משטרת ישראל חוששת מהתקשורת: אם היתה זו הפגנת ימין בפ״ת – כולם היו מפוזרים «
+

משטרת ישראל חוששת מהתקשורת: אם היתה זו הפגנת ימין בפ״ת – כולם היו מפוזרים

איפה ואיפה וחשש מכלי תקשורת – אין שום תיאור אחר למה שמתרחש ליד בית היועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט.

בית המשפט העליון קבע במהלך השבוע כי 500 מפגיני שמאל יכולים להגיע להפגנה מול בית היועץ המשפטי לממשלה. הוא קבע תנאים נוספים ובהם: הפגנה שלא תחל לפני השעה 20:00, חובת המארגנים להביא סדרנים, שני מגאפונים בלבד ואיסור ירידה לכביש.

בפועל, על פי המשטרה, הגיעו למקום 1,500 מפגינים. ההפגנה החלה לפני השעה 20:00, חלקם ירדו אל הכביש, ורבים עברו גם לצד השני – מחוץ לאזור שבית המשפט אישר להם ובנוסף, הם השתמשו באמצעים נוספים ולא רק בשני מגאפונים. למרות זאת, המשטרה החליטה להכיל את האירוע.

במילים אחרות: כאשר השמאל עובר על החוק, משטרת ישראל משתדלת לבלוע את הגלולה, כי אחרת כלי התקשורת המזוהים עם השמאל ועם אלה הרוצים להפיל את הממשלה, יישבו לה על הראש.

נסו רגע לדמיין הפגנה דומה, אך במקום אנשי השמאל תציבו שם אנשי ימין, חרדים או אזרחים בני העדה האתיופית. בתוך דקות – פרשים היו דוהרים ליד המפגינים, ההפגנה היתה מפוזרת תוך הפעלת כוח (לפחות סביר) ותוך מעצרים למי שלא מתפנה.

מדובר כאן בהחלטת בג״ץ שמשטרת ישראל אינה אוכפת! היא יכלה לעשות את אותו הדבר עם פינוי עמונה ולהבהיר שהיא ״מכילה את האירוע״ – כפי שמסרו הערב גורמי משטרה לחדשות 0404. נשמע לכם הגיוני? ברור שלא. אך במדינת ישראל, השמאל מצפצף על כולם, כולל על בג״ץ ועושה מה שבא לו. הוא פשוט יודע שהרשויות לא יתעסקו איתו.

עכשיו נראה את בג״ץ… נראה כיצד יחליט בהמשך הדרך, אחרי שהמפגינים הפרו, כפי שטוענת המשטרה, את כל ההוראות של אותו בית משפט. כדאי ומומלץ שארגוני ימין יפנו כעת לבג״ץ בדרישה לעצור את ההפגנה הבלתי חוקית.