בסיס מיטה – לא רק לדקורציה - 0404
בסיס מיטה – לא רק לדקורציה PIXABAY

בסיס מיטה – לא רק לדקורציה

כאשר אנחנו ניגשים אחר כבוד לחנות הרהיטים כדי לרכוש מיטה, הרי שמרבינו נבחן שלושה היבטים מרכזיים: טיב המזרן שנקנה, מידותיה והתאמתה של המיטה למידות החדר המיועד והקו העיצובי שבסיס המיטה מביא עמו.

לא אחת, קנייתה של המיטה תישקל בכובד ראש ולו רק בשל הנראות של בסיס המיטה אשר לא תתאים למה שדמיינו בראשנו. על היבטים של טעם וריח בהחלט שלא נתווכח שהרי כאן מדובר בעולם ומלואו, אולם בכל מה שנוגע לבדיקת איכותו של בסיס המיטה, נשמח להתעכב לרגע ולסבר את האוזן באשר למידת חשיבותו.

מהו בסיס המיטה?

לא רק עניין של דקורציה. חשבו על זה כך: מדובר בשלדה שצריכה להחזיק את משקלו הסטטי של המזרן. אם ניסיתם פעם להפוך את המזרן שבחדר בשביל לתחזק אותו, וודאי שהבנתם שמדובר בפריט לא קל כלל וכלל.

לצד המשקל המתמשך של המזרן, הרי שמתווסף גם משקלנו לאורך מספר שעות בלתי מבוטל. כל אלו מפעילים כוחות עצומים על בסיס המיטה שמוכרח להישאר קשיח ואמיד לאורך זמן.

על כן, גם כאשר מציעים לכם מיטות זוגיות במבצע או דילים אטרקטיביים כאלו ואחרים, הכירו לרגע באופן מעמיק יותר את בסיס המיטה ותרומתו הבלתי מבוטלת לחיי המדף של המזרן ולאיכות השינה.

עמידות בפני שינויי מזג אוויר

בעיקר בשנים האחרונות, אזורנו מתאפיין במזג אוויר קיצוני המשתנה באופן תדיר. נכון יהיה לקבוע שתקופת הקיץ יודעת לשמור על מזג אוויר אחיד וחם, אולם הוסיפו לכך את הלחות הכבדה והשימוש הניכר במזגנים והרי לכם שינויים ניכרים המשפיעים על בסיס המיטה.

לכך הוסיפו גם את עונות המעבר והחורף שיכולות להתאפיין בשינויים קיצוניים בטמפרטורות, והרי בסיס המיטה שמתכווץ ומתרחב בכל עת עלול להיסדק ואף להישבר.

גמישות לעומסים

בסיס המיטה מוכרח להיות גמיש במידה מסוימת כדי לעמוד באופן איתן בעומסים הכבדים המופעלים עליו. שימוש בבסיס מיטה לא איכותי עלול להוביל לכך שהוא יתקער בהדרגה ואט אט ייצור שקע אשר יהרוס את המזרן ויעורר כאבי גב חריפים.

הקפידו לוודא בחנות הרהיטים כי בסיס המיטה הוא אכן שומר על עמידותו ועל צורתו. דעו שישנן חנויות אשר מעניקות תעודת אחריות עבור בסיס המיטה באופן פרטני, יתרון משמעותי שכדאי לקחת בחשבון.

לוחות עץ

האם בסיס המיטה מבוסס על לוחות עץ בעלי רווחים אחידים או שמא שטח אחד ואחיד המחזיק את המזרן? חשוב להקפיד על בסיס מיטה עם לוחות עץ אשר יוצרים אוורור בין חלקו העליון של המזרן לחלקו התחתון.

אוורור שכזה מפחית את הסיכוי להצטברותה של לחות בתוך המזרן וגם מונע את התחממותו אשר עלולה לפגום באיכות השינה.

הקפדה על בסיס מעץ מלא

כדי לוודא שאכן מדובר בבסיס מיטה שיחזיק מעמד לאורך זמן, מומלץ לבחור ברהיטים המבוססים על עץ מלא. מדובר בחומר גלם גמיש אך עמיד במיוחד, וכזה אשר עלותו שווה לכל כיס. עיקר המאפיינים אשר עלולים להוביל למחיר גבוה יותר יהיו איכות הגימור וסוג העיצוב והסגנון.

בהצלחה!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]