כרטיס נטען – מה זה ואיך משתמשים בזה - 0404
כרטיס נטען – מה זה ואיך משתמשים בזה FREEPIK

כרטיס נטען – מה זה ואיך משתמשים בזה

כרטיס נטען יכול לעזור לכם להחזיר שליטה על הכספים שלכם. זהו כרטיס מגנטי שמסופק לרוב על ידי חברה חוץ בנקאית, שמאפשר לכם לראות בכל רגע נתון מה היתרה שלכם, ועל מה הוצאתם כספים. בנוסף הוא לא מאפשר לכם להיכנס למינוס. השימוש בו הוא רגיל לחלוטין כפי שהייתם משתמשים בכל כרטיס אשראי אחר, ההבדל הוא בעיקר באופן שבו אתם מפקידים אליו כספים. בנוסף, לשימוש בכרטיס נטען יתרונות רבים, שאנחנו נפרט בהרחבה במאמר זה.

מה זה כרטיס נטען?

כרטיס נטען הוא כרטיס שמאפשר לכם להשתמש בו בכל מקום, והכספים שבו הם כספים שהופקדו מראש על ידינו. את ההפקדות ניתן לבצע במגוון רחב של מוקדי טעינה ברחבי הארץ. את הרשימה המלאה כדאי לבדוק מראש באתר של ספק הכרטיס. אפשרויות ההפקדה כוללות לרוב הפקדת מזומן, העברה בנקאית או תשלום באפליקציה. לרוב ההפקדה היא מידית, וכדאי לשאול כמה זמן אורכת ההפקדה כאשר רוכשים את הכרטיס.

איך זה עובד ?

השלב הראשון הוא הפקדת כספים. ודאו שדרכי ההפקדה מתאימות לכם והשתדלו לבחור בכרטיס שנטען באופן מידי. ישנם כרטיסים מסוימים שזמני ההפקדה בהם ארוכים יותר, אך אינינו ממליצים להשתמש בהם. כיום, בשנות ה20, אין שום סיבה שהתהליך לא יהיה מידי ולכן חשוב לשים על כך דגש.

איפה משתמשים בכרטיס נטען?

לרוב אפשר להשתמש בכרטיס נטען בכל מקום אשר הייתם משתמשים בכרטיס הרגיל שלכם. השימושים הם דיי סטנדרטיים אבל יש כרטיסים מסוימים שנותנים לכם יותר, וכדאי לנצל זאת.

השימושים הנפוצים שאפשריים כמעט עם כל כרטיס :

  1. רכישות בעסקים – עם כרטיס מגנטי אפשר לרכוש כל מוצר, בכל חנות, באופן רגיל לחלוטין. ממש כפי שהייתם עושים עם כרטיס אשראי. ההבדל העיקרי הוא הסכום ירד מידית מהיתרה שלכם, ולא בסוף החודש או ב10 כפי שנהוג בכרטיסי אשראי. שימו לב שאם על הכרטיס הנטען שבידכם נמצא לוגו של חברת אשראי גדולה כמו "ויזה" לדוגמא. משמעות הדבר שכל בית עסק שמכבד כרטיסי "ויזה" יכבד את הכרטיס שלכם.
  2. משיכה בכספומט – מרבית הכרטיסים הנטענים מאפשרים לכם למשוך כספים בקלות וביעילות. באותה קלות שהפקדתם את המזומן, כך תוכלו למשוך אותו. בדקו עמלות מראש ובמידה והם הגיוניות, לא תאצלו להסתובב עם סכומי מזומן גדולים ותוכלו להפקיד את הכספים שלכם לכרטיס הנטען תמיד.
  3. שליחת כספים בין אנשים – ספקי כרטיסים נטענים לעיתים מאפשרות העברת כספים נוחה באפליקציה. זאת אומרת שבין שני אנשים שיש להם את הכרטיס אפשר לבצע העברות כספים מהירות ויעילות וזאת ללא כל שימוש בחשבונות הבנק הפרטיים שלכם .
  4. המרות מט"ח – שימוש נוסף שלא כל כרטיס מאפשר, היא המרת מט"ח על גבי הכרטיס. כמעט כל כרטיס נטען מאפשר לכם להפקיד מט"ח מראש, אבל לבצע המרה על גבי הכרטיס הוא שירות פחות נפוץ ומאוד שימושי. שימו לב לבדוק טוב את שערי ההמרה מראש. לעיתים הם מאוד כדאיים.

מה אי אפשר לעשות עם כרטיס נטען?

עם כרטיס נטען אין לכם אפשרות להיכנס למינוס אף פעם. אתם יכולים להשתמש אך ורק בכספים שקיימים בכרטיס. במידה ותרצו לבצע עסקה ואין מספיק יתרה, העסקה תסורב.

דבר נוסף שאי אפשר לעשות עם כרטיס נטען זה לשלם בתשלומים. הסיבה כך פשוטה, הספקים לא יכולים לדעת שבוודאות תפקידו את הכספים לכרטיס, ולכן לא מאפשרים זאת.

האם כל אחד יכול להיעזר בכרטיס נטען?

התשובה היא חד משמעית כן. לכל אחד יכול להיות שימוש כה או אחר בכרטיס נטען. בין אם מדובר על טיסה לחו"ל או כדי לווסת את ההוצאות. בנוסף כרטיס נטען יכול לעזור מאוד לכל אדם אשר מסיבה כזאת או אחרת לא יכול להשתמש בכספים שנמצאים בחשבונות הבנק שלו.

לסיכום, כרטיס נטען מאפשר לכם לבצע מגוון רחב מאוד של פעולות בעלות יחסית נמוכה ובקלות רבה. ישנו מגוון רחב של כרטיסים נטען ולכן כדאי לבדוק מראש שאכן כל הפעולות שאתם מעוניינים לבצע באמצעות הכרטיס באמת אפשריות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]