עוקף בג״ץ: דרעי אישר הצעת תיקון החוק להרחקת מסתננים גם ללא הסכמתם - 0404
עוקף בג״ץ: דרעי אישר הצעת תיקון החוק להרחקת מסתננים גם ללא הסכמתם משרד הפנים

עוקף בג״ץ: דרעי אישר הצעת תיקון החוק להרחקת מסתננים גם ללא הסכמתם

שר הפנים אריה דרעי, אישר היום (רביעי) את הצעת תיקון חוק הכניסה לישראל, שעל פיו תתאפשר הרחקת שוהים בלתי חוקיים אל מדינה שלישית, גם ללא הסכמת המסתננים.

בשטחי מדינת ישראל שוהים כיום כ-40 אלף מסתננים מאריתראה ומסודן. בשנים האחרונות ישראל הנהיגה מדיניות אי הרחקה זמנית כלפיהם. רק מי הסכים ליציאה מרצון עזב את ישראל. התוצאה של שהייתם בישראל בניגוד לחוק, יצרה השלכות שליליות רבות, בינהן חברתיות, כלכליות וכו.

דרעי: "קיימתי סיור בדרום ת״א וראיתי את סבלם היומיומי של תושבי דרום ת״א שמציאות חייהם בשנים האחרונות הפכה לסיוט. המציאות הקשה הזאת קיימת גם באילת, ירושלים, בפרדס כץ, בפתח תקווה, בחדרה, בנתניה, באשדוד ובעוד יישובים ברחבי הארץ. הגיע הזמן לשים לכך סוף ובכוונתי לפעול בכמה מישורים כדי לדאוג לתושבי מדינת ישראל שסובלים סבל רב".

השר דרעי מתכוון ביום ראשון להציג לממשלה את כל הסוגיות בעקבות פסיקת בגץ. בישיבה יציג השר דרעי את מספר המסתננים החיים כיום בישראל ואת השלכות שהייתם על החיים בארץ.

דרעי ידרוש בישיבת הממשלה להגדיל את מספר פקחי רשות ההגירה ב-250 פקחים, מעבר ל-120 הפקחים שפועלים היום. דרעי: "ברשות האוכלוסין וההגירה מתלוננים כי מספר הפקחים שאמורים לאכוף את החוק בכל הקשור למסתננים נמוך ולא מספק. אני שומע את התלונות על כך גם בסיורי בארץ מתושבי שכונות שהמסתננים חיים בשכנות להם. הם טוענים כי אין מספיק פקחים. בכוונתי לדרוש מראש הממשלה, משר האוצר ומשאר שרי הממשלה בישיבה ביום ראשון, להגדיל את מספר פקחי ההגירה כדי להקל בסופו של דבר על חייהם של תושבי מדינת ישראל. אנחנו חייבים לזכור כי עניי עירך קודמים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com