מתי המשטרה תתערב? מארגן הפגנת השמאל בפ״ת השווה את ראש הממשלה לסגנו של היטלר - 0404

מתי המשטרה תתערב? מארגן הפגנת השמאל בפ״ת השווה את ראש הממשלה לסגנו של היטלר

אם היה מדובר בראש ממשלה שמאלני, התקשורת כבר היתה יוצאת מכליה. לא כך הדבר כאשר מסיתים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהופעם באמצעות פסל בדמותו שהופל ונבעט, פעם בדמות חבל תלייה, קריקטורה שלו עם כדור בראש, אסיר בכלא וכעת גם בתמונתו שהוחלפה עם גופו של סגנו של היטלר. לא יאמן!

אייבי בנימין, הוא פעיל מפלגת העבודה ומי שמוביל את ההפגנות בפתח תקווה מול בית היועץ המשפטי לממשלה. בעמוד הפייסבוק של אייבי מתנוססות תמונותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא כלוא מאחורי סורגים בצירוף הכיתוב "נתניהו למעשיהו". השיא הגיע בהשוואה שערך לפני מספר ימים בין נתניהו לגרנינג, הפושע הנאצי הבכיר ביותר שנתפס בחיים עד להתאבדותו בכלא במהלך משפטי נירנברג. ראשו של נתניהו הושתל בגופו של הפושע הנאצי שתועד יושב בבית המשפט בשנת 1946. 

בראיון ל'היום הזה' עם אמיר איבגי בערוץ 20, התקשה אייבי בנימין לשכנע בטענותיו וטען "לא ידעתי שהוא שתול בתמונה של פושע נאצי". תירוציו של אייבי לא משכנעים ודומה כי ההסתה בשמאל הישראלי נמשכת מסביב לשעון.

אייב,  טען בראיון לאיבגי כי בכוונתו להסיר את התמונה והוא אכן עשה זאת. כשנשאל האם בעיניו מקובל להציג תמונה בה מופיע ראש הממשלה מאחורי סורגים השיב: "מקובל מאוד שם מקומו בעיניי. לבנימין נתניהו היו מאז הקדנציה הראשונה שלו כ-12 פרשיות שעדיין לא הגיעו לכדי כתב אישום. ראש ממשלה ניסה להשתלט על התביעה הכללית כבר ב-1996 עם פרשת בר און חברון. הצליח לו עם ויינשטיין ועכשיו מצליח לו עם מנדלבליט".

אך האם באמת אייבי לא זיהה את תמונתו המפורסמת של גרינג ולא התכוון להקביל בינו לבין ראש הממשלה? בחודש אפריל האחרון העלה פעיל השמאל בעמוד בפייסבוק שלו את תמונתו של הפושע הנאצי כשעליה אמרתו המפורסמת ממשפטי נירברג: "את העם, בין אם יש או אין לו זכות הצבעה, תמיד אפשר להכריח לציית למנהיגיו. זה קל למדי. צריך רק להודיע לעם שהמולדת נמצאת תחת מתקפה ולהאשים את כל שוחרי השלום בכל שהם שונאים ומסכנים את המדינה. זה פועל בכל מדינה באותה המידה". לצד זה הוסיף יוזם ההפגנות פרשנות משלו: "תחשבו איך חושב ביבי. זה הולך ככה: הגרמנים חוקרים את השחיתות בצוללות. כשהם יוציאו מסקנות זה יהיה מביך. עצלם אין מנדלבליט ושות', הם פלס. מה יהיה יותר טוב מלהכין את הקרקע לדעת הקהלה להפוך אותם מידידים אמיצים לשמאלנים בוגדים כבר עכשיו? תחשבו ביבי, תחשבו כמו מושחת".

התחקות אחרי פעילותו של אייבי בנימין שהתמודד פעמיים לתפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה, מעידה שהתבטאויות "חריגות" נוספות הן מנת חלקו. באחת ההפגנות תועד כשהוא נושא שלט נגד היועמ"ש "מנדלבליט גונב ספרים". ביום חמישי האחרון כינה את המפגינים בראשם הוא עומד "גרורות" ו"סרטן" תוך שהוא מאיים כי ההפגנות יתפשטו ברחבי פתח תקווה עד שלא תוסר ההגבלה על ההפגנות בכיכר גורןבחודש שעבר נחשפה שיחה של אייבי בנימין כאן באתר 0404 עם פעילי מפלגת העבודה שנערכה בחודש מאי האחרון בה הוא מתחנן בפניהם לשמש "חיילים בכבוד הזה להפיל את השלטון הארור של נתניהו". "רוצים להפיל אותו? בואו נפיל אותו דרך השחיתות", הסביר.

אתר 'מידה' חשף הודעה קולית ששלח אייבי בנימין בשבוע שעבר לשפי פז, מנהיגת מחאת תושבי דרום תל אביב. בנימין קרא על הכוונה של התושבים להפגין מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בירושלים במחאה על ההשתהות במתן פסק הדין בעניין המסתננים וביקש כי אלו ישהו את המחאה שלהם עד למתן פסק דין בעניין ההפגנות בפתח תקווה. "כרגע את מעוררת אנטגוניזם", אמר לפז והציע לה אפילו להסיר כתבות המסקרות את ההפגנה של תושבי דרום תל אביב. בהמשך, קיבלה ההפגנה של אייבי אישור להפגנה בת 500 איש ואז הפך תומך ההפגנות את עורו. "היועמ"ש הוא זרוע של הרשות המבצעת. אני נגד הפגנות מול רשות שופטת", נימק.

לחצו על הנגן בחלקה העליון של הכתבה וצפו בדברים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]