לימודים מקצועיים בתחום ההשקעות: השקעות ערך ועד ניהול תיקים - 0404
לימודים מקצועיים בתחום ההשקעות: השקעות ערך ועד ניהול תיקים Pixabay

לימודים מקצועיים בתחום ההשקעות: השקעות ערך ועד ניהול תיקים

בשיתוף האקדמיה לפיננסים מבית BDO

אחד האתגרים הגדולים ביותר בשוק העבודה של היום, במיוחד לאור המצב החריג שיוצרת בשוק מגפת הקורונה, הוא למצוא את המקצועות ותחומי העיסוק בהם קיימים סיכויי תעסוקה עתידיים גבוהים יחסית, ובהם ניתן לרכוש הסמכה בצורה מהירה יחסית. לימודי שוק ההון ורישיונות תעסוקה במקצועות בעולם הפיננסים מעניקים כיום את כמה מהאופציות המבטיחות והאטרקטיביות ביותר. מהם הלימודים המתאימים על מנת להתחיל ולעסוק כמה שיותר מהר במקצועות אלו ומה היתרונות שהם מציעים לעומת תחומים זמינים אחרים?

לימודי ניהול תיקי השקעות ומסלולים נוספים לקבלת רישיונות תעסוקה בתחום

רישיונות תעסוקה במקצועות הפיננסים מושכים אליהם אינספור אנשים מדי שנה, בין השאר מכיוון שמדובר במסלולים מתומצתים וקצרים יחסית, באמצעותם ניתן להשיג את הרישיון המיוחל ולהתחיל לעסוק בתחום כבר בתוך כמה חודשים ספורים. דוגמאות בולטות ללימודים אלו הן לימודי ניהול תיקי השקעות ולימודי ייעוץ השקעות, לימודי הכנה לקבלת רישיון ייעוץ/שיווק פנסיוני ולימודים לקבלת רישיון סוכן ביטוח.

כאמור, מסלולי לימוד אלו מציעים קורסי הכנה ממוקדים עבור כל אחת מהבחינות הנדרשות במהלך מסלול קבלת הרישיון (לרוב מדובר בשש בחינות שונות, המועברות על ידי גופים רשמיים של המדינה – הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר), כמו גם סיוע במציאת מקום התמחות כבר במקביל לסיום המבחנים הנדרשים. כאשר מדובר בבתי ספר מקצועיים ומובילים המתמחים במסלולי הכשרה אלו לרישיונות הפיננסיים התלמידים מרוויחים גם מהקשרים של בית הספר והמורים המנוסים שהוא מעסיק, אשר פעמים רבות יכולים לסייע להם למצוא עבודה בתחום במהרה.

לימודי ניהול תיקים, כמו גם מסלולים מרכזיים נוספים לקבלת רישיונות בעולם הפיננסים, מציעים כיום את אחד המסלולים הישירים, המהירים, היעילים והאטרקטיביים ביותר עבור כל מי שרוצה להבטיח עתיד נוח ובטוח יחסית מבחינה תעסוקתית, כמו גם להיכנס לתחום בו ניתן לצמוח, להתפתח ולהתבסס.

לימודי שוק ההון וקורס השקעות ערך – ללמוד את שוק ההון באופן מקצועי ומוסדר

משפחה שנייה של קורסים ומסלולי לימודים אשר נחשבת בשנים האחרונות לאטרקטיבית ומבוקשת במיוחד, והופכת אף רלבנטית עוד יותר בימים אלו של חוסר וודאות משווע בשוק העבודה ובמשק כולו, היא זו של לימודי שוק ההון. מדובר בשם כללי למספר קורסים פרטניים שונים המעניקים השכלה, ידע וניסיון בפעילות מסוגים שונים בשוק ההון. בעוד קורס שוק ההון למתחילים מעניק בסיס נרחב והיכרות ראשונית מעמיקה עם שוק ההון ועולם המסחר הבורסאי (כולל התנסות מעשית במסחר במערכות מקוונות), קורס שוק ההון מתקדמים, הידוע גם כ"קורס השקעות ערך", כבר עוסק לעומק בכלים מעשיים לביצוע השקעות וקבלת החלטות בשוק, הסתמכות על מודלים מתקדמים לצורך בחירת מניות, אגרות חוב או ניירות ערך אחרים וניהול עצמי מתקדם של תיק ההשקעות כולו.

שיטת השקעות ערך היא שיטה מוכרת, וותיקה ומצליחה המיושמת בעולם כולו על ידי משקיעי ענק, אשר הוכיחו זה מכבר כי מדובר באחת השיטות הבטוחות והיעילות ביותר בעולם להצליח בהשקעה בשוק, תוך נקיטת סיכונים מינימאליים יחסית.

לסיכום, קורסים ומסלולי לימוד שונים אשר זמינים בתחום ההשקעות, הן עבור המעוניינים להיות משקיעים עצמאיים והן עבור המעוניינים לעסוק בתחום גם (או רק) כאנשי מקצוע שכירים, מהווים כיום את המסלולים האטרקטיביים ביותר עבור המחפשים אחר תחום אטרקטיבי ובטוח יחסית לפנות אליו. בימים אלו של חוסר וודאות, מדובר באחד ההימורים הבטוחים ביותר שניתן לקחת…

*** האקדמיה לפיננסים של BDO מציעה במסגרת לימודי שוק ההון קורס השקעות ערך- קורס למתקדמים המקנה כלים מעשיים לבחירת מניות ואגרות חוב. כמו כן, גם מסלולי הכשרה מקצועיים וממוקדי בחינה לקבלת רישיון מנהל תיקי השקעות, ייעוץ פנסיוני ויעוץ השקעות, שמטרתם מעבר של בחינות הרשות לניירות הערך ומשרד האוצר. היכנסו לאתר למידע מורחב אודות קורס ניהול תיק השקעות

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]