כך תשאירו את הספה נקייה ומצוחצחת - 0404
כך תשאירו את הספה נקייה ומצוחצחת PIXABAY

כך תשאירו את הספה נקייה ומצוחצחת

היא נחשבת לאחד מן הפריטים החשובים ביותר בסלון שבבית, ולעתים היא אף מכתיבה את הקו העיצובי של כל חלל הדירה. בהתאם למעמד זה, ובטח לאור העובדה שאנו משתמשים בה הרבה, הספה שלנו בבית אט אט משנה את המראה שלה, או שפשוט נגיד זאת באופן ישיר – היא דוהה.

כך, מבלי שאפילו שמנו לב, אנו מגלים שהספה היא כבר לא מה שהייתה כאשר הסבלים רק הניחו אותה במשלוח שמחנות הרהיטים. הצבע דהה, כתמים שונים התווספו (גם אם מרומזים ועדינים) והריפוד הפך מעט למרופט.

אל תגידו נואש

רגע לפני שאתם מחליטים שאין כל ברירה אחרת ושמוטב להתחיל ולחפש אחר דילים שווים בחנויות הרהיטים, דעו תמיד שישנו פתרון. אמנם אין מדובר בפתרון קסמים כי אם בשירות חיצוני, אך ישנן חברות מקצועיות אשר מספקות שירות ניקוי ספות מקצועי.

חברות מסוג זה יודעות כיצד להתמודד ולהסתיר את הכתמים הקשים באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם הכולל שואב עוצמתי המזריק מי סבון משולבים עם חומר ניקוי חזק, ויכולת יניקה של הנוזל בשילוב הלכלוך הרב שהצטבר.

חשוב לדעת שניקוי ספות מקצועי כרוך בהוצאה של כמה מאות שקלים, ולעתים אף כאשר הפרויקט נחשב למאתגר במיוחד, הרי שהוא עלול להיות יקר. על כן מוטב לבחון את הטיפים הבאים לתחזוקה מונעת, אשר יאפשרו לכם לשמור על הספה נקייה ומצוחצחת, ויודעים מה? גם להזמין חברת ניקוי ספות כאשר גודל האתגר הוא הרב היותר פחות.

תחזוקה מניעתית לספה נקיה לאורך זמן

הבטחת ניקיונה של הספה לאורך הזמן מוכרחת להתקיים רק כאשר אנו מסגלים לעצמנו הרגלים חדשים לשמירתה. הטיפים הבאים אמנם לא ישמרו על הספה נקייה במאת האחוזים, אך הם בהחלט יבטיחו את הצטברותם של כתמים הרבה פחות עקשניים או לפחות כאלו שפחות נראים לעין.

שאיבת הספה

הקפידו לשלב את שאיבת הספה כחלק בלתי נפרד מן הניקיונות של סוף השבוע. שימו לב להבדלים: כאשר מדובר בספת בד, הרי שמומלץ לחבר לשואב האבק מברשת אשר תאפשר להוציא את האבק העקשן מתוך הסיבים וכך לבצע שאיבה יעילה יותר.

כאשר מדובר בספת עור, הרי ששימוש בסיבים גסים עלול להסב נזק רב ואף בלתי הפיך. במקרים שכאלו הקפידו לשאוב את ספת העור עם השואב בלבד וללא כל סיבים או מטאטא.

הפיכת הכריות

חלק מן השמירה על נראות הספה מתבטא גם בצורה שהיא אט אט מקבלת עם השנים. וודאי ששמתם לב שהספה מעט שינתה את צורתה ובעיקר באזורים של כריות המשענת. על כן, חשוב נורא להקפיד ולהפוך את הכריות מדי חודש, וכך לשמור על צורה אחידה. מתן ה"מנוחה" לספוג בצדו האחד יאפשר את השמירה על הנראות של הספה.

ניקוי מידי של כתמים

יש לכם מגירה קטנה בשולחן שבסלון? מוטב שתניחו בו בדרך קבע מטליות לחות לכל צרה. הניקוי המידי של הכתם הוא קריטי כדי להסיר כתמים שבמרוצת הזמן יתבררו כעקשניים. הדבר נכון כפליים כאשר מדובר בספת בד אשר סופגת את הנוזל המדובר.

בהצלחה!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]