ארדן במזרח ירושלים: ״הריבונות שלנו על מדינת ישראל וארץ ישראל מתחילה כאן״ - 0404

ארדן במזרח ירושלים: ״הריבונות שלנו על מדינת ישראל וארץ ישראל מתחילה כאן״

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן סייר היום יחד עם ממ"ז ירושלים ניצב יורם הלוי בשכונות מזרח העיר ובאזורי ההתיישבות היהודית בהן- מעלה זיתים קידמת ציון וסילוואן כפר התימנים. במהלך הסיור, נפגש השר עם תושבי המקום ודן עימם בענייני הביטחון באזור מגוריהם ודרכים לשיפור המצב באזור.

ברקע לסיור התכנית שמוביל השר ארדן לחיזוק ביטחון ירושלים בהיקף של 1.2 מיליארד שקל, התכנית תכלול תוספת 1250 שוטרים לעיר, שיפור ניכר בתנאי שכר השוטרים המשרתים בירושלים, הקמת מרכז שליטה לאומי עם אלפי מצלמות חכמות שתרשת את כל העיר במצלמות כולל אזור העיר העתיקה.

השר ארדן סייר במזרח ירושלים בליווי הפיקוד הבכיר של מחוז ירושלים וראשי ההתיישבות באזור בהובלת מתי דן . הסיור התחיל בביקור בשכונת מעלה זיתים שם הציגו לשר סקירה על השכונה שכללה תצפית על קידמת ציון השכונה העתידית שתקום באזור, נציגי התושבים ציינו את השיפור האדיר שחל בתחושת הביטחון שמעניקה להם המשטרה במקום והירידה הדרסטית בכמות אירועי הפח"ע בשכונה, לדבריהם "המשטרה חוללה כאן מהפך בתחושת הביטחון שלנו".

בהמשך הגיע השר להתרשם מנקודת קידמת ציון בה עתידה לקום שכונה יהודית חדשה, השר דן עם נציגי התושבים על הסדרי הביטחון העתידיים בשכונה שתקום.
הסיור הסתיים בביקור בבית הכנסת ההיסטורי בכפר התימנים שבסילוואן שרק בשבוע שעבר הוכנסו אליו שני ספרי תורה חדשים במעמד של כ300 איש ואישי ציבור.

השר לבט"פ גלעד ארדן: ״ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים נמצאת ממש על ירושלים המקראית וצופה אל הר הבית שהוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. אני מתרגש כל פעם מחדש לראות את המשפחות היהודיות שמבינות את מה שכולנו צריכים להבין – הריבונות שלנו על מדינת ישראל ועל ארץ ישראל מתחילה כאן. אני אמשיך לעשות כל מה שאני יכול כדי שהביטחון האישי פה יהיה כזה שכל משפחה שרוצה להתיישב כאן תוכל לעשות זאת בביטחון מלא״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com