עריכת צוואה – כל המידע כיצד לעשות זאת בקלות ובמהירות  - 0404
עריכת צוואה – כל המידע כיצד לעשות זאת בקלות ובמהירות  FREEPIK

עריכת צוואה – כל המידע כיצד לעשות זאת בקלות ובמהירות 

מהי צוואה? מדוע חשוב לערוך צוואה? מה חשוב לדעת בעת עריכת צוואה? אילו סוגי צוואות קיימות? כיצד ניתן לערוך צוואה בקלות, בנוחות ובמחיר הגון?

צוואה היא מסמך בו קובע האדם מי יירש את רכושו ונכסיו לאחר מותו. ההחלטה באם לערוך צוואה נתונה לרצונו של אדם בלבד. רק באמצעות צוואה הנכתבת בהתאם לכללי החוק, יכול האדם המצווה להיות בטוח כי לאחר מותו ייעשה ברכושו בדיוק לפי רצונו. על פי החוק ישנן ארבע דרכים בהן אדם יכול לערוך צוואה על מנת שיהיה לה תוקף משפטי: צוואה בכתב יד, צוואה בעדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה. אתר צוואות עדים מאפשרת לך לערוך צוואה המותאמת לך אישית בפריסה ארצית באווירה נעימה ויחס אישי, במפגש קרוב לביתך ובמחיר הוגן. 

מהי צוואה?

צוואה היא הצהרה כתובה המהווה מסמך משפטי והיא מסדירה את חלוקת הרכוש של אדם לאחר פטירתו. החוק הישראלי מכיר בארבעה סוגים של צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה אך הוא אינו מגדיר הוראות ספציפיות בנוגע לאופן עריכת הצוואה. צוואה יכולה להתייחס לכל רכוש אשר היה לאדם בעת פטירתו ולכלול הוראות מדויקות ותנאים לביצועה ולחלוקת הרכוש אך הצוואה יכולה להיות גם כללית ולפרט קווים מנחים בלבד לביצועה. בנוסף, אין הגבלה על מספר הצוואות אותן יכול האדם להשאיר אחריו אך רק הצוואה המאוחרת ביותר היא התקפה שתקוים,היא מבטלת את הצוואות הקודמות לה והיא הקובעת. 

סוגי הצוואות בהן מכיר החוק הישראלי:

צוואה בכתב יד – על הצוואה להיות כתובה בידי המצווה וחתומה בחתימתו ובכתב ידו. על פי סעיף 19 לחוק הירושה ועליה לשאת את תאריך עריכתה גם כן בכתב ידו של המצווה. 

צוואה בפני עדים – נעשית בכתב, נושאת תאריך ונחתמת בידי המצווה ובפני שני עדים. על פי סעיף 20 לחוק הירושה, על המצווה להצהיר בפני העדים כי זו צוואתו ובאותו המעמד גם על העדים לחתום על הצוואה וזאת על מנת לאשר כי היו עדים לעריכת הצוואה בידי המצווה. הצוואה יכולה להיות כתובה בכתב ידו או מודפסת אך על החתימות להיות בכתב ידו של המצווה ושל העדים ולהיחתם במועד עריכת הצוואה ולא במועד מאוחר יותר. מומלץ כי לפחות אחד העדים יהיה עורך דין המתמחה בעריכת צוואות וזאת בכדי למנוע מהמצווה טעויות העלולות להביא לפסילת הצוואה לאחר מותו. 

צוואה בפני רשות– על פי סעיף 22 לחוק הירושה, צוואה בפני רשות הנה צוואה הנאמרת בעל פה או מוגשת בכתב בפני השופט, רשם לענייני ירושה, חבר בית דין דתי או נוטריון. במקרה בו הצוואה נאמרת בעל פה, היא מוקראת למצווה בידי הרשות ובסופה יבואו הצהרה, חתימת הרשות ואישור הרשות על מועד עריכת הצוואה וכי הצוואה נערכה בידי המצווה. 

צוואה בעל פה – על פי סעיף 23 לחוק הירושה, אפשרות זו קיימת רק במקרה בו המצווה נמצא על סף מוות או רואה עצמו במצב כזה. על צוואה שבעל פה להיעשות בפני שני עדים המבינים את שפת המצווה ועליהם לרשום את הצוואה בזיכרון דברים הכולל את תוכן הציווי, התאריך והנסיבות שהביאו לעריכתה. לאחר מכן יש להפקיד את הצוואה אצל רשם לעיני ירושה. אם המצווה עודנו בחיים לאחר חודש, בטלה הצוואה שבעל פה. 

