לוחמת בצה״ל נאבקת להעלות את אביה היהודי לארץ. עו״ד פלטק: ״סיפור קשה״ - 0404
לוחמת בצה״ל נאבקת להעלות את אביה היהודי לארץ. עו״ד פלטק: ״סיפור קשה״

לוחמת בצה״ל נאבקת להעלות את אביה היהודי לארץ. עו״ד פלטק: ״סיפור קשה״

נאבקים להעלות לישראל את אביה של לוחמת צה״ל. מערכת חדשות 0404 ועו״ד אייל פלטק יפנו היום לכל הגורמים הרלוונטיים כדי לסייע להעלות את האב לישראל.
 
יטייש איילו כתבה בפייסבוק: ״קוראים לי יטייש איילו. אני בת 20, מתגוררת ביקנעם ומשרתת כלוחמת בחטיבת החילוץ וההצלה. עליתי לארץ מאתיופיה בגיל 9 יחד עם אמא, בעלה ושלושת ילדיהם, כשמאחור נשאר אבי הביולוגי יחד עם אשתו ושלושת אחיותי החורגות.
 
אבי מהווה חלק עצום מחיי, הוא המודל לחיקוי שלי. אבי לימד אותי ערכים חשובים כמו: כבוד, עזרה לזולת, הסתפקות במועט ועוד, ערכים שעד היום מלווים אותי והפכו אותי למי שאני היום. 12 שנים קשות של געגועים ועצב ענק עברו עלי בלי אבי. אני מרגישה כלום בלי אבא שלי, אני לא מפסיקה לחשוב עליו ולהתגעגע. מה אם הוא חולה? מי יטפל בו? ומה אם הכסף שאני שולחת לא מספיק, מה הוא יאכל? בשנים אלו הרגשתי שאני נעקרת משורשי ועוזבת את האדם החשוב לי ביותר.
 
לאחר חודשים רבים שבהם חסכתי כסף, סוף כל סוף הגיע הרגע שבו טסתי לבקר את אבי באתיופיה. אבי גר במחוז גונדר ונישא שנית לאישה בשם בוסה ונולדו להם שלוש בנות.
 
כמו שאר היהודים באתיופיה, אבי מחכה שנים לאישור עלייה לארץ. לאחר אין ספור נסיונות שלי ושל דודתי לפתוח תיק עלייה לאבי ומשפחתו, קיבלנו תשובה שלילית מכיוון שהעלייה נסגרה בעקבות החלטת הממשלה. לכן, אבי ומשפחתו נשארים שם, כל השנים, ממתינים להיתר עלייה כשהם חיים בתנאי עוני קשים מאוד.
 
מאז שביקרתי באתיופיה וראיתי את התנאים הבלתי נסבלים שאבי חי בהם, התחלתי לשלוח כספים בכל חודש כדי לנסות אפילו במעט לשפר את חיי היום יום שלו ושל משפחתו. הכסף שאני שולחת הוא מהמשכורת הצבאית ולכן הוא לא תמיד מספיק.
 
אבי יהודי שלם משני צדדיו. איזה מקום יש ליהודי אם לא בארץ ישראל עם בתו הבכורה. אני פונה אליכם בגלל שאני כבר אובדת עצות. הגשתי אין ספור בקשות, פניתי לעמותות והמ״פ שלי אפילו יצר קשר עם משרד הפנים וכל הנסיונות האלו כשלו״.
 
מייסד חדשות 0404, בועז גולן: ״סיפור קורע לב. נתחיל כבר כעת לפעול מול משרד הפנים וגורמים נוספים כדי להביא את האב לישראל״.
 
עו״ד אייל פלטק: ״סיפור קשה שחייב להסתיים בדרך הטובה ביותר – עם חיבוק של האב ובתו, כאן על אדמת הקודש בארץ ישראל. נעשה את הכל כדי לסייע להם״.
 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com