ליברמן: "אסור לנו לחזור על הטעות בעסקת שליט" - 0404
+
ליברמן: "אסור לנו לחזור על הטעות בעסקת שליט" אריאל חרמוני - משרד הביטחון

ליברמן: "אסור לנו לחזור על הטעות בעסקת שליט"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לסוגיית החיילים והאזרחים המוחזקים ברצועת עזה.

ליברמן: "אני מבקש להודות לליאור לוטן על עבודתו המסורה, מחויבותו ומאמציו. אני מקבל בהבנה ובאהבה את הביקורת של משפחות גולדין ושאול, וממשיך להיות מחויב באופן אישי להשבתם לישראל של הדר ואורון ושל אזרחינו המוחזקים ברצועת עזה בניגוד לדין הבינלאומי. אני רואה בכך חשיבות ערכית ומוסרית עליונה, בראש ובראשונה כלפי המשפחות, וכלפי צה"ל ומדינת ישראל.

עם זאת, אסור לנו לחזור על הטעות בעסקת שליט. באותה עסקה שוחררו 1,027 מחבלים, בהם רוצחים ומשלחיהם, כולל מחמוד קוואסמה ששוחרר לרצועה ומימן את חטיפת שלושת הנערים, ויחיא סנוואר שמנהיג את חמאס ברצועת עזה. אותו סנוואר שמציב כיום דרישות נוקשות שלא מאפשרות להתקדם לעסקה כלשהי.

חשוב לזכור עוד, כי 202 ממשוחררי עסקת שליט נעצרו מאז על ידי מערכת הביטחון על מעורבות בטרור, מתוכם 111 עדיין נמצאים בכלא הישראלי, ושבעה ישראלים נרצחו במעורבות ישירה או עקיפה של משוחררי אותה עסקה.

לכן לפני מינוי מחליף לליאור לוטן, חשוב לאמץ את דו"ח שמגר במלואו, ובכך לשרטט גבולות גזרה ברורים למדינת ישראל ולשליחים מטעמה, ובעיקר לעמוד נחושים מול אויבינו, ולהבהיר להם שאין לנו כל כוונה להתפשר על ביטחון עם ישראל".