כל היתרונות לעריכת צוואה :

עריכת צוואה מאפשרת לך שקט נפשי בידיעה שעיזבונך יחולק בדיוק כפי שרצית ובנוסף:

 • עריכת צוואה משפטית הערוכה על ידי עורך דין מנוסה על פי כל התקנים ומותאמת אישית מבטיחה כי צוואתך תקוים במלואה על פי דין. 
 • צוואה משפטית תקינה תמנע סכסוך בין קרובי משפחה וחילוקי דעות. כשהכל רשום, ברור ומנוסח להפליא. 
 • במקרה בו לאחד היורשים נכות פיזית המצריכה היערכות כלכלית נוספת. 
 • במקרים בהם קיים חשד כי הצאצאים לא ינהגו בבן /בת הזוג באופן הוגן לאחר פטירת המצווה. 
 • במידה וקיימת בקשה מיוחדת לדוגמא: הורשת פריט סנטימנטלי ואישי לאחד היורשים.
 • לצורך הגנה על בן /בת זוג באמצעות צוואה הדדית
 • לצורך מניעת מקרים כמו השפעה בלתי הוגנת 
 • במקרה של קיומם של ידועים בציבור כשההורה מבקש להוריש רק לילדיו ולא לבן הזוג. 
 • בפרק ב' בזוגיות בו ההורה מעוניין להוריש לילדיו ולא לבן/בת הזוג. 
 • במידה ואין למנוח קרוב משפחה כגון בן /בת זוג, ילדים או נכדים,  לפי חוק הירושה יועבר הרכוש למדינה. 
 • בתהליכי גירושין הנמשכים שנים והמדינה עדיין מכירה בהם כזוג נשוי, מומלץ לערוך צוואה להפרדת הרכוש. 
 • חיסכון כספי על ידי תכנון מס: כדי למנוע בעיות מיסוי עבור היורשים למשל בהעברת חלק יחסי של הדירה בין האחים. 
 • עסק משפחתי שהמצווה מעוניין להוריש למי מקרובי משפחתו אשר ימשיך לנהל את העסק. 

מדוע מומלץ לערוך צוואה על ידי עורך דין? 

צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר וכאשר היא אינה מנוסחת בצורה נכונה היא עלולה לגרור סכסוכים קשים בין קרובי משפחה. לצוואה השלכות כלכליות מרחיקות לכת ולכן, מומלץ לערוך אותה באמצעות עורך דין מנוסה הבקיא בעריכת צוואות אשר יבצע אותה לפי הצרכים האישיים שלך ועל פי התקן המשפטי הנדרש בהתאם לחוק. אתר צוואות עדים עורכת צוואה בהתאם לצרכים שלך בליווי חתימה נוטריונית או שני עדים אשר יעניקו לה תוקף משפטי. 

שירות עריכת צוואה בפריסה ארצית של אתר צוואות עדים

עורכי הדין של אתר צוואות עדים, מתמחים בדיני משפחה וירושות ולהם ניסיון עשיר בן 17 שנה בתחום עריכת צוואות. באתר צוואות עדים מבינים כי אנשים רבים המעוניינים לערוך צוואה נמנעים מכך בשל חוסר זמן או חוסר רצון לעסוק בפרוצדורות מורכבות. מכאן, נולד הרעיון של האתר להפיכת תהליך עריכת צוואה לפשוט, יעיל ומהיר עם שירות עריכת צוואה בפריסה ארצית. עורכי הדין המקצועיים דואגים לך לעריכת צוואה אישית המותאמת במדויק עבורך ומדריכים אותך בכל הסעיפים הנדרשים על מנת שהצוואה תיערך בהתאם לצרכים ולהשקפות האישיות שלך וכמובן, שתהיה בעלת תוקף וסמכות משפטית גבוהים בין אם בצוואת עדים או בצוואה נוטריונית וזאת, על מנת שלא תיפסל ולא תהיה ניתנת לערעור וכל זאת במחיר נגיש והוגן הכולל שירות בפריסה ארצית ומפגש קרוב לביתך. 

מעוניינים בעריכת צוואה מותאמת אישית בעלת תוקף משפטי ? זה הזמן ליצור קשר עם המומחים של "אתר צוואות עדים" ולקבוע פגישה באווירה נעימה עם יחס אישי ומחיר הוגן במשרד הקרוב לביתך! 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]