תופעות שיער אצל נשים שכדאי להכיר בכדי להתמודד - 0404
תופעות שיער אצל נשים שכדאי להכיר בכדי להתמודד RF123

תופעות שיער אצל נשים שכדאי להכיר בכדי להתמודד

בחסות פרמה גורי

השיער הוא חלק בלתי נפרד מההופעה הכוללת וכל אחת חושקת בשיער בריא ושופע. מראה ומרקם השיער מבשר פעמים רבות על החוזק ומצב הקרקפת ואם חלה בעיה כמו נשירת שיער, יתכן שהשיער ייראה דליל ואם הקרקפת שומנית השיער ייראה שומני. לכן, חשוב לעקוב אחר השינויים במראה ובטקסטורה של השיער ולשים לב שהשיער עשוי להגיב לשינויים הורמונאליים, זיהומים סביבתיים והוא גם תוצר של הרגלי הטיפוח שלנו. כך למשל, קרקפת שומנית מפרישה כמות גבוהה יותר של סבום האחראי על המראה השמנוני כאשר מרבים לחפוף את השיער או להבריש אותו בעוצמה ונשירת שיער עשויה להתרחש לאחר הריונות ולידות או בעקבות שינויים ברמת האסטרוגן כמו שנפוץ בגיל המעבר.
כיצד תזהו את תופעת השיער ממנה אתן סובלות ואיך אפשר לטפל בשיער לתת לו סיכוי להראות טוב ולחזק את סיב השיערה? 


נשירת שיער מוגברת
נשירת שיער אצל נשים היא כאשר אתן מברישות את שיערכן ומגלות קבוצות של שיער על גבי המברשת או מתעוררות בבוקר ויש שערות על הכרית. הנשירה מתרחשת במצבים שונים לרבות שינויים הורמונאליים אך יכולה להחריף גם בעקבות סטרס או מצב נפשי מעורער וכן כתגובה למחסור בוויטמינים ומינרלים וזו הסיבה שחשוב לבצע בדיקות רפואיות במידה והנשירה מתגברת, כדי לשלול מצב של חסכים תזונתיים או מחלת רקע ולקבל את התוספים החיוניים להסדרת המצב הבריאותי. מעבר לזה, היות והנשירה באה לידי ביטוי במצב של שיער דליל מאוד, חשוב לטפל בשיער כדי להפחית את הנשירה ולהמריץ את צמיחת השיער.
מבחינת תוספי תזונה – השלמת ברזל, אבץ וויטמינים מקבוצת B יכולים לסייע במינון הנכון לפי המלצה רפואית, כמו כן טכניקות רגיעה להפחתת רמת הלחץ אף הן יכולות לסייע בנשירה שהיא תוצר של לחץ. כמו כן, פעילות גופנית המפחיתה את הורמון הלחץ ומסייעת בהמרצת זרימת הדם יכולה מאוד לסייע בצמיחת השיער ובפעילות מחודשת של זקיקי השיער.
יש שמנים שיכולים לסייע בהפסקת הנשירה כמו למשל, שמן קוקס וגם מאכלים כמו תרד ואבוקדו שמזוהים עם שמירה על שיער בריא ושופע יותר. כמובן שהטיפוח של השיער במצבו הרגיש והעדין קריטי ביותר: יש להשתמש בתכשירי שיער ייעודיים לשיער דליל ולנשירה לרבות אמפולות שיכולות לשפר את המצב ולזרז את צמיחת השיער ולחזק אותו במיוחד תכשירים המבוססים על רכיבים בוטניים חיוניים כמו זרעי ענבים וגינקו בילובה.  


השיער שומני? אל תדאגי
שיער שומני בא לידי ביטוי בשיער שנראה מלוכלך אפילו אם נוקה רגע לפני כן והסיבה לכך היא הפרשת סבום ברמה גבוהה מקרקפת שומנית. הבשורות הטובות הן שיש מה לעשות. ראשית, להפחית את תדירות חפיפת השיער. שנית, להימנע מהברשה אגרסיבית ולהשתמש אך ורק במסרק בעל שיניים רכות. כמו כן, חשוב שלא לגעת בשיער יתר על המידה כי הנגיעה מעוררת את הפרשת השומן ולהשתמש בתכשירים שיוכלו לטהר ולנקות היטב את השומן מהקרקפת כך שהשיער ייראה פחות שומני ומנטרלים את מראה השמנוניות של השיער. 

*** פרמה גורי משווקת את מוצרי שיער פיטו פריז – סדרת מוצרי שיער מצמחים לטיפול בכל בעיות השיער

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]