אין ביטחון! ערבים פרצו לבית כנסת באביעזר והשליכו את ספרי התורה - עשרות בתים באזור כבר נפרצו. תושבים: ״פחד וחוסר אונים״ - 0404
אין ביטחון! ערבים פרצו לבית כנסת באביעזר והשליכו את ספרי התורה – עשרות בתים באזור כבר נפרצו. תושבים: ״פחד וחוסר אונים״ 0404

אין ביטחון! ערבים פרצו לבית כנסת באביעזר והשליכו את ספרי התורה – עשרות בתים באזור כבר נפרצו. תושבים: ״פחד וחוסר אונים״

לא קל לחיות באזור היפה כל כך בעמק האלה. תושבי אביעזר, אדרת, רגלית, שריגים ואחרים יכולים למלא כמה ספרים על סיפורי החדירות ליישוב ועשרות רבות של בתים שנפרצו ע״י ערבים. רק באורח נס הסתיימו האירועים האלה ללא פגיעה גופנית במי מהתושבים.

לחדשות 0404 נודע כי הלילה, כשעה לפני חצות, פרצו ערבים לבית הכנסת במושב אביעזר שנמצא מאות מטרים ספורים בקו אווירי מהכפרים הערבים ג’בעה וצוריף. הערבים, הוציאו את ספרי התורה וזרקו אותם מחוץ לבית הכנסת, לא לפני שחתכו מתוכם את הקלף. התושבים ההמומים עצבו מאוד לנוכח המראה הקשה. ספרי התורה שהושחתו הוחזרו לתוך בית הכנסת (בתמונות).

למרות שכוחותינו ממשמר הגבול ומשטרת ישראל פועלים בגזרה, הם לא מצליחים להתגבר על האירועים הקשים – עשרות בתים שנפרצו בשנים האחרונות ועלייה מדאיגה מאוד בכמות האירועים ממש בתקופה האחרונה. במילים אחרות – משטרת ישראל לא מצליחה לשמור על התושבים ועל רכושם ואינה עושה מספיק בנושא וזו עובדה.

0404

תושבים לחדשות 0404: ״בתקופה האחרונה המצב החמיר. הפריצות הפכו להיות כמעט יום יומיות, בכל שעות היממה. נדמה שהפורצים מאבדים את תחושת הפחד והופכים יותר אמיצים. לצערנו, מג”ב, האחראי על הגזרה, כמעט אינו מורגש, או שעומד חסר אונים מול התופעה, וכיתת הכוננות של המושב עושה ככל שהיא יכולה, אבל מדובר בתושבים מתנדבים שזו למעשה אינה אחריותם. איפה האחריות של המדינה״?

התושבים המשיכו וסיפרו: ״התחושה שלנו במושב היא שיש אדישות כללית במערכת האמורה לספק לנו ביטחון. ממש ממתינים שיקרה משהו חמור יותר ומשלימים עם הפריצות החוזרות ונשנות והפגיעה ברכוש. המחסום בג’בעה לא עוזר, הם עוברים ברגל לפניו ואחריו ושב”חים מסתובבים ללא הפרעה באזורנו״.

״אנחנו חסרי אונים״, סיכמו התושבים המאוכזבים, הדורשים ממערכת הביטחון להתעורר.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com