחיסכון של מאות ואפילו אלפי שקלים על כל פוליסה.

גם אם מצאתם מספר סוגי ביטוחים, פוליסות או כיסויים ואתם מתקשים להבדיל ביניהם או להבין מה כל אחד מהם אומר, אין זה אומר שכולם רלוונטיים. ייתכן שמאפייני החיים שלכם השתנו, שנפתחו הצעות חדשות ואטרקטיביות יותר בשוק ולעתים גם שרכיבים מסוימים בתוך הפוליסה שאתם משלמים עליהם, בכלל לא הכרחיים עבורכם. זוהי בדיוק הסיבה שאנו שואפים להגיש לכל מבוטח בישראל את הניתוח המקיף, השקוף והמדויק ביותר. גם כדי לעשות סדר וליידע, אבל גם כדי להטיב עם הביטוח החשוב כל כך, שכולנו מקווים למרות הכל, שלעולם לא נאלץ להפעיל.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]