אורביט: גידול של 30% בהכנסות ל-9.1 מיליון דולר וגידול חד בצבר ההזמנות - 0404
אורביט: גידול של 30% בהכנסות ל-9.1 מיליון דולר וגידול חד בצבר ההזמנות

אורביט: גידול של 30% בהכנסות ל-9.1 מיליון דולר וגידול חד בצבר ההזמנות

אורביט טכנולוג'יס בע"מ, העוסקת במערכות תקשורת לוויינים, מערכות ניהול תקשורת במטוסים ובמערכות עקיבה וטלמטריה, מדווחת על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של שנת 2017. 

פימי חתמה החודש על הסכם השקעה אסטרטגי באורביט, במסגרתו פימי תרכוש  את השליטה באורביט בהשקעה לתוך החברה של עד 108 מיליון שקל ובתמורה לעד כ-55% ממניות החברה. בשלב הראשון פימי תשקיע בחברה 36 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות לפי מחיר של 6.7 שקל למניה, ותהפוך להיות בעלת השליטה בחברה. בשלב השני והשלישי פימי תקבל אופציות להשקעה של עד 72 מיליון שקל נוספים בחברה, בתמורה להקצאת מניות. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יוכל להגיע לכ-55% ממניות החברה. זאב שטיין יחזיק ב-29.3% ממניות החברה ויעבור לשמש יועץ לחברה למשך 3 שנים. איציק גת ימונה להיות יו"ר הדירקטוריון.

הכנסות אורביט הסתכמו ברבעון השני של 2017 ב-9.1 מיליון דולר, עלייה של 30% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון המקביל אשתקד שהסתכמו בכ-7 מיליון דולר, ועלייה של 26.4% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון הקודם השנה שהסתכמו בכ-7.2 מיליון דולר. בכך נמשכת מגמת הצמיחה באורביט ב-2017.  אורביט הצליחה להגדיל בצורה משמעותית את צבר ההזמנות כחלק ממעבר החברה להתבסס על פרויקטים אסטרטגיים וארוכי טווח. אורביט מדווחת על צבר הזמנות  ליום 30 ביוני 2017 הנאמד ב-46 מיליון דולר, הגבוה ב-78% בהשוואה לצבר הזמנות של 25.8 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי של אורביט ברבעון השני של 2017 הסתכם בכ-2.8 מיליון דולר, כ-30.5% מסך ההכנסות, עלייה של 16% בהשוואה לרווח גולמי של 2.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, כ-34.1% מסך ההכנסות, ועלייה של 40% בהשוואה לרווח גולמי של כ-2 מיליון דולר ברבעון הקודם, כ-27.5% מסך ההכנסות.

ההפסד התפעולי ברבעון השני של 2017 הסתכם בכ-0.53 מיליון דולר, ירידה של 21% בהשוואה להפסד תפעולי של 0.67 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, וירידה של 64% בהשוואה להפסד תפעולי של 1.46 מיליון דולר ברבעון הקודם. השיפור בהפסד התפעולי נובע בעיקר מהגידול בהיקף המכירות ושמירה על רמת הוצאות תפעוליות של כ-3.3 מיליון דולר ברבעון.

ההפסד הנקי של אורביט הסתכם ברבעון השני של 2017 ב-0.9 מיליון דולר, ירידה של 7% בהשוואה להפסד נקי של 0.98 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, וירידה של 50.6% בהשוואה להפסד נקי של 1.8 מיליון דולר ברבעון הקודם.

אורביט ממשיכה, גם בחודשים האחרונים, לדווח על מספר הסכמים משמעותיים, בהם כניסת החברה לראשונה גם לאספקת מערכות תקשורת לווינים למסוקים.

זאב שטיין, בעל השליטה ויו"ר החברה היוצא, מסר כי "אנו גאים מאוד בשינוי שהובלנו באורביט ואשר הביא את קרן פימי להתעניין ולרכוש את השליטה בחברה, מתוך הבנה ואמון מלא בטכנולוגיה של אורביט ובהסכמים האסטרטגיים ארוכי הטווח עליהם השכילה החברה לחתום בשנתיים האחרונות. הרבעון דיווחנו על השלמתה בהצלחה של טיסת הניסוי במטוס ה-MC-21 הרוסי בו מותקנת מערכת ה-ORION המתקדמת שלנו. לאורביט הסכמים עם חברות התעופה הגדולות בעולם, ובכלל זה הסכם עם בואינג, ואלה עומדים בבסיס צבר ההזמנות הגבוה של החברה והשינוי בתוצאות הכספיות של החברה לו אנו עדים".

איתן ליבנה, מנכ"ל אורביט, אמר בהתייחסו לתוצאות: "אנו שמחים על המשך התקדמותנו ביישום תוכנית העבודה ובמעבר להסכמים משמעותיים וארוכי טווח. צבר ההזמנות של החברה מעיד יותר מכל על קו המגמה החדש לצמיחה בעסקיה של אורביט ועל הפוטנציאל שלנו בהמשך קידום וביצוע עסקאות במסגרת פרויקטים ארוכי טווח. אורביט לאחר ההשקעה האסטרטגית של קרן פימי, ניצבת בפני אפשרויות צמיחה חדשות הודות ליכולות הטכנולוגיות ,החדשנות ,הצוות המקצועי ואיתנותה הפיננסית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com