ח''כ יוגב על דברי השופט מצא: "העם בחר בכנסת ובממשלה, לא בבית המשפט העליון שיסרס את החלטות המדינה היהודית" - 0404
ח דוברות מוטי יוגב

ח"כ יוגב על דברי השופט מצא: "העם בחר בכנסת ובממשלה, לא בבית המשפט העליון שיסרס את החלטות המדינה היהודית"

בעקבות דברי השופט אליהו מצא שאמר הבוקר (רביעי) כי השרה איילת שקד ממשיכה את הדי 9 של מוטי יוגב ומתכננת לעלות עם טנקים על בית המשפט העליון, ובעקבות ההתקפות עליו ועל השרה ברשתות השונות הכיב הבוקר ח"כ מוטי יוגב.

יוגב: "בית משפט הוא אבן יסוד במדינה מתוקנת ובעם ישראל בפרט, 'אמת ומשפט שלום שפטו בשעריכם'. בשום מדינה מתוקנת בעולם אין לבית המשפט העליון את הסמכויות אותן הוא לקח לעצמו במהפכת האקטיביזם השיפוטי, ולמעשה הפך את מדינת ישראל ממדינה יהודית ודמוקרטית לדיקטטורה שיפוטית.

עם ישראל בחר ב 120 חברי כנסת המייצגים אותו, שהרכיבו ממשלה נבחרת שתפקידה ואחריותה לממש את מדיניות עם ישראל ומדינת ישראל.
בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ בחר ובוחר פעם אחר פעם להתעלם מהאינטרס הציבורי הכלל ישראלי של שיבת ציון ומהותה של מדינת ישראל, ומעדיף את האינטרס הפרטי של אויבי ישראל, ושל מהגרים בלתי חוקיים, חלקם אלימים.

בית המשפט העליון מתעלם פעם אחר פעם מזעקתם של תושבי דרום תל אביב החוקיים ומזכויות הפרט והקניין שלהם ומעדיף בהחלטותיו את טובתם וזכויות הפרט של המסתננים הבלתי חוקיים.

הרשות השופטת ובית המשפט העליון לקחו צד בפסיקות חד צדדיות להלבנה והכשרת מבנים ומחצבות פלסטיניות לא חוקיות ומגד נוקט בגישה של 'יקוב הדין את ההר' בכל הנוגע לבנייה יהודית, גם כאשר מדובר על אדמות מדינה במציאות שניתן להכשיר או במציאות בה הוכשרו מבנים שכאלה במגזר הערבי.

בית המשפט העליון משתמש בסמכות שניתנה לנשיאה לקבוע הרכבים, ומספר פעמים שינה הרכבים בכדי להגיע לפסיקה בעניין כזה או אחר.
בית המשפט העליון מונע שקיפות בשעה שהוא דורש זאת מאחרים.

אנחנו במדינה יהודית ודמוקרטית, ולא כפי שגורמים מסויימים מנסים לקעקע ולפגוע באיזון המיוחד הזה. העם בישראל בחר בכנסת ובממשלה, לא בבית המשפט העליון שיסרס את החלטות המדינה היהודית, על כן נדרשים איזונים בדמות חקיקה שתרכך ותאזן את הרשויות השונות: הכנסת, הממשלה והרשות השופטת, לאיזון היהודי והדמוקרטי הרצוי.

לכן, נמשיך בקידום 'התיקון לחוק השפיטה', במודל הבריטי או הקנדי, כמקובל במדינות רבות בעולם המערבי. נמשיך להתפלל ולעשות ברוח 'השיבה שופטינו כבראשונה ויועצינו כבתחילה', ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com